Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 червня, 08:22:40

Хто переможе на Виборах 2012: прогнози експертів

19.10.2012   14:22Агенцiя

18 жовтня Клуб молодого політолога зібрав за круглим столом громадських діячів, політиків, політичних оглядачів. За 10 днів до виборів експерти обговорили особливості виборчої кампанії та зробили прогнози щодо результатів.

А в чому родзинка?

У 2012 році Україна знову  повернулася до змішаної: мажоритарно-пропорційної системи парламентських виборів. Половина з 450 депутатів будуть обрані за списками партій, а інша половина в мажоритарних округах. На думку керівника ЧОЦ  «Ініціатива» Павла Пущенка це зробило виборчу кампанію дуже різноманітною і насиченою. Був і ще буде застосований широкий спектр політичних технологій. В тому числі і чорний піар, який дуже широко використовується в виборчій кампанії 2012 року. Політичний оглядач Сергій Соломаха відзначив ефективну роботу провладних сил по розколу опозиції: «Партія влади, не маючи достатньої підтримки, доклала всіх зусиль, щоб розпорошити опозиційні сили».

Частина експертів наголосила на великому рівні використання адмінресурсу провладними силами, як для власної агітації, так і в технічній підготовці виборів. Так, журналіст Володимир Андрійченко припускає, що можуть бути «накручені» 5-7 відсотків. Під тиском опинився й український бізнес, який був змушений підтримувати провладну політичну силу. Велику роль, особливо на Чернігівщині, грають самовисуванці.

Експерти неодноразово висловлювали думку, що частина найперспективніших самовисуванців активно підтримуються владою, в той час як від самої Партії Регіонів в області потужну кампанію ведуть тільки 2 кандидати. Керівник чернігівського КВУ Ігор Чічкань озвучив думку, що вплив та вага парламентських виборів цього разу відносно низька: «Ці парламентські вибори майже нічого не вирішують – це генеральна підготовка до президентських виборів 2015 року».

Скільки партії наберуть?

Думки експертів щодо результатів виборів по партійним  спискам розділилися. Найбільш чітку  позицію з цього приводу висловив політолог Юрій Паперний. Зокрема  він зазначив, що рейтинг партії УДАР досяг максимуму, в той час, як Об’єднана опозиція може дещо підвищити свої показники. Завдяки успішній виборчій кампанії доволі високі результати експерт пророкує Комуністичній партії України, яка «відгризе» декілька відсотків у Партії Регіонів. Для Свободи і України Вперед Чернігівщина не дасть високих результатів.

Ігор Чічкань припустив, що «на виборах виграє провладне  бізнес-угрупування». Журналіст Олег Головатенко вважає ймовірними високі результати Свободи, а також на його думку «інфантильний стан суспільства призводить до високого рівня підтримки УДАРу». Керівник прес-клубу «Просвіта» Олександр Бондарєв обіцяв, що результати виборів здивують експертів та припустив, що попередні результати, отримані з екзит-полів будуть значно відрізнятися від офіційних результатів перегонів.

6 округів – 6 депутатів!

Округ № 205. Деснянський район Чернігова, частина Новозаводського району (виборчі дільниці № 741086, 741096 - 741099)

Експерти одностайно назвали Дубіля і Соколова основними  гравцями на цьому окрузі. Схилити  ваги на користь Дубіля могла домовленість з кандидатом від УДАРу Іваном Осадцівим, але спільної мови кандидати не знайшли. Сергій Соломаха та Володимир Андрійченко припустили, що Соколову можуть допомогти виграти певні нечесні технологічні прийоми. В то й же час Юрій Паперний звернув увагу на опозиційність округу, що може зіграти на користь Дубіля.

Округ № 206. Новозаводський район Чернігова, Ріпкинський, Чернігівський райони.

Більшість експертів  зійшлися на думці, що лідером перегонів  на цьому окрузі є самовисуванець Владислав Атрошенко, хоча й не виключали несподіванок. Юрій Паперний зазначив, що Атрошенко досяг свого максимуму, а ПРокопенко може ще мобілізувати певний відсоток голосів. Кандидат від об’єднаної опозиції Володимир Поліщук без поступок з боку УДАРу має сумнівні шанси на перемогу.

Округ № 207. Городнянський, Коропський, Корюківський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сосницький, Щорський райони.

В цьому окрузі експерти не бачать майже ніякої інтриги. Фаворитом серед кандидатів цього округу є самовисуванець Ігор Рибаков, який має підтримку влади. Серйозних конкурентів у нього просто немає.

Округ № 208. Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони, частина Ічнянського району (виборчі дільниці № 740197 - 740201, 740204, 740208, 740209, 740215, 740218, 740221, 740225, 740228, 740231, 740232, 740235, 740236, 740239, 740240).

За думкою експертів  – один з найцікавіших округів, завдяки  боротьбі одіозного Олега Ляшка та депутата Київської міськради Михайла Голиці, якого підтримує влада. Більшість експертів схильні прогнозувати перемогу Ляшка, обґрунтовуючи це яскравою харизмою, помилками в кампанії Голиці та підтримкою радикала кандидаткою від партії УДАР.

Округ № 209. місто Ніжин, Варвинський, Ніжинський, Носівський, Срібнянський райони, частина Ічнянського району (виборчі дільниці № 740202, 740203, 740205 - 740207, 740210 - 740214, 740216, 740217, 740219, 740220, 740222 - 740224, 740226, 740227, 740229, 740230, 740233, 740234, 740237, 740238).

«Тут будуть вибори Куровського» - зазначив Юрій Паперний. Для інших експертів результат на цьому окрузі не підлягає сумніву. Виграє самовисуванець Іван Куровський, який вже довгий час працює на окрузі, перманентно користується адміністративним ресурсом і не нехтує порушенням виборчого законодавства.

Округ № 210. місто Прилуки, Бобровицький, Козелецький, Прилуцький райони.

Ще один округ без  інтриги. Майже всі експерти впевнено називають переможцем самовисуванця  Миколу Рудьковського, який також не нехтує підтримкою влади.

Приходьте і голосуйте 28 жовтня! Все можливо!

КЛУБ МОЛОДОГО ПОЛІТОЛОГА

Останні новини Чернігівщини

До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).

“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45

Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.

Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.

Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39

На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини