Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 08:59:43

Погашення заборгованості із виплати заробітної плати

10.11.2011   19:15Агенцiя

Саме цьому питанню присвячувався круглий стіл, який відбувся 9 листопада в облдержадміністрації. Ініціатором заходу виступив комітет з питань соціальної політики та соціального захисту Громадської ради при облдержадміністрації, відповідно і головувала на засіданні керівник згаданого комітету Анжела Мойсеєнко.

За пропозицією громадськості, до участі в обговоренні запрошувались не лише представники обласних профільних управлінь та служб, які мають контролюючі функції щодо виплати заробітної плати, а і інші організації, що можуть здійснювати дієві засоби впливу на керівників підприємств та установ, які допустили виникнення заборгованості.

Учасники круглого столу погодились, що ситуація з ліквідацію боргів по заробітній платі в Чернігівській області, як і в цілому по Україні, є непростою, однак, завдяки вжитим заходам протягом останнього року досягнуто певних позитивних зрушень по вирішенню цього питання.

За словами Ірини Хоменко, начальника управління трудових ресурсів та фінансового забезпечення Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, за останніми даними державної статистичної звітності на 1 жовтня 2011 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ та організацій області (з урахуванням економічно-неактивних) склала 28,5 млн грн, що становить 2,4% від загальної суми боргу по Україні. Серед позитиву, якого вдалося досягти завдяки цілеспрямованій роботі органів влади з початку року – зменшення суми боргу із виплати заробітної плати працівникам діючих економічно активних підприємств більш ніж на чверть або на 3,6 млн грн, зменшення чисельності найманих працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату (з 4,5 до 3,8 тис. чол.), та кількості підприємств боржників з 94 до 78.

Також варто відзначити повну ліквідацію боргів по зарплаті у 9-ти районах області (Варвинському, Ічнянському, Ніжинському, Носівському, Прилуцькому, Семенівському, Сосницькому, Срібнянському та Талалаївському), ще 3 райони – Бобровицький, Корюківський та Куликівський – погасили заборгованість працівникам економічно активних підприємств, 15 районів не мають боргів у промисловості.

Представники Головного управління економіки облдержадміністрації – заступник начальника управління стратегії соціально-економічного розвитку Олег Саранін та начальник управління регіонального розвитку Олександр Капелюха розповіли про заходи, що вживаються облдержадміністрацією з метою вирішення проблеми погашення заборгованості із заробітної плати в промисловості та будівництві області. Зокрема, облдержадміністрацією надається сприяння у вирішенні питань фінансового оздоровлення державних підприємств та щодо відшкодування податку на додану вартість.

Стурбовані боргами по заробітній платі представники Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Тамара Назіна, завідуюча відділом соціально-правового захисту і економічних питань Федерації, закликала органи влади активніше реагувати на випадки невиплати та затримки заробітної плати, розповіла про роботу профспілкових організацій щодо вирішення конфліктних питань.

Начальник Територіальної державної інспекції праці в області Людмила Позняк поінформувала присутніх про заходи контролю щодо додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах області. Найбільше порушень тут – у сфері торгівлі (30% від загальної кількості), сільському господарстві (16%) та у промисловості (15%). Основну масу порушень з оплати праці становить саме недотримання строків виплати заробітної плати. Основні засоби впливу, який застосовує інспекція – складення протоколів про адмінправопорушення на роботодавців, внесення пропозицій щодо накладення дисциплінарного стягнення, направлення до органів прокуратури матеріалів на роботодавців.

Алла Єдомаха, заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в області, розповіла про виконання рішень суду про стягнення заборгованості по заробітній платі. Так, протягом 2011 року звітного періоду державними виконавцями було стягнуто та перераховано стягувачам більше 6 млн грн (загалом протягом року спостерігається постійне збільшення кількості виконавчих документів).

Врегулюванням трудових конфліктів на підприємствах області також займається обласне відділення Національної служби посередництва та примирення, про діяльність якого розповіла головний спеціаліст сектору правового забезпечення відділення Марина Максименко.

Учасники засідання погодились, що ситуація з погашенням боргів із виплати заробітної плати потребує суттєвої активізації діалогу керівництва районів, міст, галузевих управлінь облдержадміністрації, контролюючих органів, профспілок та роботодавців. З боку Громадської ради було висловлено готовність підтримати зусилля облдержадміністрації, профспілок щодо пошуку рішень ситуації, що склалася на ВАТ “Чернігівське Хімволокно”, ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів „ЧеЗаРа“”, ПАТ “Прилуцький завод „Білкозин“”.

За підсумками круглого столу було вирішено підготувати резолюцію з пропозиціями обласній владі щодо реагування на факти невиплати заробітної плати.


За інформацією Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.