Голови чернігівських громад мітингували під Верховною Радою
15 липня представники місцевого самоврядування з усієї України зібралися на мирну акцію біля Верховної Ради проти запровадження партійної системи на місцевих виборах.
На мітинг приїхали й голови чернігівських громад: Сосницької, Городнянської, Ніжинської тощо, а також виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення АМУ Михайло Литвин.
Вимоги представників місцевого самоврядування до народних депутатів озвучив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, а саме голосувати проти:
· закріплення «імперативного» представницького мандату для депутатів місцевих рад
· запровадження пропорційної виборчої системи на місцевих виборах у громадах з кількістю виборців менше 90 тисяч
· зменшення порогу до 75 тисяч виборців для застосування системи виборів міського голови у два тури (системи абсолютної більшості)
Довідка:
2 липня профільний парламентський Комітет схвалив до другого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (№3485) з поправками, які передбачають запровадження пропорційної виборчої системи депутатів місцевих рад в громадах, де кількість виборців складає 10 тисяч і більше. У пакеті з «партизацією» схвалено й поправку, яка законодавчо закріплює «імперативний» представницький мандат. Також схвалено зменшення порогу до 75 тисяч виборців для застосування системи виборів абсолютної більшості міського голови (перемога в один тур - 51% голосів або вибори у два тури).
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.