Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 листопада, 04:29:01

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

02.02.2013   08:28Агенцiя

Глобальна Конвенція, присвячена водному світові - Рамсарська - 2 лютого визначила день, з якого в 1971 році розпочався відлік відзначення Всесвітнього дня про водно-болотні угіддя, як середовища існування водоплавних птахів.

boloto

boloto

Цього року Всесвітній день водно-болотних угідь проводиться під девізом "Водно-болотні угіддя зберігають воду".

Переважна більшість гідрологічних заказників та пам'яток природи в Чернігівській області (264 заказники та 29 пам'яток природи) створено саме з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа складає біля 30 % від загальної площі природно-заповідного фонду області, а це понад 60 тис. га. Постановою Ради Міністрів України ще 1979 р. в Чернігівській області було визначено 156 болотних комплексів (загальною площею 45 тис. га), які потребують збереження і охорони. На сьогодні більшість цінних водно-болотних угідь входить до складу природно-заповідного фонду.

Багаті і різноманітні водно-болотні угіддя Чернігівщини. Найбільшими і найвідомішими природно-заповідними об'єктами в Чернігівській області, створеними з метою збереження болотних масивів, є: ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Замглай" (Ріпкинський р-н., 4428 га), "Сосинський" (Чернігівський р-н, 406 га); гідрологічні заказники: загальнодержавного значення "Дорогинський" (Ічнянський р-н, 1880 га), та місцевого значення - "Бондарівське болото" (Козелецький р-н, 1300 га), "Чорне болото" (Ріпкинський р-н, 1264 га), "Жукляно-Кістерська дача" (Корюківський р-н, 3554 га) та інші.
 
Чернігівське обласне Держуправління охорони навколишнього природного середовища зі сподіванням зазначає, що тільки за умови значних зусиль усіх державних та недержавних відомств, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та всього населення залежить, чи збережемо ми такі цінні для біорізноманіття природні ландшафти Чернігівщини. Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

Довідково: Через відповідні геологічну будову, рельєф, кліматичні умови і значну лісистість територія Чернігівської області відзначається значною заболоченістю. На території області налічується понад 400 боліт. Загальна площа становить 95,7 тис. га, або 3% території області.

Регіональною програмою формування національної екологічної мережі в Чернігівській області на 2003-2015 роки природними коридорами місцевого значення визнані долини річок Сейм, Остер, Удай, Снов.


Наталія Радченко

Останні новини Чернігівщини

Вчинив дебош у магазині та втік ховатися у чужу квартиру: поліцейські вгамували агресивного чоловіка і передали його медикам 10:24

Співробітники Чернігівського райуправління поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення зупинили агресивну поведінку чоловіка, який влаштував погром в пивному магазині, а потім вдерся до чужої квартири в сусідній п’ятиповерхівці та зачинився там.

В області перевірятимуть готовність роботи автотранспорту в зимовий період 10:22

Комплекс заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима» буде відбуватися з 01 по 21 грудня 2023 року. Про це інформує Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області.

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 10:20

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

28 листопада - цей день в Україні та в світі

28 листопада - цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 643 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 643 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини