Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 лютого, 00:20:23

Тільки спільно та в діалозі: відбулося друге засідання Ради громад

11.11.2021   13:38Агенцiя

Рада територіальних громад області вдруге зібрала представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Засідання у режимі онлайн провів 10 листопада голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.

На початку Рада затвердила Положення та склад 6 профільних комітетів. У процесі їх формування доводилося об'єднувати деякі функції, однак жодна сфера життєдіяльності області не залишилася поза увагою. Найбільш популярним, так би мовити, комітетом виявився з питань фінансів — сюди ввійшли 14 очільників громад.

Хоча вчорашня зустріч мала здебільшого інформаційний характер, там розглядатися і конкретні приклади.
Коротко про основне
Державна підтримка і якість підготовки та реалізації проєктів регіонального розвитку
Цьогоріч державна підтримка для Чернігівщини складає 1,4 мільярда гривень.
Це проєкти, що стосуються всіх сфер життєдіяльності.
— Щоб отримати гроші, треба якісний проєкт. Щоб якісно реалізувати задумане — треба також якісний проєкт, — наголосив співголова Ради В’ячеслав Чаус. — ОДА готова допомагати в підготовці проєктів. Адже розвиток області — спільна мета і місцевого самоврядування, і виконавчої влади.
Так, щоб мати більше шансів на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, проєктно-кошторисну документацію запропонованих громадами ініціатив переглядатимуть фахівці Управління капітального будівництва ОДА. І лише потім проєкти направлятимуть в Мінрегіон.
Програма "Поліцейський офіцер громади"
Власні поліцейські станції уже мають 22 громади. Там поліцейський працює в режимі 24/7, постійно контактує з місцевими для своєчасного реагування на всі проблеми. Найближчим часом локальні охоронці правопорядку з’являться ще у 16 громадах. Робота триває.
Особливості складання проєктів бюджетів територіальних громад на наступний рік
На місцях необхідно ретельно підходити до планування видатків, зважаючи на постійно нові виклики, як-от пандемія коронавірусної хвороби. А також продумувати джерела наповнення місцевих скарбниць.
Постачання природного газу бюджетним установам та організаціям для власних потреб
Нагадаємо, що 30 вересня поточного року уряд, НАК «Нафтогаз України», Офіс Президента та Асоціація міст України уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 року. Відтак установи та організації, що фінансуються коштом державного або місцевого бюджетів, зможуть придбати газ за ціною 13659,63 гривні за 1000 кубічних метрів (ціну вказано без ПДВ та без вартості транспортування природного газу). Така ціна діятиме до кінця 2022 року.
Так, від Чернігівщини документи подали усі 276 закладів освіти та охорони здоров’я, де виникла така потреба. Майже 82% договорів уже підписані. Процес має завершитися до 1 грудня.
Робота мережі відділень поштового зв’язку
Питання досі болюче. Чернігівська область у 2018 році стала пілотною з реформування об’єктів поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта». Тоді запрацювали перші пересувні поштові відділення, а стаціонарні залишилися там, де населення перевищувало дві тисячі (на сьогодні ця норма складає понад 1200 осіб).
Нинішня мережа має такий вигляд: 88 автоматизованих відділень та 127 пересувних бригад. У деяких селах працюють листоноші, але за умови, що населення підтвердило таку необхідність запитами на послуги. На додаток, за активного користування послугами Укрпошти (пенсії, платежі, тиражі, посилки, торгівля), у селах знову відкриваються автоматизовані відділення. Таким прикладом стало село Чемер Кіптівської громади. Зацікавленість у відкритті відділень виявила ще низка громад.
Загалом для якісного та оперативного обслуговування мешканців маленьких сіл мобільними бригадами потрібна тісна взаємодія з громадами, якої, на жаль, не завжди вдається досягнути. Приміром, немісцева людина швидко не зорієнтується у населеному пункті, де немає вказівників вулиць та відсутня нумерація будинків. Ще одне нагальне питання — забезпечення приміщенням або навіть кімнатою у будівлі, де мобільна бригада змогла б обслуговувати населення у холодну пору року.
— Зміни даються нелегко. Однак і для АТ "Укрпошта", і для громад, і для ОДА головне, аби люди були задоволені послугами. Відтак, відточуємо спільну роботу у нових умовах, — підкреслив голова ОДА.
Насамкінець В’ячеслав Чаус висловив переконання, що наступна зустріч буде більш продуктивною. Адже сформовані комітети вже зможуть опрацювати конкретні проблеми і запропонувати конкретні рішення.Департамент інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Архієпископа Білоцерківського Євстратія возведено в сан митрополита 21:29

Сьогодні 2 лютого, рішенням Синоду Православної Церкви України, створено нову Білоцерківську єпархію відокремленням від Київської єпархії

У Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури 21:26

31 січня у Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури.

 Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів

Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів 21:21

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя народного депутата від партії “Слуга народу” Павла Халімона виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу, які можуть свідчити про незаконне збагачення на 10 млн грн.

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році 21:18

У Чернігівській обласній прокуратурі відбулась підсумкова нарада під головуванням виконувача обов’язків керівника обласної прокуратури Владислава Грюка.

Поліцейські Чернігівщини допомогли обласному Центру крові поповнити запаси компонентів 21:10

Поліцейські долучилися до благородної місії та здали кров для потреб цивільних та військових.