Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 13:04:29

Прокуратура вдруге провалила обвинувачення у справі проти екс-заступника голови ОДА Савченка

12.08.2023   10:40Агенцiя

Більше 2 років не може початися по суті суд у справі екс-заступника голови ОДА Савченка. Його та Романа Кійовського обвинувачують у шахрайстві щодо продажу готелю «Слов’янський».

Олександр Савченко

Олександр Савченко

Протягом 2023 року справа затягувалася через не вручення обвинувального акту. Тому сторона захисту навіть просила відводу прокурора.

"Така процесуальна поведінка не відповідає процесуальному законодавству, слугує затягуванню справу і порушує принцип розумності строків. Протягом року не можемо розглянути обвинувальний акт і вирішити його долю", - коментує Сергій Поліщук, адвокат.

Сергій Поліщук

"Про мою неналежну поведінку під час вручення обвинувального акту, як підставу для відводу і упередженості для мене не зрозуміло. Яким чином я не вручив акт, коли підписував акт і здійснював процесуальні дії для вручення. є підтвережння які надав назасіданні суді. Тому це посилання є неприйнятним", - каже Денис Ковальов, прокурор.

Денис Ковальов

Коли ж обвинувальний акт нарешті вручили, то відразу ж його і повернули прокуратурі. Вже вдруге Деснянський суд повертає обвинувальний акт прокурорам. Сторона обвинувачення так і не усунула помилки, які були допущені раніше.

"Дані помилки не були виправлені при складанні нового обвинувального акту. Сторона обвинувачення не виконала рішень Деснянського суду та Апеляційного суду, який ухвалу залишив без змін", - каже Наталія Лямзіна,  суддя Деснянського райсуду, - "Повернути прокурору, як такий, що не відповідає КПК. Ухвала може бути оскражена протягом 7 днів. Судове засідання оголошується закритим".

"Було прийнято рішення про повернення обвинувального акту проти Савченко. Прокурорами не було виконано усунення недоліків, були встановлені попередніми рішеннями, які були зазначені апеляційним судом. Обвинувальний акт повернуто прокурору із зазначенням недоліків. Правда у сторони обвинуачення є право на апеліцйну скаргу на судове рішення. Після розгляду апеляції суд або його скасує, або залишить в силі. Тоді прокурору треба буде закривати справу чи усувати недоліки, вказані у судовому рішенні".

 

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.