Василь Чепурний: "181-й ранок Широкої війни"
Ні, вчора "ювілейний" 180-й ранок я не проґавив - просто був дуже зайнятий: отримував свою частину накладу книги "Сто днів Широкої війни", розсилав перші замовлення - книга поїхала в Київ, Брюховичі, Чернівці, Городню, Запоріжжя, Куликівку.
![](/uploads/32743-m.jpg)
А ще інтерв'ю на обласному радіо з нагоди книги, домовився про її реалізацію у Будинку книги...
Це наче приватна справа, але книга моя зовсім не приватна - тому й згадую про це тут.
...А ранок цей приходить у тривозі: при ненависті росіян до всього українського, крім дармового борщу, при любові Путіна до важливих дат, ми всі тривожно наслухаємо: чи дадуть нам спокійно відзначити День прапора і День Незалежности? Якщо в Чорному морі чекають лихої години 28 ракет "Калібрів", якщо сумирну Білорусь росіяни нашпигували ракетами, на нас націленими. Але - знов питання до інформаційної політики держави - для чого так бездумно все це нагнітати, по 5 разів на день чи й більше розказуючи про всякі там ешелони з Улан - Уде? Ні, не треба заколисувати, але й накручувати населення нащо?
Масові заходи на День Незалежности відмінені. Замість параду на Хрещатику - виставка розбитої російської агресивної техніки. Зате міністр культури Ткаченко недолуго крутить якусь непристойну фігуру з трьох пальців, намагаючись, бідака, зобразити тризуб. Некультурний міністр культури, бо йому чужа українська культура. Українське прізвище маскує неукраїнську суть.
І всі обговорюють підрив рашистської нацистки - доньки такого ж нациста Дугіна. Звісно, це не справа українських рук, хоча ФСБ вже приписало українським націоналістам.
Дрібна вона для української диверсії, але добре, що це сталося у Підмосков'ї, щоб росіяни боялися. Звісно, швидше всього, це справа рук самих росіян - для нагнітання. Так як убили в Києві українофоба Бузину - щоправда, не вийшло це пов'язати зі злобними українськими націоналістами, а тут пробують. Вбивство Політковської на день народження путіна викрити не можуть, вбивство Нємцова у центрі москви розслідувати не можуть, а тут - на третій день уже знають, ну-ну... Щоправда, є ще нюанс - вбивство Дугіної взяла на себе якась "Національна русская армія". Назвати її РОА у ФСБ не посміли, а шкода... Проте, попри вигадку цієї "армії" в надрах спецслужб, бува так, що штучно створене починає жити своїм життям...
Проминулі ж десять днів були гірко-радісними для українців, бо нарешті наші стали досягати Криму, який окупант об'явив мало не сакральною своєю територією. Український безпілотник пробив дах штабу Чорноморського флоту Росії, паніка в Євпаторії і Судаку, удару біля Джанкоя і за 20 км від Сімферополя, щось горіло у морі біля Алушти і - цим Україна зриває спроби Ердогана посадити Зеленського і Путіна за стіл переговорів. Про що можуть бути переговори, якщо Україна воює 180 днів - у рази довше, ніж воювали проти Третього Рейху Франція, Польща і Данія разом узяті?!
... А берези вже сіють дрібнесеньке жовтаве насіння і чорногузів нема вже днів зо три - таки розповідь про їх відлітання на Успіння Божої Матері просто красива легенда.
Проводять останні наради перед відльотом у вирій ластівки. А українці лишаються боронити свою землю і долю своїх дітей, не забуваючи після молитви до Господа внести благодійну лепту армії, яка за фактом вже є найсильнішою армією Європи .
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.