Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 12:08:06

U-LEAD допомагає Чернігову налагодити співпрацю із французьким Реймсом

01.09.2022   13:21Агенцiя

Чернігів за підтримки U-LEAD налагоджує партнерство із французьким Реймсом. 30 серпня відбулась перша онлайн зустріч голів громад. Владислав Атрошенко обговорив з Арно Робіне, мером Реймса перші кроки у співпраці.

У Чернігові росіяни знищили частину міської інфраструктури, 863 багатоповерхові житлові будинки та понад 2000 приватних осель чернігівців зруйновані. Сьогодні громада відновлюється, Реймс має досвід такої роботи, адже після Першої світової війни був у схожих умовах.

«Ми бачимо багато паралелей між нашими містами. Ми маємо схожу історію, - зазначив мер Реймса Арно Робіне - У нас теж є схожий сумний досвід – Реймс, як і Чернігів, також отримав статус міста-героя і мав пройти через процес відновлення після масштабних руйнувань під час Першої світової війни. У цьому процесі нас масово підтримали наші партнери та друзі, і ми вважаємо своїм обов’язком надати таку ж підтримку тепер і українцям».

Це була перша зустріч, її мета - налагодити контакт та знайти спільні ідеї. Посадовці обговорили можливі проєкти у сфері водопостачання та водоочищення, підтримки молоді та дітей, роботи з архівами в обох містах, розвитку туризму та культури, особливо з огляду на кандидатуру Реймса на Культурну Столицю Європи 2028 року. Владислав Атрошенко розповів про розвиток міста до 24 лютого і про наслідки російської агресії.

“Нам важливий ваш досвід та технології у цьому процесі. Нас чекає складна зима, війна ще триває, але ми маємо вистояти й відбудувати місто. Ваша підтримка важлива”, - вважає Владислав Атрошенко.

Перша зустріч була організована за підтримки U-LEAD. Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват підтримав зусилля громад до співпраці. 

«Будуємо спільно мости довіри, допомагаємо громадам знайти саме тих європейських партнерів, разом з якими реалізовуватимемо спільні проєкти», - Андрей Хорват, звернувся заступник директора Програми “U-LEAD з Європою».

Програма ULEAD з Європою активно сприяє розвитку таких ініціатив. Це створює нові можливості для громад України. Передусім у процесі залучення допомоги на відновлення інфраструктури та гуманітарні проєкти. Крім того, нові добросусідські стосунки дозволяють налагодити сталі культурні, освітні та економічні зв’язки.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.