В'ячеслав Чаус: "Ситуація в Чернігівській області мінлива, але контрольована"
Голова Чернігівської обласної військової адмніністрації про ситуацію в області, стан економіки і таких сфер як соціальний захист, охорона здоров'я та інші важливі галузі:
☝️Війна триває. Та щоб у ній перемогти, маємо чітко розуміти, в якій системі координат зараз перебуває кожна галузь Чернігівщини.
Так, ситуація дуже мінлива, але контрольована.
🪖Безпека. Періодично ворог обстрілює наші прикордонні пункти.
Ведеться ворожа розвідка. Над областю літають ракети.
Підрозділи ДСНС активно працюють щодо розмінування території.
Нагадую, наразі прогулюватися лісами та біля річок заборонено (розпорядження /147 від 20 квітня). Це небезпечно.
❗️Ялівщина також поки не обстежена!
👥️️Соціальний захист. Усі соціальні виплати у травні надходитимуть у звичний спосіб.
30 квітня завершили приймати заяви від внутрішньо переміщених осіб.
До області продовжують надходити продовольчі набори від Рівненської та Дніпропетровської областей. Їх розподіляють по районах, далі — по громадах.
Найближчим часом отримаємо і санітарно-гігієнічні набори для вразливих категорій населення.
🧑⚕️Охорона здоров’я. Проходять закупівлі медвиробів за державний кошт.
📚Освіта. Усі школи (окрім закладів Іванівської та Киселівської громад) поновили дистанційне навчання. Кожна громада визначається з терміном завершення навчального року.
Документи про освіту вже замовлені.
ЗНО відмінено, однак триває підготовка до мультидисциплінарного тесту.
🌾АПК: Цьогоріч, за оптимістичним прогнозом, буде засіяно 70% площ під ярину.
🏭ЖКГ: По області майже повністю відновили електропостачання. У найбільш постраждалих мікрорайонах Чернігова поки нема газу. 65% абонентів обласного центру мають водопостачання.
❗️Втім, через збільшення навантаження на систему, зростає і кількість поривів.
☝️Тож вкотре наголошую: до міста варто повертатися лише за крайньої необхідності. Чернігову треба час, щоб підготувати критичну інфраструктуру.
Де є можливість, заходять пасажирські перевезення.
Два мобільні оператори вже майже повністю відновили свої мережі на території області.
🏗Будівництво: Визначено перелік об’єктів для першочергового відновлення. Окреслюємо наступні етапи роботи. Продовжується фіксація пошкоджень.Наразі в реєстрі вже більше трьох тисяч адрес.
На території області продовжують ремонтувати дороги та облаштовувати об’їзді маршрути, де зруйновано мости.
📊Економіка. Шукаємо варіанти для залучення позабюджетних коштів у відбудову області.
Фіксуємо пошкодження виробничих потужностей.
Ми все зможемо!✊️
Останні новини Чернігівщини
На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого у 17 разів перевищував допустиму межу 12:40
Днями у м. Семенівка Новгород-Сіверського району поліцейські викрили 47-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,44 проміле).
Не подавав декларації протягом двох років – судитимуть заступника директора комунального закладу 12:19
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника директора одного з комунальних закладів Чернігівського району за фактом неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 366-3 КК України).
Від «Власної справи» до відшкодування збитків через війну: якою державною підтримкою може скористатися бізнес Чернігівщини 11:37
Наразі в Україні діє низка державних програм, спрямованих на підтримку підприємництва. При цьому прифронтові регіони, зокрема й Чернігівщина, мають певні переваги порівняно з іншими територіями.
З 1 квітня починається прийом заяв на зарахування дітей до 1-го класу закладів освіти міста Чернігова 11:14
Заява, встановленого зразка, про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини (з пред'явленням документу, що посвідчує особу заявника) особисто до 29 травня 2026 року.
Підірвав навчальну гранату в багатоповерхівці: чернігівські поліцейські затримали хулігана 10:42
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного містянина, який вчинив хуліганські дії із застосуванням навчальної гранати.