Василь Чепурний: "...І був 150-тий ранок Широкої української війни"
На грані бою і болю людина підсвідомо шукає знаки і символи. Бо так хочеться доброго знаку, на перемогу, на життя. Зрештою, ще китайський мудрець, здається, Лао-цзи, помітив: світом правлять знаки і символи.
...З відомих українцям причин весною я садом не займався. Помітив тільки, що обіцяна продавчинею плетиста троянда стає звичайною шипшиною. Пожурив її, підрізав шипшинову ознаку та й забув. Аж оно тільки тепер, серед літа, ген-ген навздогін своїм посестрам, які вже й забули своє квітування - вона взяла і зацвіла. Таки трояндою, не шипшиною. Ось і знак.
П'ять місяців війни. Бою і болю. Здивування світового, бо навіть американці говорили про партизанську війну, як реальну перспективу в Україні, не кажучи вже про німців, що зі свого переляку, зашпори якого у них не відійшли після другої світової, взагалі давали Україні від 6 годин опору (це їх міністр фінансів так казав) до двох-трьох днів (всі інші меркелівці та інші штазіпомазані). А Україна стоїть. А Україна воює, хоч і стікає кров'ю.
Так, зараз, коли Америка, спасибі їй, дала сучасну зброю, наших гине менше - оно Зеленський сказав: щодня біля 30 військових. Але хіба це мало?! А світ переймається українським зерном і голодом в Африці. То не могли ту Україну на карті знайти та підкивували на російську пропаганду - мовляв, Україна - "историческое недоразумение", а тепер тріпочуться: чи ж дійде до них українське зерно?
Власне, нічого дивного: світ жорстокий - хіба ми переймалися, коли ті ж таки росіяни бомбили сирійців? Не кажучи вже про проблеми десь у Нігерії чи Замбії. Кожен народ дбає про своє і про своїх.
Тому єврейські розборки навколо Коломойського- Корбана- Рабіновича мене мало цікавлять. Значно було б цікавіше і справедливіше, якби перших двох судили за рейдерство, за Іловайський котел, приписаний зовсім іншому політику, за мільярдні збитки, завдані українцям, скажімо, через "Приватбанк". Та й взагалі - чого б не видати Коломойського американцям, як вони того просять, бо там проти нього порушені кілька кримінальних справ?! Проте для цього треба українську владу...
Що змінилося на фронті за минулі 10 днів? Стратегічно - нічого, а тактично - все те ж: нищення росіянами Харкова і Миколаєва, повільне, черепашаче просування наших до Херсона, а головне - ЗСУ тактовно і делікатно винищують склади російської зброї, завдяки чому і смертей наших воїнів на фронті стало менше. Промигнула десь новина про отруєння на Москві їхнього головного ефесбешника Патрушева - у труси йому насипали трутизни, але вичухався. Нагадуючи про російську традицію травлення своїх...
Чернігівщина намагається не помічати, щоб тримати душевний спокій, постійних обстрілів прикордонних сіл - Миколаївки, Грем'яча, Гірська. Власне, і багато наших київських політиків ставляться до війни так, наче вона вже відійшла кудись у мочари, бо ж біля Києва спокійно. Тому і підвищують нардепи собі зарплати до 50 тисяч (плюс надбавки за інтенсивність!). Хватає совісті. Зрештою, ця ж помилка була і за каденції Порошенка: намагання створити в тилу враження відсутності війни - згубне.
... І був 150 ранок Широкої української війни. Наливалися яблуки в садах, вишні вже готувалися перестиглістю лягти між трав, а дивина скіпетровидна стояла жовтими, високими свічками - так наче й луги українські моляться за українських воїнів. І вся розкіш нашої землі молила до Неба: Господи, не відступися від нас! І вірили українці, що так і є, бо Господь посоромленим не буває.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.