Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 19:12:58

Латвія планує допомогти Чернігівщині з ІТ-комплектуванням та модульними містечками

09.06.2022   10:04Агенцiя

Латвійська Республіка завжди була добрим другом та діловим партнером України, Чернігівщини зокрема.

Так, обсяги товарообігу прибалтійської держави з областю минулого року склала майже 31 мільйон доларів. Крім того, поглибити співпрацю між підприємствами та організаціями обох сторін планувалося під час економічного форуму експортерів, що відбувся восени 2021 року на Чернігівщині. Відносини дійсно розширилися, на жаль, за несприятливих умов та не в тих напрямах, які хотіли розвивати. Пріоритети співробітництва змінило повномасштабне вторгнення країни-агресора.

— У цей нелегкий час щиро дякую Латвії за підтримку нашої країни. Ваша допомога відчувається в усьому. Це і надання зброї, і гуманітарні вантажі, і захист людей, які вимушено покинули власні домівки, рятуючи своє життя, — звернувся начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус до Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Ілгварса Кляви, який з робочим візитом перебував сьогодні на Чернігівщині. — Тепер першочергово маємо думати про відновлення області після навали російських військ. Тож рахуємо збитки і фіксуємо пошкодження, яких зараз уже понад 4500. З них 80% — це руйнування житла, решта — цивільної інфраструктури.

Начальник ОВА зазначив, що нині всі зусилля спрямовані на відбудову критичної інфраструктури, зокрема відновлення логістичних маршрутів. У перспективі ж, для економічного розвитку, планується зосередити особливу увагу на переробленні сільськогосподарської сировини, машинобудуванні, легкій промисловості та ІТ-індустрії. Проте для цього потрібна підтримка міжнародних партнерів.

Пан Ілгварс Клява висловив готовність Латвії брати участь у відновленні Чернігівщини та подальшому її розвитку. З боку Латвії це буде державна допомога із залученням бізнесових кіл, а також звернення до ЄС щодо додаткового фінансування. Особливо цікавим напрямом для співпраці Надзвичайний і Повноважний Посол назвав сферу ІТ. За його словами, у Латвії є компанії, які можуть надати спеціальне обладнання. А ще прибалтійська країна може допомогти з модульними будинками, яких так потребує Чернігівщина.

У ході робочого візиту латвійська делегація ознайомилася з наслідками перебування російських військ на території області, відвідавши зруйновані та пошкоджені об’єкти у Чернігові та його передмісті.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.