Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 05:59:01

У виборчому окрузі №206 на Чернігівщині на користь кандидата працює благодійний фонд

21.02.2022   09:19Агенцiя

У п’ятницю, 18 лютого, в окрузі №206 на Чернігівщині представники Громадянської мережі ОПОРА виявили автобус, в якому в рамках соціальної програми «Рука допомоги» ймовірно проводили безкоштовний медичний огляд.

Програма, ймовірно, реалізовується благодійним фондом «Поліський оберіг» з ініціативи кандидата від політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Олександра Ломаки.

Зокрема, 18 лютого в с. Киїнка Чернігівської області представники ОПОРИ зафіксували автобус, на якому містилися надписи «Будьте здорові! Медична акція» та «В рамках соціальної програми «Рука допомоги» Команда Владислава Атрошенка». Біля автобуса було зафіксовано близько десяти мешканців громади, які повідомили, що всередині автобуса, мають проводити медичний огляд усіх бажаючих, а така акція відбувається з ініціативи секретаря Чернігівської міської ради і кандидата у народні депутати України у виборчому окрузі №206 Олександра Ломаки.

Раніше, 14 лютого, представники ОПОРИ виявили схожий автобус в с. Трисвятська слобода Киїнської сільської ради.

На YouTube-каналі «ЧМГ сайти» у січні 2022 року було розміщено відео «Поліський оберіг – завжди з людьми та для людей». У відео йдеться про соціальну програму «Рука допомоги», яку ініціював секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.

«Олександр Ломако є давнім партнером фонду «Поліський оберіг», співорганізатором та координатором багатьох соціальних проєктів, працює в команді Владислава Атрошенка з 2009 року. Проаналізувавши звернення жителів області, він звернувся до благодійників та підприємців з пропозицією долучитися до реалізації соціальної програми «Рука допомоги». Першим цей проєкт підтримав Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко», - розповідають у відео.  

Нагадаємо, що ОПОРА уже повідомляла про підтримку Чернігівським міським головою, головою політичної партії «Рідний дім» Владиславом Атрошенком кандидата у народні депутати у виборчому окрузі №206 Олександра Ломаки. По списках цієї політичної сили Олександр Ломако потрапив до Чернігівської міської ради під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

У тому ж відео йдеться про те, що в рамках соціальної програми «Рука допомоги» відбувається соціальна медична акція «Здоров’я земляків важливе». В ролику з’являється схожий автобус, який зафіксували представники ОПОРИ в межах Киїнської сільської громади, проте, на ньому міститься також зображення, прізвище та ім’я Олександра Ломаки.

Таким чином, в рамках програми «Рука допомоги» мешканці територіальних громад проходять медичний огляд, отримують консультацію лікарів, здають аналіз крові на цукор у мобільній амбулаторії, розташованій в автобусі.

Інформацію про те, що Олександр Ломако є ініціатором соціальної програми «Рука допомоги», представники ОПОРИ фіксували ще у грудні 2021 – січні 2022 років на білбордах з зображенням політика, а також на буклетах.

На YouTube-каналі телеканалу «Дитинець» у січні 2022 року було розміщено відео про святкування десятої річниці благодійного фонду «Поліський оберіг». У сюжеті також йдеться про те, що Владислав Атрошенко представив нового координатора фонду, яким став Олександр Ломако. У сюжеті знову згадують про соціальну програму «Рука допомоги», яку ініціював Олександр Ломако.
Про участь секретаря Чернігівської міської ради у акції «Рука допомоги» 3 грудня 2021 року повідомляли також на сайті Чернігівської міської ради. У повідомленні йшлося про те, що у Міжнародний день людей з інвалідністю Олександр Ломако привозив подарунки одній з чернігівських родин, яка мала дитину з інвалідністю в рамках цієї акції.
Станом на 18 лютого 2022 року ОПОРІ не вдалось з’ясувати, з яких коштів фінансується програма «Рука допомоги», чи є вона міською програмою Чернігівської міської ради чи програмою благодійного фонду «Поліський оберіг».

Тому ОПОРА направила запит Чернігівському міському голові Владиславу Атрошенку з проханням надати інформацію, чи є міською соціальна програма «Рука допомоги» та які заходи в рамках цієї програми проводилися у 2021 році та у січні-лютому 2022 року. Станом на 18 лютого 2022 року відповіді ще не отримали.

Ситуацію прокоментувала координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області Наталія Висіканець.

«Для того, щоб обійти заборони, визначені виборчим законодавством, кандидати нерідко вдаються до виборчих технологій із використанням матеріального стимулювання виборців, зокрема, використання діяльності благодійних фондів, реалізацію соціальних програм, що як наслідок призводить до недотримання рівності умов участі у виборах та непрозорості фінансування виборчої кампанії. Активізація таких програм і фондів за кілька місяців до старту виборчого процесу за участі потенційного кандидата створює сприятливі умови для формування позитивного іміджу потенційного кандидата в очах виборців. А вже безпосередньо під час виборчої кампанії такі соціальні програми можуть працювати і без згадки імені та прізвища кандидата, оскільки паралелі із причетністю кандидата до їх реалізації виборці можуть простежити на асоціативному рівні», - зазначила Наталія Висіканець.

Нагадаємо, впродовж усього виборчого процесу в окрузі №206 працюватиме гаряча лінія Громадянської мережі ОПОРА. Закликаємо усіх виборців інформувати спостерігачів про порушення: +38 067 720 16 68.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівський області
 

Останні новини Чернігівщини

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

Під час дорожньо-транспортної пригоди перекинувся легковий автомобіль 15:13

Вчора, близько 21-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Незалежності сталася дорожньо-транспортна пригода — перекинувся легковий автомобіль.

У Ріпкинській громаді поліція спільно з екстреними службами провела безпековий захід для школярів 14:40

Співробітники ювенальної превенції Чернігівського районного управління поліції спільно з працівниками державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітниками регіональної газорозподільчої компанії та медиками провели інтерактивний безпековий захід для учнів школи у смт Ріпки.

Перенесення дати Дня міста: остаточна дискусія відбудеться після Перемоги 12:35

Дискусію, коли відзначати День міста, у Чернігові продовжать після Перемоги. Про це повідомив в.о. міського голови Олександр Ломако під час вручення відзнак «За оборону Чернігова», яке відбувалося 21 вересня з нагоди Дня міста-2023.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва: на часі – консолідація зусиль у підготовці до зими 11:54

Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини