Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 червня, 02:45:58

У Чернігові працюють над концепцією розвитку міста не чекаючи закінчення війни

22.06.2022   09:49Агенцiя

18 червня на базі Агенції регіонального розвитку містянам презентували концепцію розвитку Чернігова. Над нею працює архітектурна студія "Yakusha".

Вона запропонували свої послуги для міста на безкоштовних умовах. У планах — створити цілісний архітектурний код, врахувавши особливості регіону, його культурну спадщину та природній потенціал. Все напрацьоване врешті буде інтелектуальною власністю міста. 

Серед першочергових завдань — повернути людей, які виїхали у зв'язку з активними бойовими діями, показати, що у Чернігова є майбутнє.

До "написання" концепції наразі долучилися понад 60 спеціалістів із різних сфер діяльності, це як жителі нашого, так й інших українських міст, а також представники Ізраїлю та США.  

— Ми намагаємося залучити громаду, тому що це і носій  інформації, і носій бачення, і носій ДНК міста. Власне, будь-які пропозиції мають спочатку йти від людей.

Ми говоримо не лише про відбудову чи перебудову, а переосмислений підхід до міста. Чому зараз є унікальний шанс — тому що на відбудову прийдуть кошти міжнародних партнерів і місто, яке покаже план розвитку, буде в конкуренції за гроші міжнародних партнерів. Те місто, яке покаже кращий план, має більше шансів отримати більше коштів, — розповіла під час презентації напрацювань представниця архітектурної студії "Yakusha" Олена Власюк. 

Працювати над концепцією почали практично відразу після завершенням активних бойових дій на території Чернігівщини. Кажуть, що це тривалий процес, який вимагає не одного місяця часу. До нього активно залучають і громадськість, попередньо було вже кілька обговорення онлайн. 

Автори концепції пропонують просувати і розвивати Чернігів як стійке місто. Перш за все тому, що воно в різні часи відбивало натиск як татарської, так і російської орди, що говорить про незламність духу. По-друге, сталість — це про необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людини і захистом інтересів майбутніх поколінь. 

— Є таке поняття сталий розвиток — тема, яка номер один зараз у світі. Всі зараз вкладають в екологію, в розвиток, енергоефективність — це те, заради чого власне можна йти в ту тему, щоб підняти більше коштів на відновлення міста і подумати, яким ми хочемо його бачити, — говорить Олена Власюк. 

Майбутній Чернігів автори цієї концепції бачать як місто, що побудоване  довкола людини, її потреб та інтересів. Мова про мобільність та безбар’єрність, використання альтернативних джерела енергії, залучення еко-орієнтованого бізнесу в місто, розчищення Стрижню, модернізацію ТЕЦ і будівництво сміттєпереробного заводу тощо

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини