Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 жовтня, 12:00:40

Який порядок проведення масових заходів на Чернігівщині?

08.09.2022   08:41Агенцiя

Рада оборони області затвердила Порядок проведення масових заходів під час воєнного стану

Обов’язкове погодження всіх масових заходів з органом місцевого самоврядування, а також з районною чи обласною військовою адміністрацією та надання чіткої програми – основні вимоги Порядку проведення масових заходів на території Чернігівської області в умовах правового режиму воєнного стану, який сьогодні затвердили на розширеному засіданні Ради оборони.

Такий документ, як свідчить трагічний випадок на Валу 3 вересня, вимога часу.

До слова, благодійні акції, ярмарки та інші активності стали невід’ємною частиною життя громад Чернігівщини. Для їх проведення необхідно було лише проінформувати місцевий орган самоврядування, який в свою чергу запрошував відповідні служби для забезпечення громадського порядку. 

 

На розширене засідання Ради сьогодні вперше запросили і членів Президії обласної ради. Адже був запит на інформування щодо цього кричущого випадку, а також необхідність заслухати пропозиції ОВА щодо запобіжних інструментів на майбутнє, яким і став проєкт Порядку.

Як зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус, усі виставки озброєння чи військової техніки мають бути поза цим Порядком, адже у воєнний час їх не має бути взагалі.

«Демонструвати боєприпаси, техніку будемо після нашої Перемоги! – наголосив начальник ОВА. – Решта заходів, за ініціативи зокрема громадських організацій, звісно можуть бути. Адже вони об’єднують суспільство навколо благородної мети (зазвичай це збір коштів на ЗСУ чи потреби якоїсь людини). Таке єднання – додаткова зброя в боротьбі з ворогом».

Відтак, відтепер організатор за 5 днів до масового заходу має звернутися з відповідним листом до двох установ – місцевої ради та РВА чи ОВА – та отримати погодження від ОБОХ. Також організатор зобов’язаний надати чітку програму заходу; відомості про використання звукопідсилювальної чи відеоапаратури; вказати дату, час початку та тривалість заходу; мету; місце або маршрут; очікувану кількість учасників; свої контакти.

Організатори також несуть відповідальність за безпеку присутніх, тому  повинні забезпечити:

-    негайне припинення проведення масового заходу під час оголошення сигналу «Повітряна тривога», або іншого встановленого сигналу оповіщення про небезпеку, сповістити про це його учасників та організувати їх евакуацію згідно із заздалегідь розробленою та наочно розміщеною схемою і покажчиками, повідомивши їм місцезнаходження найближчої захисної споруди цивільного захисту (найпростішого укриття);

-    дотримання громадського порядку учасниками масового заходу;

-    наявність засобів першої медичної допомоги;

-    обов'язкове дотримання Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697;

-    залучення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення пожежної безпеки під час проведення заходів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2011 № 1102 «Деякі питання надання платних послуг підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій».

Довідково. Законодавчо не визначено поняття «масовий захід». Утім прийнято послуговуватися таким визначенням: «Масові заходи – це заходи громадсько-політичного, релігійного, спортивного, культурно-видовищного характеру за участю значної кількості громадян, що проводяться з нагоди відзначення офіційних (державних), професійних, релігійних свят, пам'ятних дат, а також з ініціативи політичних партій, рухів, громадських об'єднань, релігійних конфесій, громад, окремих громадян, спортивних організацій, закладів культури тощо».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини