9 січня: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 1051 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1051 RUSSIAN AGRESSION
9 січня відзначають Міжнародний день хореографа, День словесного ботаніка, День гри в Бога.
Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Полієвкта.
Міжнародний день хореографа
9 січня відзначається Міжнародний день хореографа. Присвячений людям, які дбайливо зберігають і примножують техніку і пластику танцювального мистецтва, навчають йому майбутніх виконавців.
Термін "хореографія", виник у 18 столітті, грецького походження і буквально перекладається як "запис танцю, танцю, хороводу", є мистецтвом написання і сценічної постановки танцю.
Під хореографією сьогодні загалом розуміють усе танцювальне мистецтво, що сприймається як сукупність двох галузей: мистецтва балету і мистецтва танцю. Хореограф займається постановкою танцю окремого виконавця або групи. Простою мовою, для танцюриста він є фактично тренером.
Вважається, що професія ця, попри зародження танцювального мистецтва ще в Стародавньому Світі, з'явилася в 12 столітті, коли виникла потреба в навчанні танцю придворних дам і кавалерів.
День словесного ботаніка
День словесного ботаніка або День словесника відзначають 9 січня щороку. Цей день є особливою подією для шанувальників сили мови та шанувальників слова, це свято мови та магії слова. Цей день присвячений тим, хто знаходить радість у словах, їхніх значеннях і багатому мовному полотні.
День "Пограй у Бога"
День "Пограй у Бога" або День гри в Бога відзначають щороку 9 січня.
Цей особливий день заохочує людей творити добро та здійснювати позитивні зміни у світі. Концепція, натхненна ідеєю володіння божественною силою на один день, фокусується на використанні цієї сили для більшого блага, а не егоцентричних бажань.
Офіційно відкрито будівлю штаб-квартири ООН у Нью-Йорку (США)
4 жовтня 1949 року в Нью-Йорку відбулася церемонія закладення фундаменту майбутньої штаб-квартири ООН, відкриття якої відбулося 9 січня 1951 року. Штаб-квартира ООН - це комплекс будівель, які служать офіційним офісом для основних робочих органів ООН. Для створення комплексу будівель ООН були запрошені архітектори, дизайнери та інженери з усього світу.
Група створила 50 різних проєктів і після проведеного відбору зупинилася на концептуальній ідеї французького архітектора Ле Корбюзьє. Згідно з його кресленнями комплекс будівель мав поєднувати різноманітність стилів: високі скляні панелі для офісів і низький круглий купол для залу Генеральної Асамблеї. До моменту завершення будівництва штаб-квартира ООН вважалася зразком найсучаснішого архітектурного дизайну на Мангеттені.
Крім будівель у Нью-Йорку, ООН має в своєму розпорядженні ще три допоміжні, регіональні штаб-квартири: у Женеві (Швейцарія), у Відні (Австрія) і в Найробі (Кенія). Однак найважливіші рішення Організації ухвалюють саме в Нью-Йорку, оскільки тут відбувається більшість засідань Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН.
Загалом у робочих органах, агентствах і центрах ООН по всьому світу працює приблизно 61 тисяча співробітників із приблизно 170 держав. У штаб-квартирі в Нью-Йорку розмістилося близько третини від усього персоналу Організації.
Ще цього дня:
1923 - Іспанський винахідник Хуан де Ла С'єрва здійснив перший політ на винайденому ним автожирі. З розвитком гелікоптерів роботи зі створення автожирів були згорнуті;
1923 - Оголошено дефолт Німеччини через невиконання нею зобов'язань щодо репарацій за Версальським договором; два дні потому Франція і Бельгія окупували Рур;
1951 - У Нью-Йорку відбулося офіційне відкриття штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй;
1960 - Початок будівництва Асуанської греблі на Нілі в Єгипті;
1972 - У гавані Гонконгу загорівся і затонув океанський лайнер "Королева Єлизавета", на той час найбільший у світі пасажирський корабель;
1992 - Гвінея, Венесуела і Чилі визнали незалежність України;
2005 - На президентських виборах у Палестинській автономії переміг колишній прем'єр-міністр Палестини Махмуд Аббас, який замінив покійного Ясіра Арафата;
2007 - CEO Apple Стів Джобс представив перший iPhone;
2020 - Відкрилися III Зимові Юнацькі Олімпійські ігри в Лозанні, (Швейцарія);
2021 - Авіакатастрофа пасажирського літака Boeing 737 в Індонезії.
Цього дня народилися:
150 років від дня народження Никанора Харитоновича Онацького (1875-1937), українського живописця, графіка, поета, драматурга, мистецтвознавця, музейного діяча; за іншими даними народився 21.12.1874 р;
150 років від дня народження Степана Теодоровича Томашевського (1875-1930), українського історика, філософа, публіциста, громадсько-політичного діяча, учня М. Грушевського.
Церковне свято:
У православному календарі - день пам'яті святого мученика Полієвкта.
Християнський святий жив у III столітті і загинув за віру за часів правління імператора Діоклетіана (244-311). Про його життя відомо небагато, але він є одним із численних мучеників, які постраждали за свою відданість Христу під час переслідувань християн у Римській імперії.
Полієвкт був християнином із місцевості в Малій Азії, можливо, з містечка чи села, де він обіймав важливу посаду або був військовим чи адміністративним діячем. У той час християн переслідували за відмову поклонятися язичницьким богам, і саме за свою відданість Христу Полієвкт став об'єктом переслідувань.
Полієвкта заарештували і піддали суворим тортурам. Він відмовився зректися своєї віри, і тому його стратили. Розповідається, що його мучеництво стало великим свідченням для інших християн, і його пам'ять зберігалася в Церкві.
Іменини: Захар, Павло, Петро, Пилип, Антоніна.
Останні новини Чернігівщини
Загальноміська нарада: обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів та потреб громади 17:56
14 січня заступник Чернігівського міського голови Віктор Геращенко провів робочу нараду з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради. Під час зустрічі обговорили низку питань, спрямованих на забезпечення комфортних умов для мешканців Чернігова.
На Чернігівщині поліцейські викрили схему розкрадання бюджетних коштів на ремонті доріг 17:35
Слідчі Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури оголосили підозру підприємцю-підряднику, який привласнив майже 2 мільйони гривень з бюджету під час капітального ремонту дороги в Іванівській громаді Чернігівського району.
Потреби медиків та можливі шляхи підтримки: Чернігівську ЦРЛ відвідали канадські ротарійці 16:55
Нагальні потреби Чернігівської центральної районної лікарні перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем обговорив з представниками Rotary Club of Calgary North (Канада), зокрема президентом організації Гері Дарійчуком.
Торік 413 мешканців Чернігівщини отримали ваучер на навчання від служби зайнятості 16:41
Таким чином вони безкоштовно опанували нову професію або підвищили кваліфікацію.
Каша “Бабка” і “Сироводна”: гастроспадщину Чернігівщини популяризує кулінарний експерт 16:11
Відомий український шеф-кухар, ресторатор і блогер Євген Клопотенко відвідав Чернігівщину, щоб зібрати рецепти кулінарних страв, характерних для регіону.