Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 червня, 17:44:17

Обговоренно проблеми та здобутки Новгород-Сіверщини

19.03.2021   16:17Агенцiя

18 березня в облдержадміністрації відбулася нарада з керівниками територіальних громад Новгород-Сіверського району.

Участь у нараді взяли голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко, перша заступниця голови ОДА Олена Бойко. Участь у зустрічі взяли заступник голови облради Дмитро Блауш та голова постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов.

Новгород-Сіверський район, утворений торік Постановою Верховної Ради України № 807-IХ, об'єднав 222 населених пункти, в їх числі Новгород-Сіверська та Семенівська міські громади, Коропська та Понорницька селищні громади.

Під час зустрічі очільниця області представила присутнім Олену Бойко, яка буде опікуватися саме Новгород-Сіверським районом. Анна Коваленко зазначила, що наразі захист прикордонних територій та їх розвиток є одним з головних завдань облдержадміністрації.

Олена Бойко розповіла про позитивні приклади реалізації цього проєкту в окремих старостинських округах чотирьох громад, які розробили карти земель і, таким чином, в майбутньому зможуть контролювати як надходження податків, так і виконання зобов’язань власників та орендарів. На її думку, досвід проведення інвентаризації земель у цих громадах в подальшому може буде поширений на всю територію області.

Обговорюючи проблемні питання, які виникають у громадах в процесі реалізації реформи адміністративно-територіального устрою, стосовно джерел наповнення місцевих бюджетів, сплати податків, орендної плати, розвитку інфраструктури, передачі комунальної власності, реорганізації лісгоспів, Дмитро Блауш подякував керівництву облдержадміністрації за створення комунікаційного майданчика. Під час зустрічі заступник голови обласної ради зініціював проведення виїзної наради з можливістю напрацювання інструментів для вирішення порушених тем очільників новостворених районів спільно з представниками державних служб та обласних управлінь.

Інформуючи посадовців про запровадження Е-інформування органів місцевого самоврядування, заступник начальника Головного управління ДПС в області Руслан Погрібний розповів, що сервіс дозволяє дізнаватися інформацію про підприємства, які сплачують податки та збори до місцевого бюджету. Крім того, Руслан Погрібний надав детальні роз'яснення щодо процедури стягнення задекларованих боргів з агрокомпаній та інші питання, які хвилювали присутніх.

Характеризуючи функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони в територіальних громадах, перший заступник начальника Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Дмитро Бескостий повідомив, що в Новгород-Сіверському районі пожежною охороною опікуються 17 рятувальних підрозділів із 80, що діють в області.

Торік на Чернігівщині виникло 2740 пожеж, з них на території Новгород-Сіверського району сталося 193. Тому для оперативного реагування у громадах вищезазначеного району необхідно створити ще 5 підрозділів. Очільники громад відзначили роботу місцевих підрозділів служби з надзвичайних ситуацій та подякували Дмитру Бескостному за оперативність його підлеглих.

Під час обговорення земельних питань начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в області Ігор Пузан повідомив, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані в Новгород-Сіверському районі, передані у комунальну власність територіальних громад загальною площею 22,1 тис.га. Загалом по області передано 127,6 тис.га землі.

У контексті діалогу представники Новгород-Сіверського району виявили зацікавленість до експерименту щодо інвентаризації земель та пошуку резервних можливостей наповнення бюджетів, який проводять фахівці Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації.

В свою чергу, начальник Управління капітального будівництва облдержадміністрації Богдан Кривенко та начальник Служби у справах  доріг в  області Роман Сміяненко поінформували присутніх, що загальна протяжність доріг району становить 631,4 км та озвучили суму запланованих коштів на роботи із відновлення та ремонту доріг у північному районі Чернігівщини, які будуть проводитися у поточному році, в обсязі 126,2 млн грн. За словами виступаючих очільників, враховуючи усі нарікання на якість доріг, вводять більш жорсткі вимоги до учасників тендерів на виконання будівельних та ремонтних робіт.

За словами представників громад, такі зустрічі корисні, адже вони проходять у вигляді діалогу, озвучуються актуальні питання у присутності керівництва області, що пришвидшує їх вирішення.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38

21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.

ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16

21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини