Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 08:41:18

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського мандрує Полтавщиною

20.06.2013   07:40Агенцiя

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського продовжує свій проект “Мандруючий музей”. 15–16 червня 2013 року музейні співробітники побували на Полтавщині. Нас гостинно приймали колеги – колектив Полтавського краєзнавчого музею на чолі з його директором Катериною Фесик, якій принагідно висловлюємо щиру вдячність.

Мандри забезпечувала профспілкова організація музею, яка, до речі, отримує належні їй 0,3%, та подорожуючі. Поїздка здійснювалася автобусом, тому, долаючи чималі відстані, мандрівники мусили набиратися терпіння.

Метою “Музейних мандрів” є ознайомлення з музеями, пам’ятками архітектури, обмін досвідом та здобутками. І цього разу чернігівці насолодилися чудовою колекцією Полтавського краєзнавчого музею, розташованого в чарівному за своєю красою будинку. Нині колектив працює над повною реекспозицією, тож наступного разу ми зможемо заново відкрити для себе цей музей.

У суботній програмі гостин були Музей-садиба Івана Котляревського та Історико-культурний заповідник “Поле Полтавської битви”, Сампсоніївська церква та Хрестовоздвиженський монастир.

Саме на території монастиря у 1890 році була похована Єлизавета Іванівна Милорадович, без перебільшення видатна громадська діячка, одна із засновників Наукового товариства імені Шевченка у Львові, життя, діяльність та коріння якої тісно пов’язані з Чернігівщиною. Свого часу Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського були видані листи Є.І. Милорадович до Г.О. Милорадовича “До тебе прихильна, дарма, що кавалергард”. Дивом вціліла лише частина надгробка Є.І. Милорадович після руйнувань часів радянської доби.

Переночувавши в готелі “Алмаз”, зранку ми вирушили мандрувати Полтавщиною. Цього недільного і дуже спекотного дня побували в Національному музеї українського гончарства в Опішному, де оглянули експозицію просто неба, Музей мистецької родини Кричевських, Садибу родини Пошивайлів та Садибу Леоніда Сморжа.

Після цього був переїзд до Диканьки, де, на жаль, не вдалося потрапити до Миколаївської церкви, яка пов’язана із близькими чернігівцям Лазарем Барановичем та родиною Кочубеїв, бо, попри попередню домовленість, її двері були зачинені.

В Диканьці ми розпрощалися з нашим екскурсоводом – старшим науковим співробітником Полтавського краєзнавчого музею Наталією Кузьменко, яка два дні була з нами. Мандрівники Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського вдячні їй за цікаві та змістовні екскурси в різні періоди історії Полтавщини.

Останнім пунктом подорожі стало село Гоголеве та Національний музей-заповідник М.В. Гоголя.

Повернення додому відбувалося під громовиці. Автобус пробирався між двома потужними грозовими фронтами, інколи обганяючи їх, інколи підставляючи рясним потокам дощу свою спину та боки.

Подорож вийшла чудовою, а проект Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського “Мандруючий музей” триватиме й надалі.


Лаєвський Сергій

Останні новини Чернігівщини

Смерть дитини внаслідок ДТП. Судитимуть 18-річного юнака з Ніжинського району

Смерть дитини внаслідок ДТП. Судитимуть 18-річного юнака з Ніжинського району 08:34

Ювенальним прокурором Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно 18-річного мешканця Ніжинського району за ч. 3 ст. 286-1 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого).

У Чернігові судові охоронці вчилися рятувати людей 08:32

Серцевий напад, ураження струмом, аварія на дорозі, травма чи опік – ці та безліч інших ситуацій можуть стати смертельно-небезпечними для людини.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:19

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 вересня по 8:00 24 вересня 2021 року

24 вересня - Міжнародний день караванника

24 вересня - Міжнародний день караванника 07:55

Взаємна підтримка, захист та допомога в супроводі і транспортуванні торгових вантажів або пересуванням групи людей з однієї місцевості в іншу, колись спонукало нас до об’єднання. Так виникли каравани.