Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 03:56:52

Три польські гміни та три українські громади підписали меморандум про співпрацю

21.07.2022   09:51Агенцiя

Гміни Стольно (Stolno), Хелмно (Chełmno), Папово Біскупе (Papowo Biskupie) Куяво-Поморського воєводства Польщі та територіальні Городнянська, Сновська, Тупичівська громади Чернігівської області України 18 липня 2022 р. підписали меморандум про співпрацю.

Безпосереднім поштовхом стала робота на Чернігівщині проєкту DOBRE, насамперед, його сегменту зі стратегічного планування у Сновську та Тупичеві, а також проєкту з партисипативного стратегічного планування, який працював, зокрема, в Городні. В усіх трьох випадках з українськими колегами співпрацювали експерти найвідомішої польської громадської організації в сфері місцевого самоврядування – Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL) ім. Ежи Регульського. Тоді робочі групи з підготовки місцевих стратегій всіх згаданих громад визначили як одне з завдань розвиток партнерських відносин із своїми відповідниками в країнах ЄС. Допомогли громадам у цій справі Куяво-Поморська філія FRDL (керівник – Роберт Жарковські) та Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації.

Перемовини про можливість підписання меморандуму розпочалися наприкінці січня поточного року – тоді пройшла перша онлайн зустріч керівництва гмін та громад. Наступний напад росії, окупація території загальмували подальшу роботу, але не змогли знищити прагнення українців та поляків до співпраці. Тож, як тільки стало можливим, контакти відновилися, їх результатом стало погодження тексту документу та підписання декларації про наміри. Грунтується вона на спільних ідеалах, взаємні повазі та відданій роботі, спрямовані на вирішенні проблем, що допоможе нашим органам місцевого самоврядування працювати над розвитком самоврядних територіальних спільнот – так зазначили сторони угоди.

За змістом меморандум передбачає популяризацію інформації про громади в Польщі та гміни в Україні; співпрацю між ними через обмін досвідом та підтримку контактів для реалізації завдань що стоять перед ними в різних сферах (освіта, медицина, охорона навколишнього середовища, енергетика, спорт, громадська безпека); обмін досвідом та співпрацю щодо виконання завдань у сфері соціальної допомоги та підтримку діяльності у сфері надання допомоги постраждалим від війни та гуманітарної кризи. Також у меморандумі йдеться про підтримку діяльності з налагодження партнерських відносин між окремими інституціями гмін та громад (пожежна команда, аварійно-технічні служби, медіа та інші), сприяння розвитку сільськогосподарського та промислового сектору, а також малого й середнього бізнесу, співпрацю у сфері інвестиційного та проєктного менеджменту, зокрема – здійснення спільних ініціатив щодо подання проєктних заявок на фінансування з фондів ЄС та національних програм. Окремо згадано про підтримка заходів, спрямованих на налагоджування контактів у сфері освіти (партнерства шкіл, шкільний обмін, візити вчителів), проведення спільних спортивних заходів та розвиток спортивної сфери в цілому.

Зазначимо, що як польські гміни, так і українські громади – географічні сусіди в своєму воєводстві та області відповідно. Причому Сновська та Городнянська безпосередньо межують із країнами-агресорами – росією та білоруссю.

Під час підписання меморандуму всі учасники підкреслили важливість розвитку співпраці між нашими народами на рівні самоврядних територіальних спільнот та бажання розвивати їх людській вимір, що корисно для розвитку обох сторін. Польські посадовці також висловили розуміння біди в якій опинилися українські громади та прагнення допомогати українцям, аби її подолати.

ЦППК

Останні новини Чернігівщини

Захопив та утримував у заручниках дитину: на Чернігівщині правоохоронці скерували до суду провадження щодо російського військовослужбовця 18:47

Слідчі Головного управління Нацполіції у Чернігівській області спільно зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань та Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом захоплення та утримання у заручниках неповнолітнього військовослужбовцем 21-ї окремої мотострілецької бригади рф.

Латвія передала Чернігову два з дванадцяти модульних будинків 16:42

Це житло призначено для осіб, які втратили власне внаслідок активних бойових дій.

На Чернігівщині відкрився "Клас безпеки" 15:00

26 вересня в одному з городнянських ліцеїв відкрито “Клас безпеки”.

Увага! Шахраї створюють фейкові оголошення з продажу дров у соцмережах! Поліція закликає громадян не надсилати передоплату за неіснуючий товар 14:18

З настанням осені активізувалися шахраї, які розміщують у місцевих групах на «Фейсбуці» фейкові оголошення про продаж дров.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини