Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:02:08

Депутати Чернігівської міської ради звертаються до керівництва держави

26.11.2021   15:11Агенцiя

Більшістю голосів на пленарному засіданні 13 сесії Чернігівської міської ради 25 листопада депутати прийняли ряд звернень до центральних органів влади з кількох суспільно важливих питань.

Так, вони підтримали звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо відтермінування введення в дію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для платників єдиного податку на 1 рік.

У тексті зверненні йдеться про те, що у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції та запровадженням на території України карантину в умовах економічної кризи надважливим є впровадження дієвих заходів для зменшення їх негативного впливу на стан економіки в цілому та малий і середній бізнес зокрема. Методи влади щодо посилення фінансової дисципліни у бізнес-середовищі можуть знівелювати спрощену систему оподаткування, призведуть до зростання витрат малого бізнесу.

«Саме тому ми, депутати Чернігівської міської ради, як представники інтересів платників податків до бюджету Чернігівської міської територіальної громади, враховуючи звернення громадських організацій підприємців міста, просимо відтермінувати застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку другої – четвертої груп», - сказано у зверненні.

 - Ми дуже хочемо, щоб підприємці домовилися з Урядом і фінансовим профільним комітетом й знайшли спільну мову у вирішенні цього питання. Сподіваємося, наше звернення буде враховане і Уряд разом з Верховною Радою візьме приклад з Чернігівської міської ради і буде також підтримувати підприємців, - зауважив секретар міської ради Олександр Ломако під час обговорення цього питання.

Також депутати підтримали звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроєкту № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який перебуває на розгляді Верховної Ради України. Прийняття вказаного законопроєкту в другому читанні викликає занепокоєння як серед професійної архітектурної спільноти України, так і серед органів місцевого самоврядування. Він не відповідає інтересам територіальних громад та звужує повноваження органів місцевого самоврядування при вирішенні питань місцевого значення у сфері містобудівної діяльності. Крім того, прийняття законопроекту категорично не підтримують представники Національної спілки архітекторів України, про що у своєму зверненні до Чернігівської міської ради від 15.11.2021 № 03/11-21 повідомила Чернігівська обласна організація та Чернігівський регіональний осередок  Архітектурної Палати Національної спілки архітекторів України.

«На підставі викладеного вище, ми депутати Чернігівської міської ради з метою недопущення згортання реформи децентралізації та ліквідації архітектурного самоврядування європейського типу, звертаємося до Верховної Ради України з вимогою не допустити прийняття законопроекту № 5655 в другому читанні», - йдеться у зверненні.

Окрім цього, депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів України щодо перегляду положень Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Як ми вже інформували раніше, 22 мільйони гривень надходжень до свого бюджету на рік втратить громада Чернігова внаслідок змін до цього документу, які внесені постановою Кабінету Міністрів України №1147 від 3 листопада. Це відбудеться через зменшення удвічі – з 1,0 до 0,5 - коефіцієнту для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту.

 «Враховуючи допущені порушення при прийнятті Методики, а також неприпустимість фінансування прорахунків керівництва державного підприємства, викликаного неефективним управлінням, за рахунок коштів місцевих бюджетів, Чернігівська міська рада звертається з проханням  переглянути положення Методики, які передбачають зменшення надходжень бюджетів територіальних громад», - зазначається у зверненні.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини