Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 вересня, 00:23:02

22 жовтня - Міжнародний день заїкуватих людей

22.10.2013   07:18Агенцiя

22 жовтня в світі відзначається Міжнародний день заїкуватих людей (International Stuttering Awareness Day).

Ідея цього свята народилася за підтримки Міжнародної асоціації заїкуватих людей (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїкуватих людей на міжнародному рівні».

Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб, заїканням називається порушення мови, яке характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів і слів, а також частими зупинками або нерішучістю в промові, розривають її ритмічне протягом.

Вітчизняна логопедична література трактує термін «заїкання» так: «порушення темпо-ритмічної організації мовлення, обумовлене судорожним станом м'язів мовного апарату». Найчастіше заїкання пов'язане з логофобии (вербофобіей) — боязню говорити, що є наслідком або причиною заїкання.

Організація Всесвітнього дня заїкуватих людей — це тільки один з наймасштабніших проектів ISA. У числі інших проектів, покликаних привернути увагу громадськості до проблем заїкуватих людей, — випуск інформаційного бюлетеня два рази на рік, ведення спеціального web-сайту, пошук коштів для стипендій заїкуватих людей.

До речі, багатьом людям такий дефект мови, як заїкуватість, не завадив стати відомими і реалізувати себе в тих сферах, де потрібне вміння красиво говорити. Серед них — кінорежисери, актори, барди, оратори, політики, поети, полководці, священнослужителі, телеведучі та інші представники публічних професій.

http://calendate.com.ua/holiday/1640

Останні новини Чернігівщини

08:23

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19

З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16

Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.

Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13

Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.

Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10

З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.