Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 березня, 00:48:19

Дослідити Корюківську трагедію допоможе міжнародний проєкт - історик

07.10.2021   08:25Агенцiя

Дослідження Корюківської трагедії, що сталася на Чернігівщині в березні 1943 року, стартувало в межах масштабного міжнародного проєкту, започаткованого МЗС Федеративної Республіки Німеччина.

Про це повідомила молодший науковий співробітник відділу державного терору радянської доби Інституту історії України Національної академії наук Олена Лисенко.

"Цього року Міністерством закордонних справ Німеччини був розпочатий проєкт, у межах якого міжнародна група дослідників, до якої входять німецькі, угорські й українські колеги, займається вивченням деталей Корюківської трагедії. Результатом цієї роботи має стати книга, до якої увійдуть як наукові дослідження, так і документальні матеріали, що будуть зібрані в архівах трьох країн", - зазначила науковець.

За її словами, українську сторону в проєкті представляють вона та ще двоє знаних істориків. Група працює з кримінальними справами щодо поліцейських, колаборантів, вояків з батальйону поліції безпеки та СД, що брали участь у знищенні Корюківки.
Читайте також: Штайнмаєр про Другу світову: Україна і Німеччина повинні разом заповнювати «білі плями»

"Ми займаємося реконструкцією всіх подій від початку окупації Корюківки 5 вересня 1941 року до фізичного знищення міста 9 березня 1943 року", - сказала Лисенко.

Вона уточнила, що проєкт стартував наприкінці липня, і дослідники лише "на самому початку шляху".

Лисенко додала, що деякими аспектами розпочатих досліджень цікавиться федеральний президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр. Для ознайомлення з ними з Гайдельберзького університету Рупрехта-Карла в Україну приїхала куратор проєкту Таня Пентер.

Як повідомлялося, 6 жовтня президент ФРН відвідав місто Корюківку Чернігівської області, де вшанував пам’ять жертв Корюківської трагедії, ознайомився з експозицією місцевого історичного музею та поспілкувався з молоддю та педагогами у Корюківській ЗОШ№1.

У Корюківці 1, 2 та 9 березня 1943 року нацисти вбили всіх жителів (близько 7 тис. осіб), а саме містечко спалили. У матеріалах Нюрнберзького процесу цю трагедію визначено як наймасовіше знищення місцевого населення на окупованих територіях за весь період Другої світової війни. Більшість убитих тоді корюківчан - діти, жінки та люди похилого віку.

Каральну акцію гітлерівці провели у відповідь на знищення партизанами німецького гарнізону, що дислокувався в Корюківці.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові

Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові 09:39

4 березня під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2026 році.

За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ

За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ 09:32

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно в.о начальника УЖКГ однієї з міських рад Чернігівської області. Їй інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України)

На Чернігівщині затверджено Регіональний план управління відходами до 2033 року 09:31

Розпорядженням начальника ОВА В'ячеслава Чауса від 2 березня поточного року № 414 затверджено Регіональний план управління відходами в області до 2033 року.

Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі

Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі 09:30

Чернігівщина — регіон, який щодня живе в умовах підвищеної безпекової загрози через близькість до кордону з країною-агресором. Відтак системна та довгострокова підтримка громад залишається критично важливою.

5 березня: цей день в Україні і світі

5 березня: цей день в Україні і світі 09:23

День 1471 Російська агресія - Day 1471 Russian aggression