Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 08:26:44

30 жовтня - День пам'яті жертв політичних репресій

30.10.2013   07:22Агенцiя

День пам'яті жертв політичних репресій встановлено Постановою Верховної Ради РРФСР № 1763/1-I від 18 жовтня 1991 року «Про встановлення Дня пам'яті жертв політичних репресій» і щорічно відзначається 30 жовтня.

Правозахисний центр «Меморіал» налічує приблизно вісімсот тисяч потерпілих від політичних репресій. В їх число входять не тільки самі репресовані, але і їх діти, які в результаті переслідувань залишилися без опіки батьків.

Підрахувати точну кількість усіх постраждалих від тоталітарного режиму неможливо. За словами голови комісії з реабілітації при президенті Олександра Яковлєва, безвинно репресованих — мільйони, і значне число їх ніде не було враховано.

За даними Генпрокуратури, усього за час дії закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій» переглянуто 636302 кримінальні справи стосовно 901 127 осіб, з яких 637 614 реабілітовані. У тому числі мова йде про справи, що мали великий суспільний резонанс, зокрема, про реабілітацію великого танцівника Рудольфа Нурієва, Патріарха Тихона і його оточення, відомих діячів меншовицької партії — Марка Бройдо, Миколи Суханова, вченого-біолога Миколи Тимофєєва-Ресовський.

30 жовтня в День пам'яті жертв політичних репресій біля Соловецького каменя (пам'ятник відкрито 30 жовтня 1990) проходить траурний мітинг, по закінченні якого його учасники покладають до Соловецькому каменю вінки від президента і уряду Російської Федерації, від уряду Московської області, а також від громадських організацій жертв політичних репресій.

У листопаді 1989 року Верховна Рада СРСР прийняла Декларацію про визнання незаконними і злочинними репресивних актів проти народів, що піддалися насильницькому переселенню.
 

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».