Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 02:32:09

У Чернігові відкрили оновлену експозицію Музею війни в Афганістані 1979-1989 р.

19.02.2022   10:02Агенцiя

У Чернігові напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відкрили оновлену експозицію Музею війни в Афганістані 1979-1989 р.

Музей, розташований у приміщенні Чернігівської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) по вул. Коцюбинського, 82, потрібно популяризувати, щоб він став однією з туристичних локацій міста Чернігова.

 

За словами голови міської організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів) Анатолія Кирилюка, у музеї зібрані експозиції, які складаються з фотографій учасників бойових дій на території Афганістану, речей, які були привезені звідти, спогадів, листів, нагород. У приміщені провели косметичний ремонт, доповнили експозиції фотографіями і особистими речами військових, які віднайшли за останній час і які надалі будуть збиратися, щоб розширювати експозицію, щоб включити музей до туристичних локацій Чернігова.

 

- Також у перспективі – можливість включення музею війни в Афганістані до комплексу музеїв міста. Адже розповідати про ту війну дуже потрібно, історію замовчувати і забувати - не можна, - підкреслив він.

 

Через афганське пекло пройшли десятки тисяч українських солдат, зокрема, близько 2 тисяч мешканців Чернігова. Чернігівщина тоді втратила 118 своїх земляків, з них 19 - з міста Чернігова. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8 тисяч мають поранення, понад 6 тисяч людей з інвалідністю.

 

Міська організація Української Спілки ветеранів Афганістану, яка була створена у 1987 році, коли ще йшла війна, постійно допомагає ветеранам та сім’ям загиблих у тій війні. Наразі вона є найбільшою в області громадською організацією ветеранів афганської війни та інших локальних конфліктів на території інших держав і налічує 565 членів.

 

За вагомий особистий внесок у військово-патріотичне виховання молоді, вирішення соціальних питань учасників бойових дій, інвалідів внаслідок війни і сімей загиблих військовослужбовців та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Почесною грамотою Чернігівської міської ради та виконавчого комітету нагородили:

 

• ГАРШИНУ Ніну Петрівну, члена комітету сімей загиблих військовослужбовців в Афганістані при Чернігівській міській організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів);

• ЖАЛЕНКО Людмилу Миколаївну, члена Чернігівської міської організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів);

• ШАПОВАЛ Світлану Леонтіївну, голову комітету сімей загиблих військовослужбовців в Афганістані при Чернігівській міській організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів).

Подяка Чернігівського міського голови оголошена:

• ДЕРЕВ’ЯНКО Людмилі Анатоліївні, члену комітету сімей загиблих військовослужбовців в Афганістані при Чернігівській міській організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів);

• ФУРНИК Людмилі Дмитрівні, члену комітету сімей загиблих військовослужбовців в Афганістані при Чернігівській міській організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів);

• ШИПОВІЙ Людмилі Володимирівні, члену комітету сімей загиблих військовослужбовців в Афганістані при Чернігівській міській організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів).

Віктор Кошмал

 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини