Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 травня, 17:10:21

Франція готова допомагати відновлювати зруйнований Чернігів

09.06.2022   10:32Агенцiя

Про партнерські стосунки між Черніговом та одним із французьких міст говорили 8 червня у муніципалітеті. Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен повідомив про таку готовність своєї країни на зустрічі з міським головою Владиславом Атрошенком, під час ознайомчого візиту у місто.    — Відповідне рішення формально ще не прийняте, але ми вже плануємо розпочати такого роду партнерство саме з Чернігівською областю та Черніговом. У цьому є великий сенс, адже ваше місто славиться своєю багатою історією, своїм економічним потенціалом, своїм культурним центром. І, звичайно, Франція дуже хотіла б розвивати стосунки з таким центром культури та економіки, як Чернігів, — зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

На початку зустрічі присутні переглянули відеоролик, який демонструє руйнування нашого міста російськими військовими під час повномасштабного вторгнення. Рашисти протягом місяця обстрілювали та бомбардували Чернігів, знищуючи його інфраструктуру та економіку.

Сьогодні місто потребує значних коштів, аби відбудувати зруйноване. І Владислав Атрошенко використовує кожну можливість, аби знайти та налагодити контакти з тими, хто зможе допомогти місту. Плідною може виявитися і співпраця з французьким містом.

    — Прийняття будь-яких програм на рівні наших держав ускладнене процедурами, потрібні відповідні рішення парламенту з відповідною формою правління країною. Це все дуже тривалий процес. А натомість, стосунки між містами ефективніші, швидші і простіші за процедурами.

    Важливо, що саме зараз, не чекаючи закінчення війни, ми повинні показати людям тренд відновлення міста. Юридично війна може тривати дуже довго. Якщо ми будемо чекати весь цей час, то частина людей виїде з міста у пошуку якісної освіти для своїх дітей, інша частина — з питань безпеки, бізнес — через питання більш стабільної і також безпечної роботи. І таким чином, коли ми переможемо, а Україна обов’язково переможе, ми вже втратимо перспективи розвитку Чернігова. Саме через це потрібно працювати над відновленням міста, навіть попри ризики незакінченої війни, і вже зараз, — наголосив міський голова.

Конкретні напрацювання стосовно майбутньої співпраці озвучив під час зустрічі і посол Франції в Україні.

    — Регіон Іль-де-Франс, який є найбільшим, з точки зору економічного потенціалу у межах Франції, висловив побажання розвивати пріоритетні партнерські стосунки з Чернігівською областю та Черніговом. Мета мого візиту, зокрема, підготовка майбутньої зустрічі президента цього регіону, щоб домовитися про конкретні кроки з реалізації та встановлення такого партнерства. Ми плануємо консолідувати потім наші зусилля від усіх донорських інстанцій Франції, мається на увазі як Посольства, так і інших фондів, зокрема, Французької академії, для того, щоб утворити загальний великий проєкт з відновлення Чернігова та області.

Очільник Чернігова подякував за таку пропозицію та наміри співробітництва, і в свою чергу запропонував пришвидшити відповідні процедури.

    — Я наголошую, для нас дуже важливий час, який ми не хочемо втрачати, — підкреслив він та запросив почесних гостей ще раз відвідати Чернігів, щоб побачити динаміку відновлення міста. — Сподіваюся, спільними зусиллями ми швидко відновимо Чернігів.

Весь світ не очікував, що українці так віддано захищатимуть свою державу. Чернігів з гідністю чинив опір російській агресії і врешті вистояв. Головна заслуга, звісно, належить ЗСУ, але й тисячі містян, взявши в руки зброю, стали на захист рідного міста. Саме тому Чернігів, як і низка інших українських міст, нагороджений почесним званням «Місто-герой», нагадав Владислав Атрошенко почесним гостям.

Прес-служба Чернігівської міської  ради

Останні новини Чернігівщини

Відновлення роботи велопатрулів. Чернігівська міська рада має прийняти рішення про фінансування цього напрямку 15:45

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 29 травня було погоджено програму забезпечення громадської безпеки та правопорядку на території Чернігова на 2023 рік.

РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії 15:44

29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.

Безпека, робота психологічної служби та функціонування освітньої системи на усіх щаблях: Чернігівщину відвідав Оксен Лісовий 15:40

Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України 15:11

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази на ще одного російського агента, який збирав розвіддані про оборону прикордонних районів Чернігівської області.

Всупереч  ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році?

Всупереч ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році? 15:01

Сплата штрафу за перевищення швидкості, неправильний маневр чи паркування є законодавчо визначеним покаранням. Проте відповідати за порушення правил дорожнього руху (ПДР), сплачуючи визначені грошові стягнення,поспішає далеко не кожен.