Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 02:13:50

Про законодавство та нагальні потреби — на зустрічі із заступником Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексієм Ілляшенком

16.02.2022   15:37Агенцiя

Заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко сьогодні в Чернігівській ОДА зустрівся з ветеранами війни, членами їхніх родин та сім’ями загиблих воїнів.

До діалогу долучилися й заступник директора Директорату соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Руслан Кучук та заступник голови ОДА Дмитро Синенко.

Мова йшла, зокрема, про чинні норми та законопроєкти, які мають на меті поліпшити життя зазначених категорій населення.

– Є ініціатива кожні п’ять років робити комплексний огляд законодавства. Адже зараз ми бачимо, що чимало нормативно-правових актів дублюють функціонал, а багато чого важливого не знайшло відображення у регуляторних документах, – наголосив Олексій Ілляшенко. — Держава має оперативно реагувати на виклики.

Принагідно заступник Міністра ознайомив присутніх з новими можливостями, які з’явилися цьогоріч. Так, запрацював Український ветеранський фонд, що значно розширить можливості фінансування ветеранських програм та допоможе воїнам інтегруватися у мирне життя.

Добре зарекомендував себе пілотний проєкт зі створення Консультативних центрів підтримки ветеранів, що був реалізований у Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. У планах — його масштабувати.

Днями Верховна Рада ухвалила проєкт Закону №5526, у якому уточнено визначення «спорт ветеранів війни» та приведено його у відповідність до Закону України «Про фізичну культуру і спорт». Нагадаємо, що ветеранський спорт – це одна зі складових адаптації бійців у суспільстві та мирному житті. А спортивні змагання – не тільки інструмент реабілітації, а й можливість побудувати якісну комунікацію серед захисників, розширити коло залучених до реалізації ветеранської політики у громадах.

Руслан Кучук зосередив увагу на організації пільгового проїзду, забезпеченні житлом та реалізації прав у земельних відносинах.

Представників громадськості цікавив механізм надання психологічної реабілітації не лише для ветеранів війни, членів їхніх родин, а й для сімей загиблих.

Голова ГО «Єдина Родина Чернігівщини» Микола Шанський вкотре підняв питання чіткого визначення в законодавстві поняття «члени родин загиблих» та окреслення додаткових можливостей для них.

— Символічно, що саме в День єднання ми зібралися в цій залі. Адже саме об’єднавшись ми зможемо вирішити все, — зауважив Олексій Ілляшенко.

Довідково. На обліку в органах соцзахисту населення Чернігівської області станом на 1 лютого поточного року  перебували 535 осіб з інвалідністю внаслідок війни із числа учасників АТО/ООС, 13 265 учасників бойових дій, 29 учасників війни та 404 члени сімей загиблих учасників АТО/ООС.

Починаючи з 2019 року в області діє Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, загиблих (зниклих безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019 – 2023 роки.

У 2021 році на її реалізацію спрямовано 6,1 млн гривень. На 2022 рік передбачено 7,3 млн гривень.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини