9 цікавих фактів про першоквітневі жарти та розіграші
1 квітня можна жартувати, влаштовувати інформаційні розіграші та провокувати різні "газетні утки". Найбільш яскраві та цікаві у цій підбірці
1. У 1983 році інформаційне агентство Associated Press опублікувало статтю професора історії з Університету Бостона Джозефа Боскіна, у якій розповідалося, що вчений в ході свого наукового дослідження відкрив таємницю походження свята першого квітня.
Професор розповідав історію про те, що одного разу придворний блазень великого візантійського імператора Костянтина сказав своєму хазяїнові, ніби не гірше його зможе керувати імперією. Імператор повеселився і ... запропонував своєму блазню покерувати державою один день - першого квітня, стверджував Боскини. Це повідомлення підхопили всі ЗМІ Сполучених штатів. А пізніше з'ясувалося: Associated Press стало жертвою розіграшу поважного професора :). Виявилося, що він не сказав ні слова правди.
2. У 1962 році в Швеції був тільки один телеканал. А люди дивилися програми у чорно-білому режимі, бо телевізори були чорно-білі. 1 квітня технічний експерт каналу повідомив глядачам, що, завдяки новій технології, вони можуть зробити телевізори кольоровими. Для цього на телевізор слід було надіти нейлонову панчоху, що він продемонстрував у прямому ефірі. Насправді, кольорове телебачення з’явилося у Швеції тільки через 8 років.
3. У репортажі компанії BBC в 1957 році переповідав про те, дослівно: "Зима була м'якою, а макаронного довгоносика фермерам вдалося перемогти". Британські журналісти говорили про те, що Швейцарські фермери не знають куди подіти величезний урожай макаронів. Повідомлення супроводжувалося відеорядом, що зображує фермерів, зривають пучки макаронів з дерев. Цей репортаж викликав бурю емоцій в Британському королівстві. Громадяни обірвали всі телефони інформаційного агентства з проханням розповісти про те, як можна вирощувати макарони на деревах. На всі прохання працівники служби BBC дипломатично відповідали: "Покладіть макаронину в банку з томатним соусом і сподівайтеся на краще".
4. 1 квітня 1976 англійський астроном Патрік Мур в ефірі радіо BBC розіграв слухачів, оголосивши, що в 9:47 трапиться рідкісний астрономічний ефект: Плутон пройде позаду Юпітера, вступить з ним в гравітаційну взаємодію, і трохи послабить гравітаційне поле Землі. Якщо слухачі підстрибнуть в цей момент, вони повинні випробувати дивне відчуття. Починаючи з 9:47, BBC отримало сотні дзвінків з розповідями про дивні враження, а одна жінка навіть заявила, що разом зі своїми друзями відірвалася від стільців і літала по кімнаті.
5. 1 квітня 1915 в розпал Першої Світової війни над німецьким табором з'явився французький літак і скинув величезну бомбу. Солдати кинулися хто куди, але вибуху не дочекалися. Замість бомби приземлився великий м'яч з написом «З першим квітня!».
6. У 1998 році в штатах в журналі USA Today мережа фаст-фуду Burger King розмістила повідомлення, що найближчим часом вони розпочинають випуск нового вигляду гамбургерів для шульг. Компанія отримала тисячі дзвінків з проханням не дискримінувати своїх клієнтів і випустити бюргери для тих клієнтів, хто правша.
7. У 2003 році Прагу заполонили рекламні оголошення про відкриття нового супермаркету «Чеська мрія» з рекордно низькими цінами. На відкриття зібралися більше 3000 чоловік. Після урочистого відкриття і розрізання стрічки натовп кинувся всередину, але виявилося, що перед ними був просто величезний плоский плакат посеред поля. Всю цю акцію влаштували два студента режисерського факультету, знявши фільм про ці події.
8. У 1990-х роках в новинах західних агентств з'являлися історії про російських бандитів. У 1996 році агентство ІТАР-ТАСС повідомило, ніби один з збройних заводів в Росії почав випуск гранат інкрустованих коштовним камінням. Той факт, що в Росії бандити дуже жорстокі ще не означає, що вони не стежать за модою. "Вибух такої гранати залишить тіло вашого ворога не в калюжі крові, а в оточенні блискучих діамантів", - говорилося в повідомленні.
9. У 1985 році журнал Discover оголосив про те, що італійський біолог Апріл Паццо (Aprile Pazzo) виявив в Антарктиді невідомий науці вид хробаків, яких він назвав "гарячеголові безпанцирні крижані хробаки". Як заявив учений, на їх головах розміщені кістяні пластини, які нагрівалися до високої температури і давали можливість хробакам пересуватися під льодом на великій швидкості. Причому, за словами Паццо, вони полювали на пінгвінів і, ймовірно, були причетні до таємничого зникнення дослідника Антарктиди Філіпа Пуассона (Philippe Poisson) в 1837 році.
Останні новини Чернігівщини
Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47
Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.
Чий голос домінує в чернігівських новинах: результати гендерного моніторингу 19:43
В онлайн-медіа Чернігівської області чоловіки й надалі значно частіше фігурують у новинах, ніж жінки — як у ролі головних героїв матеріалів, так і як фахові коментатори та експерти.
Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31
Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16
Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13
І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.