Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 17:05:24

Від миру вдома до миру в усьому світі

24.11.2012   10:29

Під таким гаслом цього року проходить Всесвітня акція “16 днів проти гендерного насильства”, яка розпочнеться 25 листопада. Про її мету й способи підтримки йшлося під час засідання “круглого столу” в Чернігівській міській раді.

Як зазначив начальник відділу у справах сім’ї та молоді міської ради В’ячеслав Голуб, цей захід має на меті активізацію діяльності державних структур і громадських організацій щодо захисту прав жінок і дітей та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Він нагадав історію проведення акції та зазначив, що з року в рік вона набуває поширення.

Зокрема, за даними МВС із питань попередження насильства в сім’ї до відділів у справах сім’ї, молоді та спорту, органів внутрішніх справ, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області за 9 місяців поточного року надійшло 1538 звернень щодо фактів насильства в сім’ях. На профілактичному обліку органів міліції перебуває майже 2 тисячі осіб, які вчинили насильство в сім’ї.

Голова обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкіна закликала учасників зібрання працювати спільно заради попередження насильства. “За статистикою, 70% жінок піддавались насиллю вдома чи на роботі. Не можна залишатися байдужими до цієї проблеми!”, – наголосила вона.

Жінки, які зазнали насилля чи агресії, можуть звернутися на національну “Гарячу лінію” з протидії насильству за телефоном 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або за номером 386 (безкоштовно для абонентів МТС, Life та Київстар).

Учасники засідання розповіли про факти насильницьких проявів, приклади реальної протидії насиллю, законодавчі механізми захисту порушених прав. До речі, трапляються випадки, коли жінки свідомо надають перевагу образу “жертви” й не хочуть боротися за звільнення від насильства. “Потрібно змінити стереотипи поведінки як насильників, так і їхніх жертв, проводити більш ефективні й дієві профілактичні заходи”, – вважає кандидат психологічних наук, доцент ЧДІЕУ Катерина Кальницька.

Для поширення інформації про проблеми гендерної культури сім’ї, сприяння збереженню сімейних цінностей і формуванню ненасильницької поведінки в Чернігові оголошується міський конкурс малюнка “Ні” насильству в сім’ї!”. Творчі роботи дітей та молоді віком до 17 років чекають за адресою: Чернігівська міська Ліга (клуб) ділових та професійних жінок, вул. Шевченка, 105-а, м. Чернігів, 14027. Телефон для довідок 670-312.

В роботі “круглого столу” взяли участь представники виконавчих органів міської та районних у м. Чернігові рад, органів внутрішніх справ, фахові психологи, члени громадських організацій.

Кампанія “16 днів проти гендерного насильства” ініційована у 1991 році Центром жіночого Глобального Лідерства.

Останні новини Чернігівщини

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 944 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 944 особи 11:55

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 7 травня в області першою дозою щеплено 18 363 людини.