Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 листопада, 17:20:37

Чернігівська міська рада звернулась до Верховної Ради, Кабміну, Міносвіти, Мінфіну щодо перегляду розміру освітньої субвенції на оплату праці вчителів

03.11.2023   16:02Агенцiя

Відповідне звернення затверджено рішенням депататів та депутаток Чернігівської міської ради першого листопада під час 35-ї (позачергової) сесії VIII скликання.

Звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України щодо перегляду розміру освітньої субвенції на оплату праці вчителів закладів загальної середньої освіти у 2023 році
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1472 «Деякі питання розподілу обсягу освітньої субвенції на 2023 рік» (далі – постанова КМУ № 1472) було схвалено розподіл освітньої субвенції між бюджетами місцевого самоврядування на 2023 рік та внесено зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

Основні зміни, які були введені в дію постановою КМУ № 1472:

додаткові години навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо вилучено з державного фінансування. Це означає, що навчальні плани, які використовувались при розподілі освітньої субвенції, було скорочено;
 запроваджено розмір освітньої субвенції для  оплати простою педагогічним працівникам;
застосовано коефіцієнт 0,9 для коригування обсягу субвенції, розрахованого за формулою розподілу освітньої субвенції, що діяла в минулому році (без урахування обсягів освітньої субвенції обласним бюджетам, передбачених на оплату простою).
Такі нововведення призвели до утворення дефіциту видатків на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти, оскільки в Чернігівській міській територіальній громаді заклади освіти працювали та продовжують працювати у звичайному режимі без оголошення простою.

Згідно з розподілом освітньої субвенції на 2023 рік місту Чернігову на оплату праці педагогічних працівників, які працюють у системі загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти, з державного бюджету було виділено видатки в розмірі 453 568 700,00 грн.

Станом на жовтень 2023 року дефіцит коштів освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти міста Чернігова становить 22 688 200,00 грн.

Зважаючи на масштаби руйнувань на території міста Чернігова через вторгнення Російської Федерації на територію України, значна частина видатків із бюджету Чернігівської міської територіальної громади була спрямована на відновлення пошкоджених будівель та споруд.

Крім того, зазначений розподіл освітньої субвенції було здійснено фактично наприкінці 2022 року, що не дало можливості органам місцевого самоврядування врахувати затверджені показники освітньої субвенції у рішеннях про місцеві бюджети на 2023 рік.

Згідно з частиною третьою статті 1032 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України здійснює розподіл резерву освітньої субвенції та може визначати напрями використання таких коштів.

Враховуючи зазначене, Чернігівська міська рада просить здійснити перерозподіл обсягу освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та професійно-технічної освіти з метою недопущення утворення заборгованості в частині нарахування та виплати заробітної плати

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

Останні новини Чернігівщини

«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.

Відзнаки «За оборону Чернігова» вручили до Дня Збройних Сил України. Посмертно 11:01

28 листопада у сесійній залі Чернігівської міської ради відбулося вручення 50 відзнак «За оборону Чернігова» (посмертно). Медалі близьким загиблих воїнів вручав в.о. міського голови Олександр Ломако та міський голова (2015-2023 рр.) Владислав Атрошенко.

У місті зараз працює 44 одиниці спецтехніки та 376 комунальників 10:57

Комунальна спецтехніка та працівники підприємств зараз працюють над розчищенням снігу.

Мобільні бригади медиків продовжують роботу в громадах: лікарі відвідали Перелюб, Новий Биків та Рудівку 10:53

16 листопада мобільна медична бригада з Чернігова побувала у селі Новий Биків Ніжинського району. Про візит місцеві жителі були заздалегідь оповіщені через соціальні мережі та оголошення.

Флешмоб до Національного тижня читання

Флешмоб до Національного тижня читання 10:50

Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує долучитися до флешмобу, який відбудеться з 4 до 10 грудня в межах Національного тижня читання.