Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»
У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".
![](/uploads/31098-m.jpg)
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ялівщина" - це сакральне місце для чернігівців і нам треба його зберегти. А для цього - визначити межі ландшафтного парку, які багато років не визначаються, та зупинити вирубку дерев, яка відбувається там просто зараз. Також ми вимагаємо зняти з розгляду сесії питання щодо надання фонду комунального майна міськради дозволу на розроблення проєкту землеустрою на ділянку площею 3,5 га в парку "Ялівщина". Якщо цю землю комусь передадуть, то потім говоритимуть, що це не парк", - пояснив один з організаторів пікету, керівник ГО "Еко Місто" Сергій Безбородько.
За його словами, до участі в акції долучились також активісти нової міської ініціативи "Тінь дерева".
Під міськрадою протестувальники тримали плакати з закликами не приватизувати, не рубати й не забудовувати "Ялівщину", залишити дітям можливість займатися туризмом, визначити, нарешті, межі ландшафтного парку. Водночас поруч на тротуарі діти й дорослі малювали крейдою дерева.
Окрім захисників довкілля, в акції також взяли участь представники Національного корпусу та деяких політичних партій.
Коли почалася сесія, частина активістів зайшла до сесійної зали й попросила депутатів відкласти розгляд вразливого питання, допоки не будуть визначені межі парку. Дискусія тривала з годину. Міський голова Владислав Атрошенко запевняв активістів, що розробка проєкту землеустрою на ділянку, що належить центру туризму, ніяк не позначиться на визначенні меж РЛП і залишиться територією парку. Але є думка віддати будівлю центру в оренду громадським організаціям, які утримуватимуть її й також розвиватимуть дитячий туризм.
Мер запропонував активістам поговорити на цю тему окремо і питання зняття з розгляду пункту, який збурив громадськість, на голосування депутатів не поставив. Порядок денний вони прийняли в цілому без змін, а згодом підтримали й скандальне питання по "Ялівщині".
Якщо дослівно, то в проєкті рішення міськради йдеться про надання фонду комунального майна дозволу на розроблення проєктів землеустрою на земельну ділянку площею 3,5 га по вул. 77-ї Гвардійської Дивізії, 7 "для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови з подальшою передачею земельної ділянки в постійне користування".
Нещодавно Атрошенко публічно висловився щодо задорогого утримання центру дитячого туризму (600 тис. грн на рік), який в періоди локдаунів простоює, не опалюється та руйнується, і запропонував депутатам подумати про продаж будівлі на аукціоні. Оскільки земля під нею документації не мала, у міськраді вирішили її оформити - на всі прилеглі 3,5 га.
Лісопарк "Ялівщина" у Чернігові - пам'ятка садово-паркового мистецтва. Він розташований на березі річки Стрижень і є улюбленим місцем відпочинку тисяч городян. На його території виявлено кілька археологічних пам'яток, у тому числі поселення бронзової епохи (ІІ тисячоліття до н.е.). У березні 2014 року урочище "Ялівщина", за збереження якого багато років боролася громадськість міста, отримало заповідний статус і стало регіональним ландшафтним парком.
За роки незалежності України на території лісопарку з'явилося чимало приватних об’єктів - житлових і торговельних. Внаслідок цього площа зеленої зони скоротилася зі 170 га у 1956 р. до 83 га у 2012-му.
Чернігівський центр туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю - позашкільний навчально-виховний заклад, заснований 16 лютого 1998 року. Там працює пів сотні гуртків, у яких займаються 676 гуртківців віком від 7 до 24 років. Останніми роками центр не отримував належного фінансуванні і його будівля дійсно прийшла в занепад.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.