Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 19:02:37

В’ячеслав Чаус: У воєнний час Рада громад підтвердила свою ефективність

07.07.2022   21:37Агенцiя

Про механізми взаємодії органів місцевої та регіональної влади у воєнний час голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус розповів вчора на тематичному круглому столі Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Офісу Ради Європи в Україні.

Такі зібрання — ще один важливий крок до налагодження діалогу між муніципалітетами з різних країн.

До заходу долучилися представники Офісу Президента, урядовці, народні депутати, представники регіональної влади та місцевого самоврядування з різних областей України.

Кожен ділився своїм баченням та вже здобутим досвідом взаємодії різних гілок влади під час воєнного часу.  

 «Працювати з громадами, як єдиний організм — таку мету ставив собі ще в мирні часі. З початком військової агресії на Чернігівщині стратегія єдності стала колом порятунку для багатьох населених пунктів області: Рада громад закріпилася у визначенні «дієвий майданчик комунікації», — зазначив у своєму виступі В’ячеслав Чаус.

Він зауважив, що конструктивна взаємодія із центральною владою – з Офісом Президента, Кабміном, окремими міністерствами та нардепами – інколи за лічені хвилини допомагала вирішити як військові питання, так і задовольнити потреби цивільного населення. Однак, не всі органи місцевого самоврядування могли впоратися самотужки: інколи ОВА мусила перебирати на себе завдання, бо їх вирішення було нагальним.

Важливою є взаємодія всіх гілок влади і в питанні відновлення області. 

«Знаючи достовірну інформацію від ОВА, Кабмін швидко виділив кошти для відновлення шкіл, садочків, електромереж та водогонів, житлових будинків. Ремонти тривають, — акцентував В’ячеслав Чаус. — Натомість не всі органи місцевого самоврядування поспішають включатися в процес: в Чернігові тільки планують виділення коштів на мінімальне упорядкування об’єктів укриття. Це ж стосується ремонтів житла та бюджетних установ».

Наразі, на думку голови Чернігівської ОВА, кожен має змогу виконувати свої прямі обов’язки, однак не без взаємодії.

Думку В’ячеслава Чауса розділяє і заступник керівника Офісу Глави держави Кирило Тимошенко: «Дії центральної влади та органів місцевого самоврядування мають бути узгодженими та скоординованими. Це критично необхідно для досягнення нашої спільної мети – перемоги над ворогом та відбудови України».

Кирило Тимошенко зазначив, що від початку війни центральна влада та органи місцевого самоврядування підтримують регулярний діалог, розв’язують нагальні питання та спільно планують заходи з відновлення країни.

Для цього під головуванням Президента Володимира Зеленського та керівника Офісу Глави держави регулярно відбуваються засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, проводяться селекторні наради з очільниками областей і місцевих громад, що дає змогу ухвалювати скоординовані рішення, яких потребує суспільство. Для напрацювання спільних рішень також відбувається активна співпраця з Асоціацією міст України.

Довідка. Круглий стіл організовано в межах проекту «Посилення демократичного врядування на місцевому рівні в Україні», який реалізує Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи як частину Пріоритетних змін до Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки. Проект спрямований на відбудову спроможності органів місцевого самоврядування та їхніх національних асоціацій для розв’язання безпрецедентних гуманітарних, соціальних, економічних та екологічних проблем, з якими вони стикаються внаслідок війни, на відновлення демократії та стійкості на місцевому рівні, а також на відбудову в Україні у післявоєнний період.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини