8 листопада: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 989 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 989 RUSSIAN AGRESSION

8 листопада відзначають День піаніста, Всесвітній день без Wi-Fi, Міжнародний день радіології, Всесвітній день містобудування.
У Китаї - День журналіста, в Іспанії - Фестиваль Європейського кіно в Севільї, у США - Міжнародний день каламбурів.
Православна церква - Собор архистратига Михаїла.
Всесвітній день без Wi-Fi
У 2016 році зареєстрована у Венесуелі Міжнародна Федерація захисників довкілля закликала заснувати і відзначати щорічно 8 листопада Всесвітній день без Wi-Fi. Організатори та ініціатори нового свята ставили собі за мету звернути увагу суспільства на те, що вплив радіоканалів і радіохвиль на здоров'я людей недостатньо вивчений. За надмірного постійного їхнього впливу під час використання технології Wi-Fi у кожному будинку та квартирі залишається ризик негативного їхнього впливу на здоров'я людини.
Незважаючи на те, що ВООЗ підтвердила відсутність такого негативного впливу використовуваним діапазоном радіочастот, противники поширення бездротової технології доступу до інтернету закликають віддавати пріоритет поки що більш вивченим у плані впливу на здоров'я кабельним підключенням.
Всесвітній день містобудування (урбанізму)
Щорічно 8 листопада весь світ відзначає День містобудування, який заснували для привернення уваги до урбанізму та розвитку міської інфраструктури.
Міжнародний день радіології
8 листопада 1895 року німецький фізик Вільгельм Конрад Рентген відкрив рентгенівське випромінювання. Для медицини це відкриття стало не просто появою нової дисципліни, а справжнім проривом у сфері діагностики цілого комплексу захворювань і травм, а згодом і методу терапії.
Загалом за рік після відкриття з'явився перший рентгенівський апарат, почалося виробництво рентгеночутливої плівки, а далі почали відкриватися рентгенологічні кабінети і клініки. Спочатку їхнім основним напрямом стала діагностика в пульмонології, але надалі рентгенографія стала основним засобом діагностики в травматології та стоматології.
Досі рентген залишається найпоширенішим, найшвидшим і найдоступнішим засобом діагностики у світі. З плином часу радіологія зробила великий стрибок у своєму розвитку, з'явилися нові методи, апарати променевої діагностики та терапії.
Ще цього дня:
1909 - Відбулися установчі збори членів Київського товариства повітроплавання;
1918 - У Пряшеві закарпатські українці створили Руську Народну Раду;
1923 - Гітлер здійснив невдалу спробу путчу в Мюнхені;
1927 - Закладено Дніпровську гідроелектростанцію потужністю 650 тис. кінських сил;
1935 - У Чернігові відкрито Літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського;
1997 - У Львові відкрито пам'ятник жертвам комуністичних злочинів;
1999 - Папа Римський Іван Павло II вперше в історії папства відвідав Грузію;
2016 - Дональд Трамп обраний 45-м президентом США, перемігши Гілларі Клінтон;
2020 - Із берлінського аеропорту Тегель вирушив останній рейс (Air France Airbus A320 Париж-Берлін). На цю подію прийшли подивитися багато берлінців, а зараз у місті є новий аеропорт Бранденбург.
Цього дня народилися:
155 років від дня народження Якова Михайловича Яциневича (1869–1945), українського композитора, диригента, фольклориста, автора великої кількості хорових обробок та духовних хорових творів, фундатора української духовної музики, музично-громадського діяча;
125 років від дня народження Дмитра Івановича Кульбака (1899–1981), українського художника, графіка;
110 років від дня народження Дмитра Івановича Маївського (1914–1945), українського військово-політичного діяча, публіциста, члена ОУН, головного редактора органу ОУН "Ідея і чин";
100 років від дня відкриття (1924) Київського академічного театру юного глядача;
90 років від дня народження Дмитра Семеновича Андрухіва (1934–2009), українського письменника, перекладача, журналіста;
90 років від дня народження Степана Антоновича Демчука (1934–2008), українського письменника, перекладача (Польща);
90 років від дня народження Роксоляни Петрівни Зорівчак (1934–2018), української письменниці, перекладачки.
Церковне свято:
Цього дня відзначають церковне свято - Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, у яке вшановують янголів і архангелів.
Свято було встановлено в 4 столітті Лаодикійським собором. Вибір дати пов'язаний із нумерологією: листопад - дев'ятий місяць від початку року (який у давнину відзначали в березні), що символізує дев'ять янгольських чинів. Восьме число (за Юліанським календарем) місяця - вказівка на "день осьмий", у який має відбутися Собор усіх сил Небесних під час Страшного суду.
Іменини: Гавриїл, Михайло, Павло, Марта.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.