Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 06:59:34

Депутати Чернігівської міськради звернулися до Прем'єра та Мінрегіону щодо ризиків проходження опалювального сезону 2021-2022 років

27.08.2021   16:21Агенцiя

Депутати Чернігівської міської ради 26 серпня одноголосно прийняли рішення офіційно звернутися до Прем’єр-міністра України та Міністра розвитку громад та територій України щодо ризиків проходження опалювального сезону 2021-2022 років через відсутність нормативно-правової бази для затвердження тарифів на постачання теплової енергії і гарячої води та наджорсткі умови постачання газу.

Перед голосуванням чернігівський міський голова Владислав Атрошенко взяв слово, щоб дати пояснення причин цього звернення. Він наголосив, що вже досить тривалий час країна в секторі житлово-комунального господарства перебуває в некерованому стані. Це не тільки його особиста думка, а думка фахівців галузі теплогенерації. Це стан правового нігілізму, хаосу, абсолютно незрозумілих і неадекватних дій і рішень.

Зокрема він повідомив, що меморандум, підписаний Асоціацією міст України та Кабінетом Міністрів України щодо алгоритму дій по погашенню заборгованостей у галузі теплової генерації, наразі не виконується. На жаль, юридичної відповідальності за невиконання такого документу, як меморандум, не існує.  

Також на сьогоднішній день законом 1060, підписаним Президентом України, повноваження щодо встановлення тарифів на тепло і на гаряче водопостачання передані на місцевий рівень. У цьому законі вказаний перелік документів, які повинен спродукувати Кабмін для того, щоби можна було зробити розрахунок цих тарифів і затвердити згідно з розрахунками.

    - Чи це помилково, чи навмисно – але ці регламентуючі документи Кабінетом Міністрів не приймаються. Тобто ми зобов’язані, але не маємо підстав затверджувати ці тарифи, - міський голова.

Владислав Атрошенко нагадав і про заклик Президента України до Кабінету Міністрів і до місцевих органів влади, оскільки вони відповідальні за встановлення тарифів, не підвищувати їх. Очільник Чернігова наголосив на тому, що заклик правильний, але подібні речі в цивілізованому світі закріплюються документами і врівноважуються компенсаторними механізмами.  Адже з ростом ціни на газ та електроенергію, питома вага яких при тепло генерації дуже велика, тарифи вже менші за собівартість гігакалорії.

- Якщо на якомусь рівні влади будь-який посадовець, уповноважений на прийняття таких рішень, говорить про збереження тарифів - то, відповідно, бюджет цього рівня (і якщо це державний рівень – то державний бюджет) повинен компенсувати виробникам збитки, - зазначив міський голова. - У сучасній країні, яка декларує європейське спрямування, не можуть подібні дії робитися без прописаної чіткої компенсаторної процедури: з якого бюджету, за якими розрахунками вони будуть компенсовані.

Фактично ж зараз нема жодного письмового розпорядження Кабінету Міністрів чи відповідного профільного міністра про збереження тарифів. Усі ці заклики робляться в усному режимі.

Міський голова Чернігова наголосив, що в іншому випадку – і саме його ми маємо на сьогодні – компенсувати різницю в тарифах і драконівські штрафні санкції від державного НАК Нафтогаз муситимуть зі своїх бюджетів громади. Тобто мова йде про те, що місцеві бюджети через населення будуть дотувати НАК.

    - Це не ринок, це маразм! – емоційно зазначив міський голова. - Тому ми говоримо за те, що питання збереження тарифів – це прекрасні наміри, але покажіть, будь ласка, звідки гроші і в який спосіб вони будуть компенсовані місцевим бюджетам! За однаковою для всіх формулою. Бо якщо цей чудовий намір не буде вчасно фахово відрегульований – він закінчиться руйнацією місцевих бюджетів. І в кінцевому рахунку мешканець  Чернігова заплатить за збереження тарифів відсутністю інвестицій в медицину, громадський транспорт  і все інше. Ми не купимо обладнання, не купимо білизну – ми ці гроші відшкодуємо генеруючим компаніям і транзитом це піде НАК і привладним компаніям, які генерують електроенергію і транспортують газ, - підкреслив очільник Чернігова.

Саме про ці загрози йдеться у зверненні Чернігівської міської ради до членів Уряду:

 

 

Останні новини Чернігівщини

Профспілка поліцейських Чернігівщини запрошує дітей взяти участь у конкурсі малюнку

Профспілка поліцейських Чернігівщини запрошує дітей взяти участь у конкурсі малюнку 06:53

З 6 по 23 грудня цього року триватиме конкурс дитячого малюнка, який організовує первинна профспілкова організація Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Всеукраїнської профспілки Національної поліції.

У Вікіпедії пройде конкурс статей на теми шкільної програми

У Вікіпедії пройде конкурс статей на теми шкільної програми 06:47

Із 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 року в українській Вікіпедії пройде щорічний конкурс статей «Вікіпедія для школи». ГО «Вікімедіа Україна» запрошує до участі шкільних вчителів, університетських викладачів та всіх охочих.

Корюківська лікарня застосовує новітні медикаменти для лікування COVID-19. Які мають результати

Корюківська лікарня застосовує новітні медикаменти для лікування COVID-19. Які мають результати 06:44

На початку вересня наша держава отримала гуманітарну допомогу від американської благодійної організації Direct Relief - інноваційні лікарські препарати для боротьби з коронавірусною інфекцією. Невдовзі вони були доставлені в різні регіони України.

7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні

7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні 06:35

В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.