Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 червня, 19:19:15

9 січня: цей день в Україні і світі

09.01.2025   09:55Агенцiя

ДЕНЬ 1051 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1051 RUSSIAN AGRESSION

9 січня відзначають Міжнародний день хореографа, День словесного ботаніка, День гри в Бога.

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Полієвкта.

Міжнародний день хореографа

9 січня відзначається Міжнародний день хореографа. Присвячений людям, які дбайливо зберігають і примножують техніку і пластику танцювального мистецтва, навчають йому майбутніх виконавців.

Термін "хореографія", виник у 18 столітті, грецького походження і буквально перекладається як "запис танцю, танцю, хороводу", є мистецтвом написання і сценічної постановки танцю.

Під хореографією сьогодні загалом розуміють усе танцювальне мистецтво, що сприймається як сукупність двох галузей: мистецтва балету і мистецтва танцю. Хореограф займається постановкою танцю окремого виконавця або групи. Простою мовою, для танцюриста він є фактично тренером.

Вважається, що професія ця, попри зародження танцювального мистецтва ще в Стародавньому Світі, з'явилася в 12 столітті, коли виникла потреба в навчанні танцю придворних дам і кавалерів.

День словесного ботаніка

День словесного ботаніка або День словесника відзначають 9 січня щороку. Цей день є особливою подією для шанувальників сили мови та шанувальників слова, це свято мови та магії слова. Цей день присвячений тим, хто знаходить радість у словах, їхніх значеннях і багатому мовному полотні.

День "Пограй у Бога"

День "Пограй у Бога" або День гри в Бога відзначають щороку 9 січня.

Цей особливий день заохочує людей творити добро та здійснювати позитивні зміни у світі. Концепція, натхненна ідеєю володіння божественною силою на один день, фокусується на використанні цієї сили для більшого блага, а не егоцентричних бажань.

Офіційно відкрито будівлю штаб-квартири ООН у Нью-Йорку (США)

4 жовтня 1949 року в Нью-Йорку відбулася церемонія закладення фундаменту майбутньої штаб-квартири ООН, відкриття якої відбулося 9 січня 1951 року. Штаб-квартира ООН - це комплекс будівель, які служать офіційним офісом для основних робочих органів ООН. Для створення комплексу будівель ООН були запрошені архітектори, дизайнери та інженери з усього світу.

Група створила 50 різних проєктів і після проведеного відбору зупинилася на концептуальній ідеї французького архітектора Ле Корбюзьє. Згідно з його кресленнями комплекс будівель мав поєднувати різноманітність стилів: високі скляні панелі для офісів і низький круглий купол для залу Генеральної Асамблеї. До моменту завершення будівництва штаб-квартира ООН вважалася зразком найсучаснішого архітектурного дизайну на Мангеттені.

Крім будівель у Нью-Йорку, ООН має в своєму розпорядженні ще три допоміжні, регіональні штаб-квартири: у Женеві (Швейцарія), у Відні (Австрія) і в Найробі (Кенія). Однак найважливіші рішення Організації ухвалюють саме в Нью-Йорку, оскільки тут відбувається більшість засідань Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН.

Загалом у робочих органах, агентствах і центрах ООН по всьому світу працює приблизно 61 тисяча співробітників із приблизно 170 держав. У штаб-квартирі в Нью-Йорку розмістилося близько третини від усього персоналу Організації.

Ще цього дня:

1923 - Іспанський винахідник Хуан де Ла С'єрва здійснив перший політ на винайденому ним автожирі. З розвитком гелікоптерів роботи зі створення автожирів були згорнуті;

1923 - Оголошено дефолт Німеччини через невиконання нею зобов'язань щодо репарацій за Версальським договором; два дні потому Франція і Бельгія окупували Рур;

1951 - У Нью-Йорку відбулося офіційне відкриття штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй;

1960 - Початок будівництва Асуанської греблі на Нілі в Єгипті;

1972 - У гавані Гонконгу загорівся і затонув океанський лайнер "Королева Єлизавета", на той час найбільший у світі пасажирський корабель;

1992 - Гвінея, Венесуела і Чилі визнали незалежність України;

2005 - На президентських виборах у Палестинській автономії переміг колишній прем'єр-міністр Палестини Махмуд Аббас, який замінив покійного Ясіра Арафата;

2007 - CEO Apple Стів Джобс представив перший iPhone;

2020 - Відкрилися III Зимові Юнацькі Олімпійські ігри в Лозанні, (Швейцарія);

2021 - Авіакатастрофа пасажирського літака Boeing 737 в Індонезії.

Цього дня народилися:

150 років від дня народження Никанора Харитоновича Онацького (1875-1937), українського живописця, графіка, поета, драматурга, мистецтвознавця, музейного діяча; за іншими даними народився 21.12.1874 р;

150 років від дня народження Степана Теодоровича Томашевського (1875-1930), українського історика, філософа, публіциста, громадсько-політичного діяча, учня М. Грушевського.

Церковне свято:

У православному календарі - день пам'яті святого мученика Полієвкта.

Християнський святий жив у III столітті і загинув за віру за часів правління імператора Діоклетіана (244-311). Про його життя відомо небагато, але він є одним із численних мучеників, які постраждали за свою відданість Христу під час переслідувань християн у Римській імперії.

Полієвкт був християнином із місцевості в Малій Азії, можливо, з містечка чи села, де він обіймав важливу посаду або був військовим чи адміністративним діячем. У той час християн переслідували за відмову поклонятися язичницьким богам, і саме за свою відданість Христу Полієвкт став об'єктом переслідувань.

Полієвкта заарештували і піддали суворим тортурам. Він відмовився зректися своєї віри, і тому його стратили. Розповідається, що його мучеництво стало великим свідченням для інших християн, і його пам'ять зберігалася в Церкві.

Іменини: Захар, Павло, Петро, Пилип, Антоніна.

Останні новини Чернігівщини

Завдяки допомозі Латвії родини, що втратили житло, отримали ключі від модульних будинків у Чернігові 14:00

12 червня 2025 року на території модульного містечка у Чернігові відбулося урочисте вручення ключів від житлових будинків. Нові помешкання стали результатом міжнародної співпраці в межах Угоди між Міністерством економіки Латвійської Республіки та Чернігівською міською радою.

Перевірка використання коштів Ukraine Facility – пріоритет для держаудиторів Чернігівщини 12:38

11 червня 2025 року в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відбулось обговорення результатів проведеної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Тупичівської сільської ради за період з 01.01.2021 по 31.03.2025 за участю начальника Управління Олександра Кондрашова та сільської голови Тупичіва Лариси Шовкової.

Чернігівські легкоатлети — серед призерів чемпіонату України 11:34

З 9 до 11 червня в Івано-Франківську відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2010–2011 рр.н.

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 11:32

Чернігівка Інна Ольховик вчиться на електрогазозварницю. Це одна із низки професій (а їх у переліку – 31), які можна обрати у межах експериментального проєкту, який віднедавна реалізує служба зайнятості з метою навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були недостатньо представлені.

Незаконно «утилізували» небезпечні відходи, забруднюючи землю – викрито працівників місцевого підприємства 11:29

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської окружної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами забруднення земель відходами та зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини