Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 січня, 00:22:18

У Чернігові представники профспілок з'ясовували чому жінки отримують меншу зарплату

20.11.2021   09:05Агенцiя

На базі Навчально-мето­дичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області 3–5 листопада відбувся семінар «Зміцнення трудових прав жінок у фокусі захисної діяльності профспілок» за підтримки Центру солідарності АФПКВП в Україні.

До учасників заходу з віталь­ним словом звернулись заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, голова постійної комісії Ради ФПУ з питань рівності прав жінок і чоловіків Тетяна Ясько, голова ФПО Чернігівської області Ігор Москаленко, керівник Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями апа­рату ФПУ Лариса Ровчак.

Тему семінару було визначено за пропозицією постійної комісії Ради ФПУ з питань рівності прав жінок та чоловіків і обрано невипадково, оскільки в Стратегії діяльності Федерації профспілок України на 2021–2026 роки «Час дій та якісних змін» серед пріоритетів є завдання щодо забезпечення ген­дерної рівності і недискримінації у трудових і соціально-економіч­них правах працівників.

Перед учасниками в онлайн режимі виступив Виконавчий секретар Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації праці Антон Лєппік (м. Брюссель) з темою «Виклики для трудових прав жінок у сучасному світі праці. Хто є слабкою ланкою». До виступу долучилася заступник голови Конфедерації профспілок Грузії Етері Матурелі (м. Тбілісі), яка зосередила увагу на завданнях профспілок щодо зменшення гендерного дисбалансу між зарплатою жінок і чоловіків. Гості відповіли на запи­тання учасників семінару, поділились власним досвідом.

Тренінги провели викладачі Чернігівського НМЦ: Світлана Задорожна, кандидат економічних наук, голова Асоціації жінок-вче­них ГО «Спілка жінок Чернігівщини»; Катерина Кальницька, кандидат психологічних наук, віце-президент Асоціації політичних психологів України; Володимир Ковальчук, юрист НМЦ.

Завдання Стратегії діяльності ФПУ «Час дій та якісних змін» із забезпечення гендерної рівності і недискримінації у трудових та соціально-економічних правах працівників та діяльності профспілок презентувала провідний інспектор департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ Людмила Сало.

Слухачі розмірковували над тим, що робота профспілок над питаннями гендерної рівності у праці й посилення жіночого лідерства у профспілкових лавах – це не тільки забезпечення трудових прав працівниць, а й зміцнення інституційної спроможності ФПУ та її членських організацій.

Широкий дискурс щодо рівно­сті прав жінок і чоловіків відкри­ває додаткові можливості, щоб привернути увагу членів профспі­лок і активу до зазначеної пробле­матики, що особливо важливо в умовах, коли українська влада на­магається провести лібералізацію національного законодавства про працю.

Прес-центр ФПУ

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини