Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 вересня, 22:10:21

Практичне застосування результатів громадського моніторингу державних закупівель у Чернігівській області

17.12.2012   08:30Агенцiя

Громадська організація "Молодь-ХХІ століття" провела круглий стіл "Практичне застосування результатів громадського моніторингу державних закупівель у Чернігівській області", де представила результати моніторингу державних закупівель.

Це фінальний круглий стіл в проекті "Реалізація методики громадського моніторингу - основа прозорості державних закупівель", що досліджував районні та міські адміністрації Чернігівської області на предмет розпорядження коштів, що не підпадають під процедуру тендерних закупівель.

Цей проект реалізується у 8 областях. Досвідом реалізації цього проекту в м. Києві зміг поділитися експерт "Центру політичних студій та аналітики" (ЦПСА) Гліб Канєвський, який приєднався до круглого столу шляхом онлайн відеозвязку. Зокрема він зазначив, що не всі адміністрації надавали відповіді на інформаційні запити або вони були неповними.  Тоді ЦПСА зверталися  до прокуратури на предмет порушення цими адміністраціями Закону України "Про доступ до публічної інформації". І це виявився дуже дієвий механізм, адже від адміністрацій надходили повні і розгорнуті відповіді, чого раніше не помічалося.

Експерт проекту по Чернігівські області Сергій Старченко також презентував результати по Чернігівщині. Зокрема інформаційні запити були надіслані до Прилуцької, Бахмацької, Борзнянської, Варвинської, Корюківської, Куликівської, Менської, Сосницької районних державних адміністрацій, обласну державну адміністрацію,  а також у міськвиконкоми Чернігова та Прилук.

Загалом Сергій Старченко відмітив, що адміністрації вчасно надавали відповіді, за присутністю деяких винятків. Дехто надавав звичайні відписки. Зокрема Бахмацька РДА, як виявилося, не володіє інформацією щодо оздоровлення дітей-інваладів. Він також навів деякі цифри для порівняння. Так, стаття витрат "Надання послуг Internet та обслуговування мереж" в різних адміністрацій була значно різною. Так м. Прилуки витратило на ці потреби  11500 грн., а ось Бахмацька РДА - 1200 грн. Навіть Чернігівська обласна адміністрація на ці потреби витратила 7000. Всі адміністрації обслуговуються у провайдера "Укртелеком". Різниця цін наштовхнула на роздуми.
Голова громадської організації "Молодь ХХІ століття" Тетяна Громова зазначила, що як загалом по всій Україні, так і на Чернігівщині були помічені такі факти, що на одну статтю витрат було витрачено суму максимально наближену до 100 000, але нижчу, щоби уникнути процесу тендерної процедури.

Також під час круглого столу були презентовані результати "польового дослідження" діяльності дитячого табору "Дружба", що знаходиться на території м. Чернігова. Як вказав експерт, досліджувався саме цей табір, бо на нього пішло фінансування біля 50% від загальної суми по області, але оздоровилося там біля 20-25% дітей від загальної кількості по області. В ході дослідження вдалося дізнатися, що рівнем відпочинку, проживання і харчування відпочиваючі в цілому задоволені. Нарікань також не виказували батьки. Але одну цікаву закономірність все ж було виявлено - значна кількість коштів, виділених на дитячий табір, витрачається на ремонт, оскільки дерев'яні будинки без опалення значною мірою його потребують після зими.  За деякими підрахунками було встановлено, що провести опалення в будиночки і протягом зими підтримувати їх у належному стані обійшлося б дешевше, ніж щовесни ремонтувати їх.

Цю ситуацію прокоментував депутат міської ради Вячеслав Лебідь. Він зазначив, що кошти, які виділяються не можуть піти на опалення, або іншу реконструкцію, оскільки це буде нецільове використання.

Тетяна Громова повідомила, що цей проект з певними корективами буде продовжуватися і наступного року, тож закликали всіх присутніх на круглому столі депутатів всіх рівнів та громадських активістів до співпраці.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини