Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 00:20:07

Чим утворення військової адміністрації в Чернігові загрожує місцевому самоврядуванню. Думка експертів

19.02.2023   17:10Агенцiя

У Чернігові утворили міську військову адміністрацію. Відповідний указ №69/2023 президент підписав 7 лютого.

А 17 лютого глава держави призначив начальником Чернігівської міської військової адміністрації полковника ЗСУ Дмитра Брижанського. Останні кілька місяців він був керівником патронатної служби апарату Чернігівської облдержадміністрації. Центр спільних дій пояснює, чому це рішення загрожує місцевому самоврядуванню.

Причина утворення адміністрації в президентському указі не називається, але, ймовірно, це повʼязано із тим, що з 1 лютого Чернігів не має міського голови. 7 грудня 2022 року Владислава Атрошенка, мера Чернігова, на рік усунули від посади. А 1 лютого він програв апеляцію без можливості оскаржити це рішення. Причина такого тривалого відсторонення – чиновник діяв в умовах конфлікту інтересів, коли попросив службового водія переправити свій приватний автомобіль за кордон.

Відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану" військові адміністрації населених пунктів вводяться за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування. В Чернігові ж, за словами виконавчого директора Чернігівського відділення Асоціації міст України Миколи Силенка, подібних передумов для створення військової адміністрації не було, оскільки працює міська рада, виконавчий комітет, а життєдіяльність міста не паралізована. 

Проти рішення щодо відсторонення Владислава Атрошенка виступила Асоціація міст України, заявивши, що подібна практика є утисками місцевого самоврядування та порушенням демократичних прав громадян. Про те, що в Офісі президента погрожують міським головам створенням військових адміністрацій повідомляв мер Дніпра Борис Філатов.

Рішення про утворення військових адміністрацій замість органів місцевого самоврядування, навіть якщо в місті є чинна обрана влада, може бути спробою тиску на місцеву владу. Це, в свою чергу, нівелює досягнення реформи децентралізації, яка дозволила громадам розвиватися і під час вторгнення успішно давати відсіч ворогу в цій війні.


Автори: Юлія Зубченко, Олег Савичук, Центр спільних дій.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей 12:19

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Поліція інформує: на Чернігівщині скорочено тривалість комендантської години 11:10

З 1 квітня комендантська година на Чернігівщині триватиме з 00:00 ночі до 04:00 ранку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини