Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 лютого, 10:18:30

Підсумки ХІ сесії обласної ради: почесні громадяни, звільнені орендарі, рішення по "Чернігівторфу"

20.09.2022   09:18Агенцiя

Леонід Хода та Анатолій Свєтлєйший – Почесні громадяни області, орендарі звільнені від сплати за оренду майна та ініціатива про передачу у спільну власність громади Чернігівщини державного підприємства «Чернігівторф».

Такими є головні підсумки пленарного засідання одинадцятої сесії обласної ради, яке 16 вересня вперше проходило в режимі онлайн-відеоконференції. Систему онлайн-роботи, яку вчора успішно протестувала президія обласної ради, сьогодні випробував в дії депутатський корпус обласного представницького органу нинішнього скликання.

Провела пленарне засідання голова обласної ради Олена Дмитренко.

До розгляду питань порядку денного долучилися перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш. Участь в онлайн-засіданні взяв і голова обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

Затвердивши порядок денний та часовий регламент пленарного засідання одинадцятої сесії обласної ради, депутати приступили до розгляду та ухвалення рішень. В їх числі: звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за І півріччя 2022 року, затвердження звітів про результати моніторингу та з оцінки результативності виконання Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках за 2021 рік, внесення змін до Антикорупційної програми Чернігівської обласної ради на 2021-2022 роки та рішення, які стосуються розпорядження комунальною власністю та інші нагальні питання.

Депутати продемонстрували одностайність приймаючи рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» командиру 1-ї окремої танкової Сіверської бригади Леоніду Ході та лікарю обласної лікарні Анатолію Свєтлєйшему.

Задля зменшення фінансового навантаження на малий та середній бізнес Придесення окремим рішенням, поданим на розгляд сесії головою обласної ради Оленою Дмитренко, депутати звільнили всіх суб’єктів господарювання від сплати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області за березень, квітень, травень 2022 року у зв’язку з веденням на території області бойових дій.

Окрім того, цим же рішенням на період воєнного стану звільнили від орендної плати і підрозділи ЗСУ та інших військових формувань, а також орендарів, чиє орендоване майно вилучене (передане) для потреб ЗСУ, а також тих, які використовують майно, розміщене на території військових частин.

Сесією також погоджено прийняття з державної власності цілісного майнового комплексу Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернігівський професійний будівельний ліцей» у спільну власність територіальних громад області.

Об’єднало депутатів обласної ради і рішення «Про ініціювання питання щодо передачі із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області єдиного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф».

Це питання внесено на розгляд сесії заступником голови обласної ради Дмитром Блаушем у зв’язку з тим, що на початку нинішнього року до обласної ради звернулася Ріпкинська селищна рада щодо вирішення питання стосовно передачі із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області філій «Смолинський торфозавод» та «Ірванцівський торфозавод» єдиного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф».

Тож, враховуючи складну ситуацію, наявність зношеної виробничої бази торфозаводів, інтереси трудових колективів заводів, що можуть вже найближчим часом втратити засоби до існування, виникла необхідність терміново втрутитися в ситуацію та ініціювати перед Кабінетом Міністрів України та Фондом державного майна України питання про передачу із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області єдиного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф».

Очікується, що передача у комунальну власність торфозаводів надасть імпульс для залучення коштів обласного бюджету, сільських, селищних та міських рад та інших джерел на розвиток галузі, оновлення виробничо-технічної бази підприємств, дасть змогу зберегти робочі місця та вирішить питання забезпечення місцевим більш дешевим паливом населення, соціальну сферу та інші підприємства.

Шляхом голосування депутати підтримали створення в області 2 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, що мають особливу біологічну, природоохоронну та наукову цінність. Відтепер на Чернігівщині з’явився ландшафтні заказники місцевого значення: «Седнівський»  на території Седнівської громади та  «Панський сад» в межах Сухополов’янської територіальної громади.

Оскільки на сьогоднішньому пленарному засіданні не були розглянуті усі питання порядку денного одинадцятої сесії обласної ради, то робота депутатів невдовзі продовжиться.

Олена Дмитренко, коментуючи результати проведення першої онлайн сесії відзначила, що попри незвичний формат роботи, депутатам вдалося розглянути 39 питань порядку денного.

- Одним із найважливіших рішень, прийнятих сьогодні, вважаю, є звільнення від оренди тих підприємців, які орендували приміщення комунальної власності і не могли працювати під час активних бойових дій.  Тим самим ми робимо свій внесок у підтримку власників бізнесу, які і так дуже сильно постраждали від війни. Крім того, було підтримано рішення про реорганізацію Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, який був дуже пошкоджений внаслідок воєнних дій, шляхом приєднання до Чернігівської обласної лікарні. Це дозволить відновити надання медичної допомоги хворим фтизіатричного профілю, - підкреслила очільниця обласної ради.

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Фахівці Головного управління ДПС у Чернігівській області виявляють факти продажу товарів без застосування РРО

Фахівці Головного управління ДПС у Чернігівській області виявляють факти продажу товарів без застосування РРО 10:12

Відділом фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області на постійній основі здійснюється робота щодо виявлення фактів порушень законодавства суб’єктами господарювання, щодо порядку проведення розрахунків з покупцями та ведення обліку технічно-складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту.

Чернігівська область співпрацюватиме зі штатом Міннесота у сфері аграрних технологій 10:08

Лист про взаємопорозуміння між Чернігівською обласною військовою адміністрацією та штатом Міннесота щодо співробітництва з аграрних технологій підписали 21 лютого Надзвичайний і Повноважний Посол України в Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова (від Чернігівської ОВА) та губернатор штату Міннесота Тімоті Уолз. Церемонія відбулася у Посольстві України в США.

 Серед основних причин ДТП на Чернігівщині – перевищення безпечної швидкості. Поліція закликає водіїв дотримуватися ПДР

Серед основних причин ДТП на Чернігівщині – перевищення безпечної швидкості. Поліція закликає водіїв дотримуватися ПДР 10:07

За інформацією Управління превентивної діяльності обласної поліції, у січні 2024 року загалом зареєстровано 224 дорожньо-транспортні пригоди, у яких постраждали 54 людини (з них 9 дітей) та 6 осіб загинули.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:05

Протягом минулої доби зареєстровано 2 пожежі внаслідок яких загинула 1 особа.

22 лютого: цей день в Україні і світі

22 лютого: цей день в Україні і світі 08:10

ДЕНЬ 729 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 729 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини