Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 17:10:53

У Чернігові ветерани визвольної боротьби і громадськість відзначили День Незалежності України

26.08.2022   09:30Агенцiя

24 серпня, між повітряними тривогами, в Чернігові біля меморіального каменю «Борцям за волю України» проведено урочистий захід святкування Дня Незалежності України.

Його, з урахуванням всіх обставин і вимог війни, організували регіональне представництво Українського інституту національної пам’яті, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», міська організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, обласна організація НРУ за сприяння Чернігівської єпархії Православної Церкви України.

У святкуванні взяли участь і ветерани визвольної боротьби 1988-1991 років, борці за Незалежність України в XX столітті. Серед них назвімо: Валентина РАЛЬЧЕНКА, члена Руху із 1989 року, члена Крайової Ради НРУ з 1990 року; Олену КИЯШКО, журналістку, громадську діячку; Анатолія ШАЦЬКОГО, члена Української Гельсінської спілки з 1989 року, члена Української республіканської партії та НРУ з 1990 року.

Отець ВОЛОДИМИР у співслужінні зі священиками Чернігівської єпархії ПЦУ відправили поминальну панахиду за борців за Незалежність України всіх часів, сучасних Захисників України. Вони помолилися за перемогу України у війні з російським агресором, її успішний розвиток після завершення цього важкого випробування.

«Символічно, що у жовтні 1992 до ми встановили цей пам’ятний камінь «Борцям за волю України» на честь всіх Героїв, які крок за кроком століттями і десятиліттями наближали відновлення нашої незалежної держави. Тепер він символізує органічний зв’язок борців за волю минулого з сучасними Героями безкомпромісної та переможної боротьби з російським агресором», — вказав, відкриваючи короткий імпровізований урочистий мітинг, Сергій ЧЕРНЯКОВ, модератор заходу, вчений секретар Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», борець за Незалежність України в XX столітті, член Руху з 1990 року.

«Україна обов’язково переможе російського агресора, адже добро завжди перемагає зло», — наголосив Роман Кіник, настоятель Кафедрального собору святої великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії ПЦУ.

«Україна вже в повній мірі почала усвідомлювати себе повноцінною нацією, повністю незалежною державою, вона поважає себе і примушує ворогів поважати її. Ми всі віримо в перемогу у війні з російським агресором і кожний на своєму місці за минулі десятиліття зробив свій внесок у цю справу. Важливою умовою такого позитивного результату є знання власної історії. Дорогі друзі, соратники, побратими та однодумці! На цьому не зупиняємося. Бо той, хто знає справжню історію своєї країни та вивчає її уроки, буде успішно будувати успішне та щасливе майбутнє своєї країни», — зауважив Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, борець за Незалежність України в XX столітті, делегат Установчого з’їзду Руху 8-10 вересня 1989 року, член НРУ з 1990 року.

«Цьогорічне святкування Дня Незалежності та перше святкування Дня Української державності під час великої війни з російським імперіалізмом потужно і голосно показало і нам, і всьому світові, що маємо тисячолітню традицію Українського державотворення, ми – повноправний й поважний член світового співтовариства. За це віддали впродовж століть та зараз віддають свої життя найкращі сини і доньки нашої Вітчизни. Вічна пам’ять і вдячність кожному з них!», — заявив Андрій ГЛУХЕНЬКИЙ, голова Чернігівської міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

«Одною з важливих складових майбутньої перемоги над російським агресором є пам’ять не тільки про перемоги та героїчні вчинки борців за волю України, а також гіркі уроки минулого. Так, важливо не розслабляючись працювати над подальшим зміцненням міжнародної підтримки нашої держави, мати не тільки надійних партнерів, а головне союзників для сталого, успішного і безпечного майбутнього нашої країни. Друге. Важливо одночасно і першу чергу покладатися на самих себе в обороні та мирному розвитку», — попередив Сергій СОЛОМАХА, борець за Незалежність України в XX столітті, один із засновників Чернігівської Крайової організації Руху в липні 1989 року, депутат Чернігівської міської ради в 1990-1994 роках, секретар демократичної депутатської групи «Чернігів», секретар комісії міської ради з розслідування «ГКЧП».

Учасники поклали квіти до меморіального каменю «Борцям за волю України», а завершили святкування виконанням Гімну України.

Сергій Горобець, Український інститут національної пам’яті

P.s. Відповідно пунктів 16 і 19 частини 1 статті 1 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у складі Української Гельсінської спілки (групи) (УГС, УГГ) та Народного Руху України за перебудову (Народного Руху України) до 24 серпня 1991 року.

Останні новини Чернігівщини

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн 13:30

Попри постійні військові небезпеки і фінансові труднощі, АТ «ОТКЕ» стабільно та надійно забезпечувало жителів 19 територіальних громад послугами, це понад 125 тисяч мешканців.

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості 13:15

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини