Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 03:00:18

"Я хвилююсь, що ми виграємо війну, але ми можемо втратити місто", - Атрошенкo на сесії обласної ради

09.06.2022   18:33Агенцiя

Треба думати над відновленням і розвитком міста вже зараз, попри те, що війна ще не закінчилася, інакше ми втратимо місто.

З такою промовою виступив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 8 червня під час засідання сесії обласної ради, звертаючись до керівництва Чернігівщини і закликаючи всіх працювати у цьому напрямку.  

Напередодні очільник Чернігова відвідав підприємства, які пошкоджені внаслідок активних бойових дій. Хтось здатний відновити роботу, але є й такі, і, на жаль, мова про лідерів в різних галузях, збитки яких нараховують десятки мільйонів євро. Ці підприємці не мають таких накопичень, аби самостійно відбудовувати свої виробництва, кажуть, що тут потрібна підтримка держави, яка також має бути зацікавлена в стабілізації економічної ситуації.

    — Прохання, в першу чергу, до голови військової адміністрації, більш активно треба працювати з економічним блоком Уряду.  На сьогодні знову, на жаль, тенденції такі, що із виділених 7 млрд грн Чернігівська область отримала 9 млн, — зауважує Владислав Атрошенко.

Владислава Атрошенко говорить, що є звичайно розуміння, що в країні війна і це пріоритет для держави, але якщо не підтримувати бізнес, то такі міста як Чернігів, які постраждали внаслідок російської агресії і не мають власного ресурсу, аби відбудуватися, то вони будуть втрачені. І в плані економіки, і населення, яке не захоче повертатися туди, де відсутні перспективи. Адже сьогодні бізнесу пропонують певні умови в інших регіонах, які вважаються більш безпечними, але немає жодного заохочення для того, аби вони залишалися тут.

    — Нашим представникам бізнесу телефонують представники міської ради західних областей, зокрема, Львова, і відкрито кажуть, що є затверджена міська програма щодо сприяння перевезення бізнесу в більш безпечні регіони. Послухайте, ну є люди патріотичні, є такі, яким важко буде це зробити. Наприклад, карданний завод, там преси по 600 тонн, їх нікуди не вивезеш. Але швейні та інші виробництва — загрузив все обладнання в кілька десятків фур і вивіз.

Немає на сьогодні і фінансової підтримки для виробництв, які відновлюють роботу у місті.

        — По багатьох постановах Уряду, скажімо, два місяці  західне виробництво, юридичні особи ті, які прихистили нашого робітника, вони отримують по 6500 грн. Чи ці підприємства, які відновлюють роботу, чи вони отримують по 6500 за два місяці у нас зараз? А якщо ні, то чому?

Ще одне питання, озвучене міським головою, можливість бронювати працівників, аби підприємства, які відновлюються, могли зберегти ключових спеціалістів.  

    — У мене є така пересторога: плани з мобілізації доводилися ще до війни, коли в місті було 290 тисяч населення,  а сьогодні до 180. Чи переглядалися ці плани кількісно? Чи ці відсотки змінилися? Адже в західних регіонах збільшилась кількість населення, чи переглянуто, чи вони лишилися ці плани. Знов таки, ми говоримо про відновлення і про тренд, нам треба щось показати людям. На сьогоднішній день те саме підприємство “ТАН” звернулося стосовно броні працівників, воно відновлюється сьогодні і отримало відмову. Тобто, з точки зору держави, пріоритету захисту, зрозуміла відмова, але все одно треба збалансовані рішення приймати, — зазначає очільник міста.

Думка Владислава Атрошенка, що держава має підтримувати бізнес із прикордонних регіонів. Наприклад, частково відшкодувати збитки, запропонувати кредити під нульову ставку терміном до 20 років, а також знизити оподаткування.  

Чернігівський міський голова звернувся до присутніх в сесійній залі облради, аби керівництво ініціювало зустріч з представниками економічного блоку Уряду і вже зараз велася робота у цьому напрямку.

    — Я хвилююсь, що ми виграємо війну, обов'язково, але ми можемо такими темпами втратити місто. Нам треба дати якісь тренди, які б закликали людей повернутися в Чернігів, — говорить Владислав Атрошенко.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини