Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 14:54:41

Вибори виконавчого директора, меморандум про співпрацю, звіт за 2021 рік, - у Чернігові пройшли збори РВ АМУ

21.02.2022   09:27Агенцiя

Загальні збори Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відбулися у Чернігові сьогодні, 18 лютого, у конференц-залі на вул. Кирпоноса, 9.

У зустрічі взяли участь виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, який є також головою Чернігівського РВ АМУ, а також голови територіальних громад Чернігівщини.

Чернігівське РВ АМУ наразі об’єднує в своєму складі 39 міських, селищних та сільських рад Чернігівщини. Регіональне відділення постійно надає інформаційно методичну та консультативну допомогу, сприяє обміну досвідом щодо впровадження кращих практик у муніципальному управлінні. На зустрічах обговорюються особливості формування та виконання бюджетів, нормативно-правові кроки тощо.

- Асоціація міст України – це цивілізований майданчик, де абсолютно природньо розглядаються всі найболючіші питання. У першу чергу, це законодавство та бюджет – те, що усіх нас турбує в однаковій мірі. Головне на сьогодні також питання децентралізації, надання нам реальних повноважень і коштів. Це питання майбутнього України. Особисто для мене мотивація – це конкуренція, тобто не поступатися у конкурентній боротьбі з іншими мерами міст. Ми стараємося встигати за кращими, більш заможними та спроможними містами, - зазначив міський голова Чернігова на початку засідання.

У порядку денному загальних зборів РВ АМУ було лише два питання, але обговорили значно більше. Мова йшла про врегулювання питання заробітних плат та пенсійного забезпечення для посадових осіб органів місцевого самоврядування, про організацію сил територіальної оборони тощо.

Зокрема, Владислав Атрошенко підняв питання щодо відсутності Порядку відшкодування різниці в тарифах теплогенеруючим суб’єктам та фактично невиконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років, який підписаний між Кабінетом Міністрів та Асоціацією міст України у вересні минулого року.

- Це загальнодержавна проблема. Її вирішувати потрібно виключно нормальним ціноутворенням і чіткою компенсаторною політикою через Мінсоцполітики. Таким чином ми би, зокрема, стимулювали альтернативну енергетику, зберігали центральне теплопостачання, -зауважив він та додав, що у місті існує багато інших питань у сфері житлово-комунального господарства, зокрема, застарілість загально-міських мереж, відновлення яких потребує колосальних коштів.

У свою чергу, виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан погодився з висловленими думками та пропозиціями на засіданні й пообіцяв, що вони обов’язково будуть розглянуті на засіданні Правління АМУ. Крім того, він вручив Подяку від Голови АМУ Віталія Кличка, зокрема, міському голові Владиславу Атрошенку за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування.

Також на зустрічі представники трьох громад Чернігівщини підписали Договір про співпрацю. Співробітництво між Чернігівською міською, Новобілоуською та Іванівською сільською громадами розбудовується в межах проєкту веломаршруту «По рівнинам Білоусу та Десни» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ). Від імені своїх громад Договір підписали Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голова Іванівської громади Олена Швидка та Новобілоуський сільський голова Олександр Федоров.

Представники громад заслухали звіт про роботу Чернігівського регіонального відділення АМУ у 2021 році. А також одноголосно проголосували за обрання виконавчого директора Чернігівського РВ АМУ. Тепер ці обов’язки виконуватиме Микола Силенко.

Владислав Атрошенко та Олександр Слобожан подякували Михайлу Литвину за плідну роботу, яку він виконував багато років на посаді виконавчого директора регіонального відділення, та побажали йому успіхів. А представляючи кандидатуру нового керівника, міський голова зауважив, що Микола Силенко має великий управлінський досвід, користується повагою колег.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини