Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 20:52:17

Мітинг за відставку Олександра Соколова пройшов 28 вересня в Чернігові!

29.09.2012   17:50Агенцiя

28 вересня більше 350 мешканців Чернігова зібралися на Алеї Героїв, пройшли з флагами і гаслами до будинку міськради і там провели мітинг проти політики мера Олександра Соколова.

Мітинг за відставку Олександра Соколова пройшов 28 вересня в Чернігові

Мітинг за відставку Олександра Соколова пройшов 28 вересня в Чернігові

ПОЗИЦІЯ Мешканці Чернігова протестували проти системи управління містом, створеної за роки керування нинішнього мера. Олександр Соколов грубо порушує права городян на участь в управлінні містом. Найважливіші питання приймаються без суспільного обговорення, без урахування думки чернігівців. Виступаючі на мітингу привели немало прикладів порушень мером прав громадян, звинуватили його в навмисному багаторічному зухвалому нехтуванні думкою громади. Валерій Дубіль і депутати міськради  від партії «Батьківщина» виступили на мітингу і підтримали вимогу чернігівців про відставку мера Олександра Соколова.
Публікуємо фрагменти з виступів на мітингу.

Геращенко Раїса, мешкає у будинку на вулиці Шевченка, поряд з яким Соколов планує звести АЗС:

Ми обурені будівництвом АЗС перед дворами приватного сектора, це порушує всі санітарно-гігієнічні, екологічні, протипожежні норми. Вимагаємо від мера Соколова і всіх, хто давав дозвіл на будівництво, припинити свавілля і подумати над тим, що АЗС на Шевченка, 160-б – це бомба уповільненої дії. Хто буде відповідати у разі аварії? Завдяки народному депутату Валерію Дубілю зараз ми спостерігаємо на цій території уповільнення дій, але зовсім підготовчі роботи не припинено. Але ми не зупинимося, нас багато.
Шаповаленко Євгенія, мешканка гуртожитку на вул. Рокоссовського, 6-а:

Я скільки просила Соколова, і в міському парку зустріла, і він мені пообіцяв. Десять разів я до нього ходила, але мене не прийняли. Тепер мають право мене виселяти, або я маю купити цю квартиру. За що? Я не багата. Він (Соколов – Авт.) вдруге прийшов до нас в раду і одній бабці сказав: мамо, не переживай, вдруге ти мене обереш і цей будинок буде ваш. Та бачимо він вирішує тільки свої проблеми.
Бакун Олег, мешканець вул. Войкова:

Може, тут присутні і приїжджі. Тож нехай подивляться на проблеми нашого міста. Ми подали заяви, щоб бути присутніми на засіданні міської ради. Заяви розглянуто, але міськрада не проголосувала, щоб ми були присутніми. Тож сьогодні показала практика, що наш мер розповідає: проголосуйте за мене і я буду у Верховній Раді. По телевізору показують: ще вибори не пройшли, а він уже депутат Верховної Ради. Як так може бути? Так, у нього немає проблем з квартирою. Приватизовано десять квартир, і будинок у Києві будує. Знаю точно, мої друзі його будують.


Хлєбов Олександр, представник громадської організації “Нові перспективи Ялівщини”:

Чому нас грабують? Бо ми робимо вигляд, що цього не бачимо. Якщо зупиняться колектори, каналізація, то рухне все місто. Не лише ми, а й вся Європа не хоче сидіти на пороховій бочці, соціальній. Бо якщо рване Україна – це страшніше ніж Чорнобиль, це буде соціальний Чорнобиль. Є багато пропозицій і з боку Європи, як приблизити громадськість до управління державними справами. Третього листопада 2010 року вийшла Постанова Кабінету Міністрів №996. В наказовому порядку згори запропоновано створювати громадські ради при органах влади. У нас, мабуть, єдине місто, де не створено таку раду. А для чого вона потрібна? Для того, щоб хоч якось контролювати дії влади. Тому якщо ми не прокинемося, не візьмемо владу у свої руки, вони нас доб’ють.

Соколовська Людмила, представниця ГО “Нові перспективи Ялівщини”

Тут зібралися люди з громадянською позицією, а це здатність людини взяти відповідальність не лише за себе і свою сім’ю, а й за долю міста, і навіть Батьківщини. Так, сьогодні влада щосили намагається приховати від нас всю потрібну інформацію, завдяки чому вони можуть забудувати подвір’я, порушувати закони. Згідно статусу міста мер має звітувати перед нами. Бо саме ми, і ніхто інший, господарі нашого міста. Громадськість звертається до мера Олександра Соколова, який балотується до Верховної Ради, про потребу зустрічі з громадою міста, щоб звітувати про виконану роботу, згідно зі ст. 4 статуту міста Чернігова. В якій ідеться, що Чернігівський міський голова не рідше ніж двічі на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами.
Баран Василь, представник об’єднаних житлово-будівельних кооперативів:

Ви візьміть газетку “Чернігівські відомості”. Люди добрі, є такий вислів: “…хліба і видовищ”. Але видовища потрібні тоді, коли є хліб. Але якщо немає хліба вдосталь, навіщо нам така “Говерла” (там чотири мільйони), пробачте, з таким захватом про це пишуть в цій газеті. По телебаченню показують. Такого адреналіну дає наш любий мер. Я розумію, адреналіну можна дати. Але не на голодний шлунок. ЖЕКи комунальні вони збиткові .20 мільйрнів куди вони пішли. Їх же ніхто не контролює. Вони їх дерибанять. Ми як кооперативний ЖЕК від міськради не отримуємо ані копійки . Хочу додати правильне гасло: Так, громада має конролювати владу, громада повинна контролювати владу. Слава Україні.

Русин Олег, депутат міської ради ВО “Батьківщина”:

Сьогодні відбулася сесія міськради. Нічим іншим як “сімейне підприємство” пана Соколова її назвати не можна. Він навіть сьогодні на сесії так і назвав себе – “батюшка”. То це вже приход разом з депутатами більшості?! Він уже сюди приходить і править службу. Коли людина відповідно до регламенту сесії має потрапити на сесію, а її не допускають. Тому, щоб ви не бачили, яким чином розпродується земля. Яким чином розподіляється бюджет. Щоб ви не чули, що у нас не вистачає мільйонів на виплату заробітної плати вчителям, медикам. Міський голова не вирішує питання про інвалідів, ветеранів, про забезпечення нормальних умов життя. 3,5 млн на “Говерлу”, 70 тисяч євро на концерт у день міста. І це наші з вами кошти. Це кошти міської громади . Тому, щоб змінити в цій країні щось, треба прийти на вибори. І замислитися: кого ми обираємо й навіщо.

Лебідь В’ячеслав, депутат міської ради ВО “Батьківщина”:

Сьогодні на сесії ми пропонували декілька пропозицій, вирішення наболілого питання по гуртожитках. До речі, Соколов, коли по цьому питанню доповідали, щоб внести до порядку денного, навіть вийшов із сесійної зали, мовляв, йому це нецікаво. І навіть не поставив це питання на голосування. Наступна пропозиція: порушуючи чинне законодавство понад 9 га лісорозсадника на території Ялівщини було роздано 18 особам для приватної забудови. А на цих землях розташовані пам’ятки архітектури. І третє: будинок на вулиці Фікселя свідчить про розвал нашої комунальної системи. Цей п’ятиповерховий будинок – майже другий “чернігівський Алчевськ”. Питання по цьому будинку було внесено до плану соціального розвитку міста Чернігова на 2011 рік, його не було вирішено. Бо там чиїсь комерційні інтереси не співпали. І люди стали заручниками безвідповідальних чиновників. І стосовно питання бюджету. По роликах все так добре, але водночас є офіційні цифри. У 2002 році бюджет міста Чернігова був прибутковий, навіть перераховував кошти до центрального бюджету. То зараз ми перевищуємо дотацію держбюджету удвічі, отримуємо більш ніж 169 млн грн з державного бюджету. Ми абсолютний банкрут. Я попереджував, місто залишається без грошей. І тепер 106 млн 400 тисяч грн. Є офіційні листи від начальника управління освіти, начальника управління охорони здоров’я, коштів не вистачає на дві статті на заробітну плату та енергоносії . Тому, безумовно, потрібно брати владу у свої руки.

Дубіль Валерій, народний депутат України:

Дорогі мої, рідні чернігівці. Перемога буде за нами, Господь з нами . Бо в Чернігові вже протягом півроку маленькі перемоги, хоча маленькі але вже почалися. Люди вийшли зупинили забудову дитячих майданчиків. Коли об’єдналися і люди похилого віку, і молодь і навіть дітей виходило до ста чоловік. І це були перші перемоги. Люди вийшли на захист своїх прав, там де намагаються побудувати АЗС. Люди вийшли на захист своїх прав там, де був вибух на 50 років ВЛКСМ. І тільки коли почали штурмувати раду, тоді було питання вирішено. Землетруси чи вибухи в інших країнах ми допомагаємо в перші дні, а тут люди жили півроку в готелях. І це перемога, коли люди забігли до кабінету і зробили невеличкий струс, і тоді мер заворушився. Перемога й те, що сьогодні зібралися люди, щоб відстоювати свої права по гуртожитках . Гуртожитки мер не приймає на баланс, бо не хоче їх утримувати . Сьогодні ми бачили “труса”, який навіть не схотів впустити 11 чоловік. Бо не може дивитися людям в очі, бо зрадив уже давно місто. За 12 років місто знищено. Чотири мільйони на гірку є, на концерт у день міста, день визволення від фашистських загарбників кошти є. Але ж коли я заходжу до ветерана, а він два роки лежить, бо немає інвалідного візочка, і для нього немає коштів, а декілька мільйонів на концерт і на салюти є. Як можна витрачати такі гроші, коли люди живуть дуже тяжко. Перемога і те, що зібралися люди, які відстоюють Ялівщину. Відучора почався збір підписів за Ялівщину на Президента, на Генерального Прокурора, на облраду. Тільки таким чином, коли ми будемо об’єднуватися тут і підтримувати одне одного, зможемо вирішувати питання і змусимо міську владу, шановного нашого мера, щоб він вирішував питання міста. Бо він забув, хто його обрав, коли 11 чоловік не впустив до зали. Тож якщо людина порушує закон, порушує регламент, порушує права людей, яка за 12 років фактично місто знищила, і знову намагається йти по людях, по людському здоров’ю до влади, не має права не те що бути у Верховній Раді, а міським головою. Я вас підтримую, і згоден, що громаді потрібно об’єднатися і відправити мера у відставку.

Резолюція

Мітинг громадськості міста Чернігова, що відбувся 28 вересня 2012 року

Ми, жителі Чернігова, прийшли на цей мітинг, щоб захистити право бути справжніми господарями свого міста. Ми хочемо, щоб мер, депутати міськради і місцеві чиновники ухвалювали рішення зважаючи на думку громади.

На жаль, міський голова Олександр Соколов створив у місті закриту для людей систему управління містом. Є безліч прикладів, коли він порушував права громадян на самоврядування.

Наведемо деякі з них:

Незаконне будівництво автозаправки на вулиці Шевченка, що могло спричинити надзвичайну ситуацію в житловому будинку;
Незаконно передано землі лісорозсадника в Ялівщині під забудову житловими спорудами, що може завдати шкоди пам’яткам археології, які перебувають під захистом держави;
Витрачено кошти міського бюджету, які було виділено у 2008 році на підготовку проекту регіонального ландшафтного парку. Замість визначення меж майбутнього природоохоронного об’єкта кілька сотень тисяч гривень було витрачено на розробку бізнес-плану, який передбачає вирубку і забудову Ялівщини бізнес-проектами та елітним житлом.
Міська влада не допомагає сім’ям, які тривалий термін мешкають у гуртожитках, реалізувати право на приватизацію своїх помешкань. Мер спостерігає як підприємці, котрі стали власниками цих гуртожитків, намагаються змусити мешканців платити орендну плату. Тих, хто не згоден з такими поборами, намагаються вигнати на вулицю разом з дітьми.
Генеральний план забудови Чернігова фактично ухвалили секретно – не порадившись з громадою. На документ було накладено гриф “Для службового користування”. Це дозволяє меру маніпулювати з наданням землі, в угоду забудовникам порушувати правила користування території Чернігова.
Мер постійно дезінформує громаду Чернігова, приховує правду про реальний злиденний стан міста. Вже сьогодні немає грошей на виплату зарплати вчителям і лікарям, на виконання важливих зобов’язань міської влади стосовно жителів міста, які затверджені в програмі соціально-економічного розвитку (наприклад, не проведено реконструкцію житлового будинку за адресою Фікселя, 52 – наближається зима, а в квартирах немає опалення).
Жителі міста стали заручниками бездарного, нечесного мера, який давно відірвався від громади і нехтує її законними правами на участь в управлінні містом. Чернігів усе більше відстає в розвитку від інших областей України. Молодь залишає Чернігів, бо не бачить для себе перспектив на рідній землі.

Ми не хочемо так жити!

Ми вимагаємо, щоб Олександр Соколов негайно залишив посаду Чернігівського міського голови.

Такий мер громаді не потрібен!

Громада має контролювати владу!

На мітингу були присутні ______ громадян.

За цю резолюцію проголосувало ___________ громадян.

Утрималися ________ громадян.

Голова (ведучий) мітингу _____________________________

Секретар мітингу ____________________________________

м. Чернігів, 28 вересня 2012 р. _______ годин

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.