Місцевий депутат залишається депутатом навіть в умовах воєнного стану, - політичний експерт
Представниці депутатських груп із гендерних питань «Рівні можливості» у Чернігівській обласній та міській радах взяли участь в інформаційній зустрічі з політичним експертом із питань місцевого самоврядування, виконавчим директором Агенції з відновлення та розвитку Олександром Солонтаєм.
![](/uploads/25177-m.jpg)
Спілкування було присвячене особливостям і можливостям діяльності місцевих рад в умовах воєнного стану. Адже через війну депутати місцевих рад опинилися в різних ситуаціях: на окупованих територіях, в евакуації в Україні та за кордоном. При цьому, проведення сесій в більшості місцевих рад після вимушеної перерви відновлено. Попри воєнний стан місцевий депутат лишається депутатом і має виконувати свої повноваження. Це стосується участі в засіданнях сесій, прийому громадян, звітності перед виборцями.
На переконання Олександра Солонтая, саме децентралізація є однією з причин надзвичайної стійкості України в цій війні.
Оскільки лідери і лідерки, які з’явилися на місцях сприяли розвитку і зміцненню громад. «Чим потужніші громади, тим стійкіша Україна», - впевнений експерт.
Він вважає, що воєнний час - період для активної громадської діяльності.
Водночас лишатися на окупованих територіях для депутатів місцевих рад і виконувати свої повноваження під прапором України часто є смертельно небезпечно, хоча є приклади, коли голови громад і депутати залишаються з людьми попри всі ризики для них.
Проведення засідань сесій онлайн - можливе. «Єдине - це питання вирішується на рівні регламентів місцевих рад та умов технічного забезпечення», - пояснює Олександр Солонтай. Тим паче, що в окремих радах засідання онлайн стали практикувати під час карантинних обмежень під час пандемії коронавірусу.
Для тих депутатів, які виїхали, участь в онлайн засіданнях сесій дозволяє виконувати свої повноваження. Якщо сесії проводяться офлайн і немає можливості бути присутніми на них, то краще скласти повноваження, поступившись колегам, які зможуть повноцінно працювати.
Ірина Синельник
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.