Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 липня, 14:49:00

Кандидат в окрузі №206 у суді оскаржує реєстрацію свого опонента на виборах

17.02.2022   20:03Агенцiя

Шостий апеляційний адміністративний суд 15 лютого залишив без задоволення позов кандидата у народні депутати України Олександра Гашпара (самовисування) до Центральної виборчої комісії, яким він просив скасувати реєстрацію кандидата від політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Олександра Ломаки. Олександр Гашпар планує оскаржувати таке рішення у Верховному суді.

Кандидат-самовисуванець Олександр Гашпар подав до Шостого апеляційного адміністративного суду адміністративний позов до Центральної виборчої комісії щодо визнання протиправними та скасування постанови ЦВК №25 «Про реєстрацію кандидата в народні депутати України Ломака О. А. в одномандатному виборчому окрузі №206 на проміжних виборах народного депутата України 27 березня 2022 року» від 9 лютого 2022 року та постанови №35 «Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 9 лютого 2022 року №25» від 11 лютого 2022 року.

Суд прийняв рішення залишити позов кандидата без задоволення.

Громадянська мережа ОПОРА звернулася до кандидата-самовисуванця Олександра Гашпара з проханням детальніше пояснити суть судового позову, прокоментувати рішення суду та розповісти про свої подальші наміри за результатами отриманого рішення.

«Я звертався до суду і оскаржував рішення з’їзду політичної партії «УДАР» про висування Олександра Ломаки кандидатом в народні депутати по округу №206 як таке, що прийняте з порушенням процедури, передбаченої Статутом партії і, відповідно, оскаржував постанову ЦВК про реєстрацію Ломако кандидатом в народні депутати. Мій позов до партії «УДАР» суд залишив без розгляду у зв’язку з пропущеним п’ятиденним строком зверненням до суду і, відповідно, у зв’язку з цим відмовив у задоволенні позову про скасування реєстрації Ломаки. При цьому суд не дав відповіді на питання, чи було дотримано порядок висування Ломаки на з’їзді і чи було прийняте рішення з’їзду у відповідності до статуту партії, як це передбачено законом. А оскільки суд першої інстанції не дав відповіді на це питання, я планую подати апеляцію, аби Верховний Суд дав правову оцінку цим обставинам», – повідомив Олександр Гашпар.

У рішенні суду наведено виключний перелік підстав, за яких було б можливе скасування реєстрації кандидата у народні депутати Центральною виборчою комісією.

Зокрема, йдеться про:

– відсутність одного з документів, які особа зобов’язана подати до ЦВК для реєстрації кандидатом;

– припинення громадянства України кандидата у депутати;

– вибуття особи, висунутої кандидатом у депутати, за межі України для проживання чи з метою отримання політичного притулку;

– визнання особи, висунутої кандидатом у депутати, недієздатною;

– набрання щодо особи, висунутої кандидатом у депутати, законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення умисного злочину;

– виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону України «Про вибори народних депутатів України»;

– висування кандидата у депутати від партії, яка здійснює пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Також у рішенні зазначається, що до ЦВК не надходило рішення суду про скасування рішення XXV З’їзду політичної партії «УДАР Віталія Кличка» від 4 лютого 2022 року, що могло б бути однією з таких підстав.

Відтак, суд зробив висновок, що Центральна виборча комісія, приймаючи постанови №25 та №35, діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тому прийняті рішення є законними, а підстави для скасування постанов відсутні.

Нагадаємо, впродовж усього виборчого процесу в окрузі №206 працюватиме гаряча лінія Громадянської мережі ОПОРА. Закликаємо виборців інформувати спостерігачів про порушення за телефоном: +38 067 720 16 68.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівський області

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини