Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 червня, 20:57:04

Патріарх Філарет проти біометричних паспортів

08.12.2012   10:30

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет засуджує нові закони, що стосуються біометричних паспортів і трансплантації людських органів.

Патріарх Філарет

Патріарх Філарет

Про це він сказав журналістам у Чернігові по завершенні святкового богослужіння в Єкатерининському храмі, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

Філарет висловив жаль, що під час розгляду цих законопроектів Верховна Рада не врахувала думки церков. Зокрема, впровадження біометричних паспортів владика вважає початком наступу на свободу людини. “Біометричні паспорти – це тільки початок. Є небезпека, що до них вноситимуться всі дані, які збиратимуться про кожну людину. А хто матиме доступ до бази даних таких документів, ми не знаємо. Тут ми бачимо порушення права людини на свободу. А свобода – це дар Божий, який ніхто не повинен відбирати”, – наголосив Патріарх.

Що ж до закону про трансплантацію людських органів, то, за словами Філарета, проти нього виступили чи не всі активні релігійні конфесії в Україні. “Вони стурбовані, що введення в закон про трансплантацію норми “презумпції згоди” потенційного донора може призвести до численних зловживань і навіть убивства людей у лікарнях”, – вважає Патріарх.

Як відомо, 6 грудня в Україні набрав чинності закон щодо запровадження паспортів із безконтактним електронним носієм інформації.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/patriarh_filaret_proti_biometrichnih_pasportiv_1777198
 

Останні новини Чернігівщини

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції 15:28

4 червня по Чернігову та області виявлено 36 нових випадків інфікування Covid-19.

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня 14:43

Відповідна постанова № 435 від 3 червня опублікована на Урядовому порталі.

"Прилуки в часі" 12:36

Прилуки – одне з найдревніших міст України, що розкинулося на мальовничих берегах тихоплинної річки Удай. Воно має багату, славну, героїчну та водночас трагічну історію. Цьогоріч місту виповнюється 935 років.

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня 12:14

3 червня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії 12:06

Обговорити питання порядку денного чергового засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА та інші важливі питання 3 червня зібралися члени президії.