Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 вересня, 21:41:40

Чернігів-Скопьє: співпраця в галузі охорони здоров’я набирає обертів

21.11.2012   08:02

Нещодавно із Республіки Македонія повернулася делегація Чернігівських медиків на чолі з головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Валерієм Зубом

В цій балканській країні наші земляки не тільки ділилися власним досвідом, але й запозичували передові напрацювання своїх македонських колег, а також зустрілися із міністром охорони здоров’я РМ Н.Тодоровим та уклали відповідні угоди про співпрацю.

Зазначимо, що цей візит відбувся на виконання підписаного у липні 2012 року Меморандуму про співробітництво між Чернігівським обласним онкологічним диспансером та Інститутом радіотерапії та онкології Клінічного центру м. Скоп’є.

За оцінкою македонської сторони візит, в рамках якого українська делегація влаштувала низку практичних семінарів за участю понад 70 македонських лікарів, мав важливе практичне значення для місцевих фахівців. Про це засвідчують: підписаний українською та македонською сторонами Меморандум про співробітництво між Університетською клінікою гінекології та акушерства (м. Скоп’є) та Чернігівським онкодиспансером; запрошення спеціалістів останнього до участі в Міжнародній медичній конференції (м.Охрід, травень 2013 р.) в якості основних доповідачів з питань оперативного лікування онкологічних хворих гінекологічного профілю; наміри македонських медиків придбати в Україні кріохірургічні установки «Кріо-Пульс»; домовленість найближчим часом провести в Македонії презентацію українського медичного обладнання з використання автоматизованих кріогенних систем зі змінними кріоінструментами та аплікаторами.

Принагідно зазначимо, що у складі Чернігівської делегації у Македонії разом із головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, кандидатом медичних наук і магістром державного управління, завідувачем поліклінічним відділенням обласного онкодиспансеру Валерієм Зубом також перебували головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, заслужений лікар України Володимир Зотов та депутат обласної ради, член постійної комісії з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, кандидат медичних наук, лікар-онкогінеколог, директор приватної клініки «Сіммед» Юрій Шень.  Члени делегації з міста на Десні висловлюють щиру вдячність за сприяння в їхній роботі першому секретарю з економічних питань Посольства України в Республіці Македонія, депутатауЧернігівської обласної ради попередніх скликань Валерію Кокотю.

 
Довідково: Перші напрацювання до тісної співпраці з цією молодою Балканською країною здійснив ще у 1996 р. тодішній представник Президента України в Чернігівській області, а нині заступник голови обласної ради, Валентин Мельничук, який підписав Угоду про взаємне економічне та торговельне співробітництво між Республікою Македонія (Собраніє м.Скоп’є) і Чернігівською областю.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини