Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 16:55:06

Рік роботи Чернігівської міської ради: як депутати відвідують сесії та комісії

24.01.2022   10:21Агенцiя

Один депутат Чернігівської міської ради пропустив більш 80% пленарних засідань сесій і не відвідав жодного засідання постійної комісії.

 

 Аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив» в межах громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» перевірили, наскільки відповідально обранці ставилися до своїх обов’язків, а саме, як вони відвідували пленарні засідання та брали участь у роботі постійних профільних комісій. 

Сесійна дисципліна

За період з 20 листопада 2020 року до 23 грудня 2021 року депутати збиралися на 14 чергових та 1 позачерговому пленарному засіданні. З метою дослідити участь депутатів у кожному окремому засіданні було опрацьовано копії протоколів та списки зареєстрованих на засіданнях, опубліковані на сайті Чернігівської міської ради (щодо присутності депутатів на пленарних засіданнях сесії) та отримані на запит публічної інформації (щодо присутності на постійних комісіях).

Результати моніторингу показали досить непогані показники відвідуваності пленарних засідань депутатами Чернігівської міської ради. Так, не пропустили жодного пленарного засідання 19 депутатів (45%). Серед них:  Василь Білогура («Рідний дім»), Павло Вовк («ОПЗЖ»), Регіна Гусак («Рідний дім»), Юлія Дарницька («Рідний дім»), Катерина Девченко («Слуга народу»), Андрій Дериземля («Рідний дім»), Владислав Кухар («Рідний дім»), Інна Левченко («Рідний дім»), Галина Леник («Рідний дім»), Лариса Лесун («Різний дім»), В’ячеслав Летута («Рідний дім»), секретар Олександр Ломако («Рідний дім»), Наталія Малець («Рідний дім»), Вікторія Овчаренко («Рідний дім»), Наталія Рашина («Наш край»), Артем Тарасенко («Рідний дім»), Наталія Хольченкова («Рідний дім»), Віталій Хрустицький («Рідний дім») та Олександ Шевчук («Рідний дім»).

Однак до категорії “відмінників” можна зараховувати також ще 10 обранців, кількість відвіданих пленарних засідань у яких є вищою за 90%. Так, по одному пропущеному засіданню є у Віктора Бистрова («Наш край»), Руслана Волока («Рідний дім»), Віталія Гольця («ОПЗЖ»), Віталія Гриця («Рідний дім»), Володимира Коваленка («Рідний дім»), Олександра Луценка («Наш край»), Марії Родикової («Наш край»), Ірини Соломахи («Європейська солідарність»), Романа Старікова («Рідний дім») та Юрія Тарасовця («Слуга народу»).

Вікторія Лазаренко та Юлія Лобачова з фракції «Рідний дім», Ігор Мандровний та Марина Рейко з фракції «Європейська солідарність», Віктор Сехін з фракції «ОПЗЖ» належать до п’ятірки депутатів, що пропустили по 2 пленарні засідання та мають 87% показник відвідуваності.

По 3 рази пропустили пленарні засідання Ірина Должикова, Роман Резнік, Сергій Кирієнко з фракції Рідний дім та Максим Черненок («Наш край»), а 4 рази пропустив Віктор Бережний («Європейська солідарність»). У відсотковому значенні їх показник відвідуваності дорівнює 80% та 73% відповідно.  

Найбільше пропущених засідань – у представника «Опозиційної платформи «За життя»  Павла Гармаша (показник відвідуваності становить 13%). Обранець пропустив 13 пленарних засідань з 15 проведених. Депутат відвідав за рік всього дві сесії напочатку своєї каденції – в грудні 2020 року та в лютому 2021 року.

Як депутати працюють у комісіях?

Протягом першого року роботи ради відбулося 14 засідань постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин. Два депутати отримали 100% показник відвідуваності – Наталія Малець та Наталія Рашина. Троє депутатів пропустили по одному засіданні: В’ячеслав Летута, Володимир Коваленко та Андрій Дериземля. Три засідання пропустив Юрій Тарасовець. А Павло Гармаш не відвідав жодного засідання постійної комісії.

Комісія з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції збиралася на 13 засідань. Всі засідання відвідала лише Наталія Хольченкова. Загалом комісія має досить високий показник відвідуваності. По одному засіданню пропустили лише три депутати: Регіна Гусак, Віталій Голець, Лариса Лесун. Сергій Кирієнко не прийшов на 2 засідання, а три попустили Катерина Демченко та Марина Рейко.

Комісія з питань освіти, медицини, соціального захисту, культури, молодіжної політики та спорту провела 12 засідань. Стовідсоткова відвідуваність зафіксована у 4х депутатів – Василь Білогура, Марія Родикова, Галина Леник та Вікторія Овчаренко. По одному засіданню пропустила Ірина Соломаха та Інна Левченко. Дмитро Митрофанов пропустив 3 засідання.

Лише Олександр Шевчук відвідав всі засідання постійної комісії з питань cоціально-економічного розвитку, підприємництва, туризму та інвестиційної діяльності. По одному засіданню пропустив Олександр Луценко та Вікторія Лазаренко, по два – Віктор Бережний та Юлія Дарницька. Віктор Сехін пропустив 3 засідання. Всього було проведено 12 засідань.

Схожа ситуація й з відвідуваністю комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв'язку та енергозбереження, в межах якої відбулось 12 засідань. Всі засідання комісії відвідав лише Артем Тарасенко. Віталій Гриць, Віталій Хрустицький, Роман Старіков та Максим Черненок пропустили по одному засіданню. І тільки Ігор Мандровний пропустив 3 засідання.

Лідером за кількістю засідань є постійна комісія з питань комунальної власності, бюджету та фінансів, яка у перший рік роботи збиралася на 18 засідань.  Жоден депутат не має 100% показника відвідуваності. Лідером по відвідуванню цієї комісії є Роман Резнік, він пропустив лише одне засідання. Руслан Волок та Владислав Кухар пропустили по 2 засідання, три засідання пропустив Павло Вовк та Олена Стрілець. Віктор Бистров пропустив 5 засідань. Найбільшу кількість засідань пропустила Ірина Должикова – 8 засідань.

Узагальнюючи вище наведений аналіз, можна стверджувати, що відвідуваність пленарних засідань та комісій залежить не від фракційної приналежності, а від особистої відповідальності депутата. Рекомендуємо Чернігівській міській раді на офіційному сайті публікувати інформацію про присутність депутатів не лише на пленарних засіданнях, а й на засіданнях постійних комісій. Також радимо депутатам сумлінно ставитися до своїх обов’язків та відвідувати засідання комісій та пленарні засідання сесій.


Громадська організація «Агенція міських ініціатив»

 

Останні новини Чернігівщини

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12 14:13

Внаслідок авіаудару, який вранці 17 травня завдали російські війська по селищу Десна, що на Чернігівщині, загинули вісім людей. Ще 12 травмовані.

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.