Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 07:42:50

Депутати солідарні з “Просвітою”

10.11.2011   11:11Агенцiя

В День української мови та писемності до чернігівського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка вступили 15 відомих людей і один поновив членство. Депутати і політики дружно пішли у “Просвіту” для захисту українських національних інтересів.

Урочистий захід у приміщенні “Просвіти” по вулиці Воровського, 10 пройшов сьогодні у формі як офіційного засідання правління, так і у вигляді творчої частини. Голова обласного товариства “Просвіта” імені Т. Шевченка, головний редактор газети “Сіверщина” Василь Чепурний наголосив:” Останнім часом, коли стало відомо про загрози для “Просвіти” щодо приміщення – а про це написали всі чернігівські сайти і газета “Сіверщина” – ряд відомих людей подали заяви на вступ у “Просвіту”. Ми цінуємо цей вияв солідарності і радіємо українському об’єднанню”.

Далі правління проголосувало окремо по кожній заяві і членами “Просвіти” стали: депутат міської ради, президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов, депутат міської ради, підприємець Вячеслав Лебідь, вчителька Ганна Галковська, журналіст телеканалу “Дитинець” Ігор Левенок, мандрівник і письменник Олександр Волощук, голова обласної організації Національної Спілки народних майстрів Володимир Мороз, заступник голови обласної організації УНП Сергій Соломаха, пенсіонер, відомий громадський діяч Олександр Машир, студенти Олексій Француз, Андрій Кужель, працівники державних органів Сергій Жила, Євгеній Малецький, підприємець Євген Васильченко, народний депутат України Віталій Корж, герой України, голова УРП, Надзвичайний і Повноважний посол України Левко Лук’яненко. Поновив членство у “Просвіті” депутат обласної ради Микола Звєрєв.

При цьому голова міської організації “Свободи” Андрій Кужель повідомив, що міський комітет їх партії вирішив у повному складі вступити до “Просвіти”. А Костянтин Іванов запевнив: “Не дамо ображати “Просвіту”!”. Микола Звєрєв наголосив:” Двадцять років мінялися влади, але на “Просвіту” ніхто ніколи не зазіхав. Зате тепер нами керують люди, які на одній сторінці тексту роблять 38 помилок”. Микола Звєрєв показав при цьому лист народного депутата від Партії регіонів, але, як влучно зауважили учасники засідання, таких у Верховній Раді чоловік 300.

Ведуча урочистого засідання – голова міського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка, поетеса Надія Галковська розповіла про постать Нестора -літописця, день якого став Днем української мови та писемності, показала речі своїх предків – чорнильницю, свічник та словник українсько- московської мови, виданий за часів УНР.

Петро Антоненко представив бібліотечку газети “Слово просвіти”, видану за поштовхом чернігівської “Просвіти”, яка видала книгу “Сіверщина інкогніта”. А професор, доктор сільськогосподарських наук Віктор Канівець розповів, як сьогодні його 70 студентів писали диктант національної єдності на чолі з ним.

Сергій Павленко, журналіст “Голосу України” і відомий мазепознавець, показав приклад інформаційної диверсії сусідньої держави проти України – по всіх обласних центрах України возять і представляють книгу “Соборное послание против Мазепы”, де зібрано всяку гадость на нашого гетьмана. Олександр Штань та Сергій Богдан прочитали свої емоційно наснажені твори. А правління затвердило положення про редакційну раду газети “Сіверщини”.

Запашний чай завершив дружню розмову з нагоди свята просвітян.

http://siver.com.ua/news/deputati_solidarni_z_prosvitoju/2011-11-09-8996

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.