Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 05:16:00

Франція готова допомагати відновлювати зруйнований Чернігів

09.06.2022   10:32Агенцiя

Про партнерські стосунки між Черніговом та одним із французьких міст говорили 8 червня у муніципалітеті. Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен повідомив про таку готовність своєї країни на зустрічі з міським головою Владиславом Атрошенком, під час ознайомчого візиту у місто.    — Відповідне рішення формально ще не прийняте, але ми вже плануємо розпочати такого роду партнерство саме з Чернігівською областю та Черніговом. У цьому є великий сенс, адже ваше місто славиться своєю багатою історією, своїм економічним потенціалом, своїм культурним центром. І, звичайно, Франція дуже хотіла б розвивати стосунки з таким центром культури та економіки, як Чернігів, — зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

На початку зустрічі присутні переглянули відеоролик, який демонструє руйнування нашого міста російськими військовими під час повномасштабного вторгнення. Рашисти протягом місяця обстрілювали та бомбардували Чернігів, знищуючи його інфраструктуру та економіку.

Сьогодні місто потребує значних коштів, аби відбудувати зруйноване. І Владислав Атрошенко використовує кожну можливість, аби знайти та налагодити контакти з тими, хто зможе допомогти місту. Плідною може виявитися і співпраця з французьким містом.

    — Прийняття будь-яких програм на рівні наших держав ускладнене процедурами, потрібні відповідні рішення парламенту з відповідною формою правління країною. Це все дуже тривалий процес. А натомість, стосунки між містами ефективніші, швидші і простіші за процедурами.

    Важливо, що саме зараз, не чекаючи закінчення війни, ми повинні показати людям тренд відновлення міста. Юридично війна може тривати дуже довго. Якщо ми будемо чекати весь цей час, то частина людей виїде з міста у пошуку якісної освіти для своїх дітей, інша частина — з питань безпеки, бізнес — через питання більш стабільної і також безпечної роботи. І таким чином, коли ми переможемо, а Україна обов’язково переможе, ми вже втратимо перспективи розвитку Чернігова. Саме через це потрібно працювати над відновленням міста, навіть попри ризики незакінченої війни, і вже зараз, — наголосив міський голова.

Конкретні напрацювання стосовно майбутньої співпраці озвучив під час зустрічі і посол Франції в Україні.

    — Регіон Іль-де-Франс, який є найбільшим, з точки зору економічного потенціалу у межах Франції, висловив побажання розвивати пріоритетні партнерські стосунки з Чернігівською областю та Черніговом. Мета мого візиту, зокрема, підготовка майбутньої зустрічі президента цього регіону, щоб домовитися про конкретні кроки з реалізації та встановлення такого партнерства. Ми плануємо консолідувати потім наші зусилля від усіх донорських інстанцій Франції, мається на увазі як Посольства, так і інших фондів, зокрема, Французької академії, для того, щоб утворити загальний великий проєкт з відновлення Чернігова та області.

Очільник Чернігова подякував за таку пропозицію та наміри співробітництва, і в свою чергу запропонував пришвидшити відповідні процедури.

    — Я наголошую, для нас дуже важливий час, який ми не хочемо втрачати, — підкреслив він та запросив почесних гостей ще раз відвідати Чернігів, щоб побачити динаміку відновлення міста. — Сподіваюся, спільними зусиллями ми швидко відновимо Чернігів.

Весь світ не очікував, що українці так віддано захищатимуть свою державу. Чернігів з гідністю чинив опір російській агресії і врешті вистояв. Головна заслуга, звісно, належить ЗСУ, але й тисячі містян, взявши в руки зброю, стали на захист рідного міста. Саме тому Чернігів, як і низка інших українських міст, нагороджений почесним званням «Місто-герой», нагадав Владислав Атрошенко почесним гостям.

Прес-служба Чернігівської міської  ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини