Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 10:36:37

Перше засідання ОВК на Чернігівщині: четверо відсутніх і «відкладена» постанова

07.02.2022   15:33Агенцiя

Окружна виборча комісія на Чернігівщині набула своїх повноважень, затвердила графік роботи, втім, не визначилась із членами ОВК, які будуть виконувати свої повноваження на платній основі та із кандидатурами залучених працівників. Перше засідання новоствореної ОВК ОВО №206 відбулося у неділю, 6 лютого, за відсутності чотирьох її членів.

Участь у засіданні окружної виборчої комісії у виборчому окрузі №206 взяли 14 членів, включаючи керівний склад. Ще четверо членів ОВК проігнорували перше засідання. Зокрема, на засідання 6 лютого не з’явилися: представник політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Факел» Любомир Дикий, представниця політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Ольга Івасюк, представниця партії «Сила права» Софія-Романа Гіссовськата член комісії за поданням Партії Зелених України Сергій Луговик.
Усі присутні члени виборчої комісії склали присягу. Відтак, ОВК ОВО №206 набула своїх повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про вибори народних депутатів України» повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення.

Під час свого першого засідання окружна виборча комісія розглянула питання про виконання членами ОВК ОВО №206 своїх повноважень на платній основі; про затвердження переліку посад та чисельності залучених працівників для роботи ОВК; про графік роботи ОВК ОВО №206; про графік чергувань членів ОВК  на період з 7 по 21 лютого 2022 року.
Голова та секретар виборчої комісії відмовилися виконувати свої обов’язки на платній основі. Заступниця голови ОВК запропонувала залишити ці два місця вакантними ще на кілька засідань. Члени виборчої комісії підтримали таку пропозицію.
Згідно із частиною 6 статті 36 Закону України «Про вибори народних депутатів України»за рішенням виборчої комісії, яке затверджується виборчою комісією вищого рівня, голова, заступник голови, секретар або інші члени окружної чи дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб) протягом усього періоду повноважень виборчої комісії або частини цього періоду можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії відповідно до статті 47 цього Закону на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією. Зазначені особи на цей період звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи із збереженням загального та спеціального стажу.
Під час розгляду питання про затвердження переліку посад та чисельності залучених працівників до роботи ОВК ОВО №206, голова виборчої комісії запропонувала залучити до роботи окружної виборчої комісії головного бухгалтера, два бухгалтера, діловода, системного адміністратора, оператора комп’ютерного набору, юриста та трьох технічних працівників.
Член виборчої комісії Анатолій Шацький («Європейська Солідарність»), у свою чергу, запропонував залучити замість одного з технічних працівників ще одного помічника системного адміністратора.
«Можливо доцільно замість трьох технічних працівників залишити два технічних працівники, а одну людину перенести до «комп’ютерщиків». Роботи багато. Один системний адміністратор і два помічники. На мій погляд, так було б краще», - запропонував Анатолій Шацький.
Зі своєю пропозицією звернулася до присутніх і представниця ОВК Юлія Іллєнко («Громадянська позиція»).
«Пропоную ці два питання розмежувати двома окремими постановами. Одна постанова – затвердити чисельність залучених працівників до роботи ОВК ОВО №206 у кількості 10 осіб. А другою постановою оформити питання конкретних посад залучених працівників – головний бухгалтер, бухгалтер і так далі», - зауважила Юлія Іллєнко.
Відтак, член виборчої комісії запропонувала на першому засіданні проголосувати за першу з цих постанов, а питання затвердження посад залучених працівників розглянути на наступному засіданні, а також доручити керівному складу комісії до наступного засідання запропонувати конкретні кандидатури на ці посади.
Постанову про залучення до роботи окружної виборчої комісії залучених працівників у кількості 10 осіб члени виборчої комісії підтримали одноголосно. Водночас, окружна виборча комісія проголосувала і за перенесення питання затвердження переліку посад залучених працівників на наступне засідання. За таку пропозицію проголосували 12 членів ОВК.  
Відповідно до частини 17 статті 33 Закону України «Про вибори народних депутатів України» для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень, передбачених цим Законом, виборча комісія може залучати, на підставі цивільно-правових угод, відповідних спеціалістів, експертів та технічних працівників.
Протокольним рішенням комісія також затвердила графік своєї роботи з 7 по 21 лютого 2022 року: з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00. Обідня перерва з 13:00 до 14:00. У вихідні дні комісія буде працюватиз 09:00 до 13:00. Після 21 лютого ОВК планує змінити графік своєї роботи.

Після завершення першого засідання ОВК ОВО №206 представник Громадянської мережі ОПОРА поцікавився у голови окружної виборчої комісії Юлії Кравченко («Слуга народу») станом матеріально-технічного забезпечення комісії.
«Станом на сьогодні нам надали чотири приміщення – один зал для засідань та три кабінети. Щодо комп’ютерів, телефонів – це питання буде вирішуватися уже з понеділка. На даний момент відповідно до розпорядження ЦВК нам змінили юридичну адресу на проспект Миру, 14»,– розповіла Юлія Кравченко.

Згідно із частиною 1 статті 51 Закону України «Про вибори народних депутатів України»органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень: надавати необхідні приміщення відповідно до норм, встановлених цим Законом або відповідними рішеннями ЦВК; забезпечувати їх охорону, а також охорону виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації; надавати згідно із встановленими ЦВК нормами та переліком транспортні засоби і засоби зв'язку (з оплатою послуг щодо їх встановлення та підключення), обладнання, інвентар, оргтехніку, що підлягають поверненню після припинення діяльності виборчих комісій.
Нагадаємо, впродовж усього виборчого процесу в окрузі №206 працюватиме гаряча лінія Громадянської мережі ОПОРА. Закликаємо усіх виборців інформувати спостерігачів про порушення: +38 067 720 16 68.
 

За коментарями звертайтеся:
Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівський області
тел.: +380937656931         
e-mail: chernihiv@opora.org.ua

Останні новини Чернігівщини

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня 09:52

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 6 липня 2022 року.

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток 09:50

Із 7 липня у чернігівських тролейбусах впроваджується пересадковий квиток. Це дасть змогу користувачам громадського електротранспорту здійснювати пересадку на будь-який інший тролейбусний маршрут впродовж 30 хвилин.

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни 08:48

Команда організації INSCIENCE за підтримки Світового банку та Швейцарії створила платформу “Бережи себе”, яка присвячена темі здоров’я під час війни.

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж "Золотий берег" 08:00

Впродовж 4-5 липня у Чернігові на міському пляжі "Золотий берег" водолази та сапери ДСНС провели обстеження берегової зони, прилеглої до пляжу місцевості та акваторії дна річки Десна на наявність боєприпасів, які можуть залишитись після масивних авіаційних та артилерійських обстрілів російськими військами.

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині 07:54

Через повномасштабну війну в Україні чимало людей покинули рідні домівки і перебралися у порівняно безпечні населені пункти, подалі від постійних обстрілів. Перше, чого вони потребують – це житло і робота. Працевлаштуватись переселенцям допомагає служба зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини