Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 17:14:43

Депутати Чернігівської міської ради звертаються до керівництва держави

26.11.2021   15:11Агенцiя

Більшістю голосів на пленарному засіданні 13 сесії Чернігівської міської ради 25 листопада депутати прийняли ряд звернень до центральних органів влади з кількох суспільно важливих питань.

Так, вони підтримали звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо відтермінування введення в дію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для платників єдиного податку на 1 рік.

У тексті зверненні йдеться про те, що у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції та запровадженням на території України карантину в умовах економічної кризи надважливим є впровадження дієвих заходів для зменшення їх негативного впливу на стан економіки в цілому та малий і середній бізнес зокрема. Методи влади щодо посилення фінансової дисципліни у бізнес-середовищі можуть знівелювати спрощену систему оподаткування, призведуть до зростання витрат малого бізнесу.

«Саме тому ми, депутати Чернігівської міської ради, як представники інтересів платників податків до бюджету Чернігівської міської територіальної громади, враховуючи звернення громадських організацій підприємців міста, просимо відтермінувати застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку другої – четвертої груп», - сказано у зверненні.

 - Ми дуже хочемо, щоб підприємці домовилися з Урядом і фінансовим профільним комітетом й знайшли спільну мову у вирішенні цього питання. Сподіваємося, наше звернення буде враховане і Уряд разом з Верховною Радою візьме приклад з Чернігівської міської ради і буде також підтримувати підприємців, - зауважив секретар міської ради Олександр Ломако під час обговорення цього питання.

Також депутати підтримали звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроєкту № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який перебуває на розгляді Верховної Ради України. Прийняття вказаного законопроєкту в другому читанні викликає занепокоєння як серед професійної архітектурної спільноти України, так і серед органів місцевого самоврядування. Він не відповідає інтересам територіальних громад та звужує повноваження органів місцевого самоврядування при вирішенні питань місцевого значення у сфері містобудівної діяльності. Крім того, прийняття законопроекту категорично не підтримують представники Національної спілки архітекторів України, про що у своєму зверненні до Чернігівської міської ради від 15.11.2021 № 03/11-21 повідомила Чернігівська обласна організація та Чернігівський регіональний осередок  Архітектурної Палати Національної спілки архітекторів України.

«На підставі викладеного вище, ми депутати Чернігівської міської ради з метою недопущення згортання реформи децентралізації та ліквідації архітектурного самоврядування європейського типу, звертаємося до Верховної Ради України з вимогою не допустити прийняття законопроекту № 5655 в другому читанні», - йдеться у зверненні.

Окрім цього, депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів України щодо перегляду положень Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Як ми вже інформували раніше, 22 мільйони гривень надходжень до свого бюджету на рік втратить громада Чернігова внаслідок змін до цього документу, які внесені постановою Кабінету Міністрів України №1147 від 3 листопада. Це відбудеться через зменшення удвічі – з 1,0 до 0,5 - коефіцієнту для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту.

 «Враховуючи допущені порушення при прийнятті Методики, а також неприпустимість фінансування прорахунків керівництва державного підприємства, викликаного неефективним управлінням, за рахунок коштів місцевих бюджетів, Чернігівська міська рада звертається з проханням  переглянути положення Методики, які передбачають зменшення надходжень бюджетів територіальних громад», - зазначається у зверненні.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини