Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 13:13:46

ДемАльянс доводитиме в суді законність отримання закордонного паспорту за 170 грн

15.10.2012   13:08Агенцiя

Демальянсівець Роман Мокроусов через суд вимагає визнати неправомірним те, що громадян у УГІРФО змушують сплачувати за бланк паспорту і послуги ГІРФО, хоча насправді всі витрати на оформлення закордонного паспорту в Україні – це 170 гривень.

Член Чернігівського ДемАльянсу Роман Мокроусов подав до суду на Управління Громадянства іміграції та реєстрації фізичних осіб (ГІРФО) УМВС України в Чернігівській області.

Даний позов є черговим кроком у всеукраїнській кампанії Демократичного Альянсу “Стоп свавіллю в паспортних столах” <http://www.facebook.com/STOPsvavilly>. Обґрунтуванням позовних вимог є норми Декрету КМУ № 7-93, Постанови КМУ № 231, 380, 795 Накази МВС № 1603 та № 84. Позов зареєстрований в Чернігівському окружному адміністративному суді.

Голова Чернігівської обласної організації партії Демократичний Альянс Ігор Андрійченко зазначив: “Оскільки паспорт громадянина України для виїзду за кордон є власністю держави Україна, то відповідно жодний державний орган не має права його продавати, а громадянин відповідно не повинен купувати. Інформація про належність паспорта державі міститься на його першій сторінці”.

Постанова Кабінету міністрів України № 737 регламентує, що державні та адміністративні послуги можуть надаватись відповідним органом платно або безоплатно. Платна послуга надається за зверненням громадянина. Тобто вимоги обов’язкової сплати за послуги Управління ГІРФО є неправомірними.

Довівши в суді необґрунтованість вказаних платежів буде доведено можливість оформлення закордонного паспорту за 170 грн. Крок до цього вже був зроблений представниками ДемАльянсу в Донецькій області які в судовому порядку довели необґрунтованість вимоги плати за бланк паспорту.

На даний момент очікується рішення окружного адміністративного суду, щодо призначення першого судового засідання.


Прес-служба Чернігівської обласної організації

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня 13:03

У Чернігівській області 27 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади 12:35

27 червня відбулося засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади.

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом 12:23

На Чернігівщині працюватиме спеціальна робоча група з економічного відновлення області.

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня 11:51

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 15 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 372 такі предмети.

На Чернігівщині поліцейські провели благодійний турнір з міні-футболу на підтримку Збройних Сил України 11:37

Вихідними в місті Мена відбувся турнір з міні-футболу серед поліцейських. У змаганнях брали участь 4 команди поліцейських Корюківського району.