Тарнобжеґ, Підмонастирська, Антонія Печерського – у Чернігові тривають дискусії щодо перейменування вулиць
У Чернігові готують до перейменування ще 15 вулиць та провулків. У вересні на засіданні сесії міської ради депутати розглянуть пропозиції робочої групи щодо нових назв.
19 вересня вони зібралися на круглий стіл, щоб відстояти свої пропозиції.
Зокрема, вулицю Лермонтова пропонують перейменувати на Батуринську, Курську – на вулицю міста Тарнобжеґ, а Толстого – на вулицю Антонія Печерського. Водночас жителі Ушакова хочуть, щоб іменем Антонія Печерського називали їхню вулицю, а не Толстого.
Юрій Тимченко живе на вулиці Ушакова, розповідає, його донька запропонувала назвати вулицю іменем Антонія Печерського. 28 травня жителі вулиці провели збори. За таку назву проголосували 46 людей із 48 присутніх.
"Було спілкування з усіма жителями вулиці. Тільки Антонія Печерського й жодної іншої назви ми не хочемо чути", – каже Юрій.
Водночас робоча група пропонує дати вулиці Ушакова назву Підмонастирська, а ім’ям Антонія Печерського назвати нинішню Толстого.
Житель вулиці Ушакова Юрій Тимченко каже, що ніхто не хоче, щоб вона була Підмонастирською, бо назва асоціюється з "підвести людину під монастир".
Відстоювати своє право на назву вулиці люди прийшли на засідання круглого столу, де зібралися члени робочої групи. Основний аргумент – саме вулиця Толстого раніше називалася Підмонастирською, тому для неї ця назва історична, яку варто було б повернути. А ім’я Антонія Печерського дати вулиці Ушакова, а не навпаки. Начальник управління культури та туризму Олександр Шевчук каже, що доречніше, щоб вулиця з ім’ям Антонія Печерського була на туристичному шляху.
"Антоній Печерський – для міста це не проста назва. Для міста це є магніт історичний, це є магніт туристичний. Згадайте, до війни, навіть в період коронавірусу у нас була проблема, тому що стояли черги в печери, неможливо було потрапити в печери. Арія Болдиних гір – це, фактично, другий центр історії нашого міста".
"Антоній Печерський був відлюдником, Чернігів маленьке місто на той час було, але все одно він поселився в лісі, щоб нікого не бачити, не чути, щоб молитися Богу. Тобто, якщо вже називати вулицю його ім’ям, то це має бути тиха спокійна вулиця, яка відповідає характеру його життя й діяльності".
А нинішня вулиця Толстого, каже історик, шумна, з активним рухом транспорту, тому не відповідає характеру життя й діяльності Антонія Печерського. Тож пропонує повернути їй історичну назву – Підмонастирська, або дати коротший варіант – Монастирська.
Зокрема була пропозиція міської ради назвати низку вулиць на честь міст-побратимів Чернігова. Наприклад, перейменувати Курську на вулицю міста Тарнобжеґ, а Мінську – на вулицю міста Меммінген. Олександр Шевчук сказав, що це питання ще потребує детального обговорення.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме 3 пожежі.
У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту 09:45
У Чернігові стартує набір на безоплатний офлайн-курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття стануть корисними як майбутнім водіям, так і тим, хто хоче впевнено почуватися на дорозі та пригадати ключові правила. Початок навчання — 28 листопада.
Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини 08:30
Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки міста Городня за фактом шахрайства (ч. 1 ст. 190 КК України).
У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 08:23
20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.
26 листопада: цей день в Україні і світі 08:20
День 1372 Російська агресія - Day 1372 Russian aggression