Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 17:52:37

Депутати солідарні з “Просвітою”

10.11.2011   11:11Агенцiя

В День української мови та писемності до чернігівського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка вступили 15 відомих людей і один поновив членство. Депутати і політики дружно пішли у “Просвіту” для захисту українських національних інтересів.

Урочистий захід у приміщенні “Просвіти” по вулиці Воровського, 10 пройшов сьогодні у формі як офіційного засідання правління, так і у вигляді творчої частини. Голова обласного товариства “Просвіта” імені Т. Шевченка, головний редактор газети “Сіверщина” Василь Чепурний наголосив:” Останнім часом, коли стало відомо про загрози для “Просвіти” щодо приміщення – а про це написали всі чернігівські сайти і газета “Сіверщина” – ряд відомих людей подали заяви на вступ у “Просвіту”. Ми цінуємо цей вияв солідарності і радіємо українському об’єднанню”.

Далі правління проголосувало окремо по кожній заяві і членами “Просвіти” стали: депутат міської ради, президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов, депутат міської ради, підприємець Вячеслав Лебідь, вчителька Ганна Галковська, журналіст телеканалу “Дитинець” Ігор Левенок, мандрівник і письменник Олександр Волощук, голова обласної організації Національної Спілки народних майстрів Володимир Мороз, заступник голови обласної організації УНП Сергій Соломаха, пенсіонер, відомий громадський діяч Олександр Машир, студенти Олексій Француз, Андрій Кужель, працівники державних органів Сергій Жила, Євгеній Малецький, підприємець Євген Васильченко, народний депутат України Віталій Корж, герой України, голова УРП, Надзвичайний і Повноважний посол України Левко Лук’яненко. Поновив членство у “Просвіті” депутат обласної ради Микола Звєрєв.

При цьому голова міської організації “Свободи” Андрій Кужель повідомив, що міський комітет їх партії вирішив у повному складі вступити до “Просвіти”. А Костянтин Іванов запевнив: “Не дамо ображати “Просвіту”!”. Микола Звєрєв наголосив:” Двадцять років мінялися влади, але на “Просвіту” ніхто ніколи не зазіхав. Зате тепер нами керують люди, які на одній сторінці тексту роблять 38 помилок”. Микола Звєрєв показав при цьому лист народного депутата від Партії регіонів, але, як влучно зауважили учасники засідання, таких у Верховній Раді чоловік 300.

Ведуча урочистого засідання – голова міського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка, поетеса Надія Галковська розповіла про постать Нестора -літописця, день якого став Днем української мови та писемності, показала речі своїх предків – чорнильницю, свічник та словник українсько- московської мови, виданий за часів УНР.

Петро Антоненко представив бібліотечку газети “Слово просвіти”, видану за поштовхом чернігівської “Просвіти”, яка видала книгу “Сіверщина інкогніта”. А професор, доктор сільськогосподарських наук Віктор Канівець розповів, як сьогодні його 70 студентів писали диктант національної єдності на чолі з ним.

Сергій Павленко, журналіст “Голосу України” і відомий мазепознавець, показав приклад інформаційної диверсії сусідньої держави проти України – по всіх обласних центрах України возять і представляють книгу “Соборное послание против Мазепы”, де зібрано всяку гадость на нашого гетьмана. Олександр Штань та Сергій Богдан прочитали свої емоційно наснажені твори. А правління затвердило положення про редакційну раду газети “Сіверщини”.

Запашний чай завершив дружню розмову з нагоди свята просвітян.

http://siver.com.ua/news/deputati_solidarni_z_prosvitoju/2011-11-09-8996

Останні новини Чернігівщини

15 невибагливих рослин для саду – «посадив і забув» 17:19

Красиві квіти, високі дерева та пишні кущі подобаються не лише затятим садівникам. Завжди приємно пройтися по квітучій і доглянутій ділянці. На жаль, на прополювання, затінення, поливання і вкривання на зиму витрачається багато сил і часу. Міським жителям така розкіш не по кишені.

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини 17:14

Насіння чіа - це справжній суперфуд і лідер за вмістом нутрієнтів на грам. У чому ж полягає їх користь для чоловіків і для жінок?

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій 16:53

У спеку хочеться освіжитися не простою водою, а смачним напоєм. Водночас газована вода, яка продається в магазинах, — один із тих продуктів, вживати які потрібно в дуже помірних кількостях.

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт 16:49

Лимонний торт — неймовірно ароматний смаколик, знайомий з дитинства. Цей десерт можна готувати за базовим рецептом, щоб, наприклад, потішити домашніх у вихідний день.

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.