Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 10:22:00

В’ячеслав Чаус головам громад: Ми в одному човні. Щоб втриматися на плаву, маємо гребти синхронно

23.08.2022   09:11Агенцiя

З держбюджету виділено 135,7 млн гривень на будматеріали для першочергових аварійно-ремонтних робіт на об’єктах, які пошкоджені внаслідок бойових дій.

Профільний департамент ОВА закуповує необхідне та передає громадам.

Проблемні питання, які виникають у цьому процесі, обговорював сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус, його перший заступник – Костянтин Мегем, директор Департаменту  енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОВА Володимир Кривенко з очільниками громад, які найбільше постраждали.

–    Наразі є проблема лише з покрівельним матеріалом. Шифер – дефіцитний, тож його можемо взяти не більше 3 тисяч листів на місяць. Скла достатньо. Більш того, в межах Чернігівського району є безкоштовна доставка, далі – за оплату пального, – повідомив Володимир Кривенко.

Звісно, покрити всі потреби одразу не вийде. Тож громади ділили свої потреби на кілька заявок. Деякі вже пішли на друге коло, деякі досі не забрали зі складів того, що замовляли першого разу. Причина  – складнощі з доставкою. Допомоги з цим шукатимуть зокрема спільно з місцевими підприємцями.

–    Ми в одному човні. Щоб втриматися на плаву, маємо гребти синхронно. Як це має бути на практиці: держава виділила кошти на будматеріали – ОВА закупила – громади забрали та роздали – люди відремонтували своє житло. Процес треба максимально налагодити, бо в цьому зацікавлені усі. Матеріали точно не мають лежати на складах, якщо його потребують люди, – акцентував В’ячеслав Чаус. 

Окрім того, начальник ОВА наголосив на чіткій поадресній фіксації виданих матеріалів. Це допоможе уникнути непорозумінь у суспільстві, а органам влади дозволить краще розуміти реальну ситуацію з потребами та вже зробленим.

Голови громад зазначають, що доводиться пояснювати людям, що будматеріали призначені не для майже вщент зруйнованого житла, а для будинків, які потребують ремонту. 

Для тих, хто залишився зовсім без даху над головою в громадах, спільно з ОВА шукають інші варіанти: встановити модульні будинки, виплатити грошову компенсацію. Зазвичай з такими запитами органи влади звертаються до міжнародних благодійних фондів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини